Jdi na obsah Jdi na menu
 


OV KSČM Frýdek-Místek

 OV KSČM Frýdek-Místek

 

Okresní stranická organizace patří k rozhodujícím organizacím v České republice nejen co do počtu členů, ale rovněž výsledky své práce. Jsme pátou nejpočetnější organizací v republice a druhou  v Moravskoslezském kraji. Okresní stranická organizace ke konci roku 2015 měla 71 základních organizací a 1 042 členů. V přijímání nových členů KSČM za rok 2015 jsme na prvním místě v republice.

Práci okresní stranické organizace řídí okresní výbor v počtu 23 členů. Mezi zasedáními okresního výboru řídí činnost 7-mi členný výkonný výbor.

orgánech a odborném aktivu KSČM je zapojena řada členů okresní stranické organizace.  V odborném zázemí ÚV KSČM je okresní stranická organizace zastoupena Jiřím Svobodou, Svatomírem Recmanem – členem KROKu, členem komisí pro hospodářskou politiku a pro regionální a komunální politiku a také strategickým poradcem pro ekonomiku místopředsedy ÚV pro odborné zázemí. V komisi žen ÚV KSČM je Jana Pohludková.

V Moravskoslezském KV KSČM zastupují okresní stranickou organizaci předsedkyně OV KSČM Žaneta Žišková a Svatomír Recman.

Ve volbách do KZ MSK v roce 2012 máme v krajském zastupitelstvu 3 zastupitele.

V komunálních volbách v roce 2014 KSČM kandidovala ve 40 obcích okresu z celkového počtu 77 obcí, tj. v 51,9 % obcí, přičemž v nich žije 89 % voličů. Získali jsme celkem 74 mandátů. Zasedání  obecních zastupitelstev zvolila z našich zastupitelů 5 starostů a celkem 9 členů rad. Starostujeme v Brušperku, Bašce, Horních Bludovicích, Paskově, v Raškovicích. Komunisté mají zastoupení v radách 9 obcí, pracují jako předsedové kontrolních (v 6 obcích) a finančních výborů (v 1 obci).

Činnost komunistů je na veřejnosti prezentována zejména 2 akcemi celostátního významu - „Slavnost česko-slovenské vzájemnosti“, kterou jsme každoročně pořádali v srpnu  ve Frýdlantě nad Ostravicí a od roku 2015 v Brušperku.Letos proběhne již 23. ročník. Frýdlantské slavnosti hostily řadu populárních umělců.

Další jsou „Vratimovské odborné semináře“, které již několik let z kapacitních důvodu konáme ve Frýdku–Místku, a které jsou věnovány zásadním  společenským problémům či mezinárodním otázkám na jejichž řešení hledá KSČM odpověď.Přednášejícími byli např. předseda ÚV KSČM  a místopředseda Poslanecké sněmovny Vojtěch Filip, Miroslav Grebeníček, dále profesoři Jan Keller a Oskar Krejčí, bývalý ministr zdravotnictví Ivan David, ing.Lubomír Vacek, sociolog a člen odborného zázemí ÚV KSČM, ze Slovenska Branislav Ondruš, Ľubomír Blaha a řada dalších.

Velmi dobrou úroveň mají další, byť podstatně mladší, akce – „Májové šlápoty Otty Brloha“ v Doraticích u Harendy (květen), „Výstup na Ondřejník – Solárku“ vždy 8.května v den výročí osvobození ČSR Rudou armádou a „Grodisko“ v Třinci – Horní Lištné.

.

 

 

 

Sídlo Okresního výboru KSČM ve Frýdku-Místku

 

Adresa:

 

Palackého 127

Frýdek-Místek

738 01

 

 

 

 

 

Kontaktní osoby:

Žaneta Žišková   předsedkyně OV KSČM

https://yt3.ggpht.com/-3N8aX_WefSI/AAAAAAAAAAI/AAAAAAAAAAA/lzn4O4SPEp0/s100-c-k-no/photo.jpg

 

 

   

    

Jana VAŠÍKOVA
hospodářka OV KSČM

 

Spojení:

 

telefon:             558 432 145,    558 431 741,    558 433 723

fax:                  558 432 145

mobil:               731 573 069

e-mail:             ov.frm@kscm.cz

                        kscm.fm@volny.cz

webstránky:    
                        www.ovkscmfm.estranky.cz

 

 

Městská rada KSČM Třinec:

 

Adresa sekretariátu:

 

ul. 1.máje 230

Třinec 1

739 61

 

Kontaktní osoba:

Trávníček Jaroslav

předseda MěR KSČM

Třinec

 

telefon: 731 127 484

e-mail:  mevkscm.3nec@seznam.cz

 

Městská rada KSČM Frýdlant n. O.:

Kontaktní osoba:

Zdeněk Dolba

předseda MěR KSČM

Frýdlant n. O.

 

telefon: 605 975 839

e-mail:  zdenek.dolba@seznam.cz
WWW adresa:> www.ksfrydlantno.diskutuje.cz