Jdi na obsah Jdi na menu
 


ZASTAVME ŠÍLENSTVÍ USA

"Zastavme šílenství USA!" Hudebník Waters podpořil Madura, sklidil vlnu kritiky

5. února 2019, 08:50 — Autor: EuroZprávy.cz / ČTK

Britský hudebník Roger Waters vyvolal pobouřené reakce na sociálních sítích, když na twitteru podpořil režim venezuelského autoritářského prezidenta Nicoláse Madura. Bývalý lídr skupiny Pink Floyd zároveň vyzval k protestu proti americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi, který se podle něj nemá vměšovat do záležitostí venezuelského lidu. Informovalo o tom několik latinskoamerických deníků, například argentinský deník La Nación.

Přidejte svůj názor 40 komentářů

 

"Zastavte poslední šílenství americké vlády, nechte na pokoji venezuelský lid, mají skutečnou demokracii," napsal na twitteru pětasedmdesátiletý Waters, který se celý život angažuje i jako politický aktivista a který se netají výrazně levicovými názory. Trumpa Waters kritizuje opakovaně, často také organizuje akce za práva Palestinců a proti Izraeli.

"Nepomáhej dát další cihlu do zdi diktatury. Bojujeme za svobodu, snažíme se zeď zbourat," napsal další Venezuelan s odkazem na jinou skladbu kapely Pink Floyd nazvanou Another brick in the wall (Další cihla ve zdi).

Watersův příspěvek se na twitteru objevil v neděli poté, co Trump zmínil vyslání armády do Venezuely jako "jednu z možností" řešení současné krize. Minulý měsíc tam šéf opozicí ovládaného parlamentu Juan Guiadó při masových demonstrací složil přísahu jako úřadující prezident. Učinil tak poté, co parlament neuznal druhý mandát prezidenta Madura, protože vzešel z nedemokratických voleb. Guaidóa podporují desítky zemí včetně Česka. Naopak Rusko, Čína nebo Turecko stojí za Madurem.

Psali jsme:

USA se zatím soustředí na odstřižení Madurovy vlády od financí v cizině a od zdrojů jejích příjmů. Zavedly mimo jiné sankce na státní ropnou společnost PDVSA a požádaly spojence, aby blokovaly venezuelské vládní účty ve svých bankách.

Kromě ekonomické krize zažívá Venezuela už tři roky také krizi ústavní. Po vítězství opozice v parlamentní volbách v prosinci 2015 začala Madurova vláda s pomocí nejvyššího soudu, do něhož si před ustavením nového parlamentu dosadila své příznivce, blokovat práci poslanců. Posléze vytvořila vlastní zákonodárný sbor.

 

 zpět na článek přehled všech diskuzí

Diskuze: "Zastavme šílenství USA!" Hudebník Waters podpořil Madura, sklidil vlnu kritiky

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 42, poslední 05.02.2019 11:53

ázory, diskutujte)

42 příspěvků, poslední 05.02.2019 11:53

Nejlepší názory

» Euroskeptik (Hlasovalo 25 lidí) 05.02.2019 09:48
Je jen otázka času, kdy i naši pravdoláskaři… »
» Černoch (Hlasovalo 21 lidí) 05.02.2019 10:15
Co se stane pokud Maduro padne?Přiveze se jedna… »
» kuře (Hlasovalo 16 lidí) 05.02.2019 09:14
Bravo Rogere Watersi, pěkně jste to řekl.… »

Zobrazit příspěvky: podle vláken podle času