Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zpravodajství

Společný rozhovor prezidenta republiky a předsedy vlády ČR u příležitosti oslav státního svátku České republiky pro Českou televizi  28. října 2018

Světlana Witowská: Vy sám říkáte, že to je velké jubileum, sto let od založení samostatné Československé republiky. Neuvažovali jste o nějakém výjimečném gestu, akci, něčem, co by slušelo takovému významnému jubileu, pane prezidente?

Miloš Zeman: Naopak, já si myslím, že my, paní Witowská, děláme jednu základní chybu, a sice že se soustřeďujeme na nějaké výročí, na jeden jediný den, a zapomínáme na to, co bylo po něm. Jinými slovy, já vyznávám pojímání historie jako intervalu, nikoli jako bodu. Příklad, po sovětské okupaci následovala kapitulace našeho vedení v Moskvě, pan premiér se mnou nesouhlasil, když jsem použil drsný výraz, že se tam to vedení podělalo, ale nezapomeňte, že ta kapitulace pokračovala i tehdy, když se to vedení vrátilo z Moskvy. Nebo jiný příklad, po Mnichovské dohodě byla takzvaná druhá republika a tam vyvřela ta největší špína z této společnosti, antisemitismus, uštvání Karla Čapka a mohl bych pokračovat dál a dál, kolaborace stručně řečeno. A poslední příklad, abych nebyl příliš dlouhý, víte, já jsem komunistům na jejich sjezdu říkal, váš Vítězný únor byl ve skutečnosti prohraný únor, a oni se netvářili příliš nadšeně. Ale víte, proč byl prohraný? No protože komunisté získali monopol moci a každý monopol vede k degeneraci, v byznysu stejně tak jako v politice. A ten nejhorší okamžik byl, když komunisté krátce po únoru zrušili svobodné volby a zavedli jednotnou kandidátku Národní fronty.....

Světlana Witowská: Po tomhle projevu nastalo čtyřicet let komunistické zvůle, kdy lidé končili na popravištích, v lágrech, nesměli studovat, cestovat, přišli o majetek. Pane prezidente, jak je možné, že někteří lidé na tuhle dobu ještě pořád vzpomínají s nostalgií?

Miloš Zeman: Já se tomu sice občas taky divím, protože jsem sám dvacet let nemohl ani publikovat ani pracovat ve svém oboru, a nestěžuju si, nejsem lítostivý. Jsem rád, že je tady svoboda, a jsem spokojený. Ale pokusím se to lidsky pochopit. A teď Vám nabídnu vysvětlení, se kterým možná nebudete souhlasit. V podstatě počet voličů komunistické stany klesá, to všichni víme, a většinou jsou to starší až staří lidé. A teď si uvědomte, že v podstatě tito lidé žili v tom režimu, a teď je nutíte, aby se vlastně vzdali svého minulého života, aby ho popřeli. A vy už nemáte sílu, protože nejste mladý, nebo alespoň ve středním věku, vy už nemáte sílu se adaptovat. A tak, to je nostalgie. A to je odpověď na Vaši otázku, nostalgie. Chcete-li, sentimentalita.....

Světlana Witowská: Pane premiére, Váš pohled na to, jak je to možné, že někteří lidé na tu dobu, kdy Češi dělali Čechům šílené a kruté věci, vzpomínají s nostalgií.

Andrej Babiš: Tak já bych to viděl, že tam byly dvě období. To období do roku, do pražského jara bylo skutečně kruté. To bylo strašné, vraždili se lidi, absolutně nepřijatelné, mučili odpůrce režimu. Potom přišlo pražské jaro, byla nějaká naděje, potom zase přišly ruské tanky, které to rozbily. No ale já taky jako souhlasím s panem prezidentem, že asi to má nějakou souvislost s mládím, nějaké vzpomínky na některé věci, na které možná někteří lidé vzpomínají v dobrém. Možná, že to byla jiná doba, kdy vlastně všichni víceméně měli podobný nějaký životní standard. Takže, bylo tam samozřejmě strašně moc negativ a ta doba nás poznamenala velice negativně z hlediska ekonomiky a hospodářství a malých firem.....

Světlana Witowská: Pane premiére, Vy jste teď v září v Německu prohlásil, tak měli komunistickou stranu po revoluci zakázat, když Vám kritici vyčítali, že se teď Vaše vláda o hlasy komunistů opírá. Kdybyste byl tehdy politikem, po revoluci a měl šanci hlasovat pro postavení KSČ mimo zákon, udělal byste to?

Andrej Babiš: Naštěstí jsem nebyl politikem, dokonce jsem tady ani nebyl. No, já to těžko můžu posoudit, byla to nějaká doba.

Světlana Witowská: Tak zažil jste tu dobu sám.

Andrej Babiš: Já myslím, že Václav Havel k tomu přistupoval tak, že nejsme jako oni, takže byl to nějaký kompromis. Mě samozřejmě štve to, že mně vyčítají, vždycky je to první otázka ze zahraničí, že my máme nějakou vládu s komunisty. Nemáme žádnou vládu s komunisty. Dnešní KSČM je úplně jiná, než ta KSČM předrevoluční, takže to je normální…


Světlana Witowská: A kdyby dnes někdo přišel s návrhem postavit KSČM mimo zákon?

Andrej Babiš: Ale dneska je to nesmysl přece. To je úplně něco, to se nedá porovnat ty strany, předrevoluční komunistická strana a dnešní. To je něco úplně jiného. Volí si předsedu, není tam žádná diktatura nebo jenom úzká skupinka, chovají se jako standardní politická strana, mají svoje voliče. A samozřejmě nám se vyčítá, že jsme, a já myslím, že my jsme měli termín od pana prezidenta. Já jsem měl termín sestavit vládu do konce června, a pokud ostatní nechtěli, no tak my jsme nakonec rádi, že nás jednorázově vlastně komunistická strana podpořila, ale nemají na tu vládu žádný vliv a nejsou s námi ve vládě. A my jsme jim ani nevyhověli, různé ty vlastně názory…

Světlana Witowská: Ale hlasují s vámi.

Andrej Babiš: Prosím?

Světlana Witowská:
Hlasují s vámi.

Andrej Babiš: Ale s námi hlasují Piráti i ostatní.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Příspěvky

Zmapovali jsme alarmující prorůstání chapadel moci Berlína

18. 6. 2018

Německý orloj české politiky – I. část: Zmapovali jsme alarmující prorůstání chapadel moci Berlína a německé lobbistické chobotnice do nejvyšších struktur české politiky, ale i na všech úrovních společenského života v České republice! Německo skrze své fondy a organizace v ČR má pod kontrolou všechno, od školství až po zahraniční politiku české vlády!.........................................

 

Pokus Ukrajiny oklamať MMF: Porošenko sfalšoval protikorupčné zákony

18. 6. 2018

V rokoch 2016 a 2017 dostala Ukrajina od MMF dve tranže po jednej miliarde dolárov. Nová tranža by mala byť poskytnutá Kyjevu pred koncom minulého roka, ale doteraz sa tak nestalo . . . .
 

http://www.eurorespekt.sk/pokus-ukrajiny-oklamat-mmf-porosenko-sfalsoval-protikorupcne-zakony-tvrdia-ukrajinski-poslanci/

 

U.S. Military Involvement in Ukraine: NATO Expansion through Proxy War

18. 6. 2018

Proč Slovák Mira přijel na Donbas z… Velké Británie

18. 6. 2018

Jana Petrova

 

Hlavní soutěže prestižního ruského filmového festivalu Kinotavr, který byl zahájen 2. června v Soči, se účastní i film mladého režiséra Denise Šabajeva Mira. Děj filmu se odehrává v současnosti v Donbasu, kam přijíždí z Velké Británie Slovák Mira.

V Albionu vedl nudný život imigranta, proto se rozhodl odjet do nepřiznané Luhanské lidové republiky, aby tam restauroval symboly sovětské epochy — památníky Stalinovi, Leninovi, horníkům, lidem pracujícím v zemědělství, prostým dělníkům. Je nutné říci, že všichni herci ve filmu jsou amatéři, hrají sami sebe v různých situacích...............

 

Vojenský politolog o situaci kolem radarů: Česko se muselo přesvědčit, co je NATO zač

18. 6. 2018

Mobilní radary, které chtělo Česko koupit od Izraele, nemohou být zapojeny do komplexního systému NATO. Je to stanovisko zvláštního bezpečnostního výboru Severoatlantické aliance (ASAB). Hlavní příčina spočívá v tom, že radary pochází ze země, která není členskou zemí NATO.

Česko se rozhodlo koupit od izraelské společnosti Elta Systems osm mobilních radarů za 3,5 miliardy korun. Nové 3D radary MADR dovolí kontrolovat vzdušný prostor ve výškách od sto do tří tisíc metrů. V české armádě mají nahradit zastaralé radary sovětské výroby.

Podle náčelníka Generálního štábu AČR Aleše Opaty je rozhodnutí NATO novou informací. „Věřím, že paní ministryně a zainteresovaní experti komplikaci se zapojením radarů MADR na mezinárodní úrovni vyřeší ve prospěch obranyschopnosti České republiky," řekl Opata.

„Problémy jsou od toho, aby se řešily," uvedla v reakci ministryně obrany ČR Karla Šlechtová.

Připomeneme, že Izrael vyhrál tendr na dodávku a porazil vedoucí světové výrobce — státní společnosti Velké Británie, Francie a Švédska . . . . . . . . .

 

https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/201806167557612-cesko-usa-nato-sssr-radar-smlouva-nakup/

 

Донбасс. Оперативная лента военных событий 15.06.2018

18. 6. 2018

 

Místopředseda ÚV KSČM a předseda Mandátového a imunitního výboru Stanislav Grospič bude dnes hlavním hostem pořadu 90´ČT 24.

15. 6. 2018

Dobrý den.

 

Místopředseda ÚV KSČM a předseda Mandátového a imunitního výboru Stanislav Grospič bude dnes hlavním hostem pořadu 90´ČT 24.

 

Diskutovat nad výsledkem celostranického referenda ČSSD bude s Martinem Kupkou (ODS) a Radimem Fialou (SPD).

 

 

Pořad vysílá stanice ČT 24 od 20:00 hodin.

 

Předseda ÚV KSČM a místopředseda Poslanecké sněmovny ČR Vojtěch Filip bude v neděli hostem pořadu Otázky Václava Moravce.

15. 6. 2018

Dobrý den.

 

Předseda ÚV KSČM a místopředseda Poslanecké sněmovny ČR Vojtěch Filip bude v neděli hostem pořadu Otázky Václava Moravce.

 

Diskutovat bude s místopředsedou ČSSD Jiřím Zimolou a předsedou STAN Petrem Gazdíkem o výsledku celostranického referenda ČSSD o účasti ve vládě, o programových a personálních podmínkách podpory event. kabinetu, pravděpodobnosti změn v programovém prohlášení a aktuální politické situaci.

 

Kdo se omluví pozůstalým obětí Lidic za ztřeštěnou akci Anthropoid

15. 6. 2018

Kdo se omluví pozůstalým obětí Lidic za ztřeštěnou akci Anthropoid, když 27. května 1942 v Praze provedli atentát na Reinharda Heydricha dva parašutisté vyslaní z Velké Británie – Jozef Gabčík a Jan Kubiš..............................................

 

Lužičtí Srbové, nám blízký slovanský národ, který bojuje o přežití IV. Lužičtí Srbové…pod hákovým křížem

15. 6. 2018

S nástupem nacistické hrůzovlády nastaly pro Lužické Srby nejhorší chvíle jejich dějin. Veškeré úsilí obludné mašinerie směřovalo k jejich brzkému a úplnému vyhlazení.

Již v dubnu 1933 se musel rozejít „Zwjazk łužisko-serbskeho Sokołstwa“, byl zakázán jediný lužickosrbský deník „Serbske nowiny“. .........................................

 

Ernesto Che Guevara (*14.6. 1928 - 9.10. 1967)

15. 6. 2018

Che Guevara probudil latinskou Ameriku.

Jeho jméno i dnes vyvolává u jedněch naději, u druhých strach, až hrůzu. Je dějinnou skutečností, že Che Guevara, se stal symbolem revolty národů třetího světa, proti politice USA. Měl svůj sen, proto chtěl zásadně změnit svět. Na rozdíl od jiných, viděl skutečný život v latinské Americe. Viděl bídu a nespravedlnost. .........................

 

Od Hitlera ke Stalinovi: jak němečtí vědci pomohli SSSR vyvinout atomovou bombu

15. 6. 2018

Po skončení druhé světové války a porážce nacistického Německa se dvě velmoci, USA a SSSR, snažili přilákat německé vědce na svou stranu, aby se účastnili vývoje nové jaderné zbraně. Washingtonu a Moskvě se to podařilo, a podíl Němců na jejich projektech jaderných bomb byl opravdu značný.................................

 

Klaus: Rusko pro nás není žádná hrozba

15. 6. 2018

Rusko pro Českou republiku nepředstavuje hrozbu, prohlásil dnes bývalý český prezident Václav Klaus v pořadu Partie na Primě. Podle něj Moskva na rozdíl od EU neposílá do Česka každý týden direktivy. Rusko by se mělo podle něj vrátit do skupiny G8.....................

 

Kulturní šok: Afričanka prozradila, co ji nejvíce překvapilo v Češích

15. 6. 2018

Někdy ty nejobvyklejší skutečnosti našeho života mohou velmi překvapit člověka vychovaného v jiné zemi. Co si myslí cizinci o Češích? Titi Kusi z Ghany, která se nedávno přestěhovala do Česka, natočila krátké video, ve kterém popsala, co ji nejvíce překvapilo v této zemi, píše list EuroZprávy.cz.
 
První, co nejvíce šokovalo Titi, bylo to, že se lidé venku líbají, obzvlášť teenageři. A nejde o polibek na uvítanou nebo rozloučenou, spíš je to „vášnivé líbání a mazlení". V její zemi nikdo nebude veřejně demonstrovat city, a když se chtějí líbat, jdou domů. „A to mě opravdu hodně šokovalo. Hodně malé dívky a chlapci tyhle věci dělají venku a nikdo jim neřekne, aby přestali."  . . . .
 

https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/201806097518251-sok-africanka-cesi-prekvapeni/

 

Prof.Dr.Rajko Doleček - Vlny uprchlíků a Srbsko Podivné hry Západu

15. 6. 2018

Do uloupení Kosova za pomoci Západu a uznaného jako samostatný stát celkem rychle a proti vůli prezidenta V.Klause, českého parlamentu a většiny obyvatel naším tehdejším ministrem zahraničí K.Schwarzenbergem (2008), mělo Srbsko přes 10 miliónů obyvatel. Nyní má po té loupeži Kosova přes dva milióny méně. A Srbové ztratili i část své „svaté země“, tam kde jejich stát vznikal, kde srbská plemena přijala křesťanství, kde bylo centrum mocného srbského státu Nemanjićů a kde jsou bezpočetné srbské památky z toho času. A to vše proběhlo za vyhánění srbského obyvatelstva z oblasti Kosova a Metohije od konce XIX.století...........................

 

58. armáda Jižního vojenského okruhu RF podpoří DNR a LNR v případě jakýchkoliv agresivních akcí VSU

15. 6. 2018

Vojenský expert, hlavní redaktor centra Cassad (https://colonelcassad.livejournal.com ), Boris Rožin, okomentoval informaci o posílení 58. armády na jihu Ruska motostřeleckými divizemi, BMP3 a modernizovanými tanky T-72B3.

V rozhovoru Rožin informoval, že podobná .....................................................

 

Casus belli - Migrácia z Afriky. Aktuálna situácia v Taliansku… KOSOVO:

15. 6. 2018

Migrácia z Afriky. Aktuálna situácia v Taliansku…
KOSOVO: Pozadie vzniku štátu Kosovo a vývoj v Kosove do dnešných dní…
hostia :
Česká aktivistka a bloggerka žijúca v Taliansku Monika Pilloni…
Plukovník vo výslužbe Pavol Marko…
Ex profesionálny vojak OS SR Robert Bačinský…

Spojenie : Palo Gála alias Pepe
Proviant: Miro Juriš, Peťo Zábranský

 

https://hearthis.at/slobodnyvysielac/casus-belli-44-2018-06-13/

 

Ostrá reakce třídních odborů na izraelskou vraždu mladé palestinské zdravotní sestry!

12. 6. 2018

V aktuální zprávě se člen zahraničního výboru Odborového sdružení Čech, Moravy a Slezska Martin Peč vyjádřil k vraždě 21leté palestinské zdravotní sestry izraelskými vojáky. Zprávu přinášíme v úplném znění :  . . . . . . . . . .
 
 
 

Komunistický poslanec Grospič navštívil syrské velvyslanectví!

12. 6. 2018

Tento týden navštívil Dr. Stanislav Grospič, komunistický poslanec, lídr třídních odborů a předseda sněmovní skupiny přátel Sýrie, velvyslanectví Syrské arabské republiky v Praze. Zde byl srdečně přijat chargé d´affaires SAR J.E. Bašárem Akbikem .

Temátem setkání bylo ustanovení Skupiny přátel ČR – Sýrie v poslanecké sněmovně, kterou Grospič vede, dále současná situace v Sýrii, úroveň česko-syrských vztahů v poslední době i otázky hospodářské spolupráce se Sýrií.

 

Stanislav Grospič rovněž reagoval na problematiku prodloužení sankcí ze strany EU :  . . . . . . . .

 

 

http://pvpravda.cz/komunisticky-poslanec-grospic-navstivil-syrske-velvyslanectvi/

 

Izrael je projekt Rotschildů a nacistických kolaborantů, tvrdí severokorejský dokument

12. 6. 2018

Titulek může být zavádějící, protože video je ze zásadního novozélandského dokumentu. Pohled na svět očima běžného Severokorejce z něj ale dělá unikátní a kritické dílo, které nemá v současnosti obdoby. Jedná se o dvacetiminutový sestřih z filmu Propaganda a bez nadsázky můžeme říct, že je nejdůležitějším filmem 21. století. Měl by jej vidět povinně každý
 

Tato část dokumentu se věnuje genocidní politice Izraele od jeho vzniku až po současnost. Otázka Palestiny je u nás tabuizována a vyvražďování původního obyvatelstva, osvobozenecký boj záměrně překrucován sionistickými a režimními médii.

Celý film najdete ZDE :

PROPAGANDA (film optikou KLDR) 2012, CZ titulky

 
 
 

Донбасс. Оперативная лента военных событий 09.06.2018 ..

12. 6. 2018

RUSKO JE PŘIPRAVENO K OPERACI: „DONUCENÍ KYJEVA K MÍRU“. V ARMÁDĚ RF VYJMENOVALI VARIANTY SCÉNÁŘE

12. 6. 2018

Vysoce postavené osoby Ruska nejednou daly na srozuměnou kyjevské juntě, že obnovení bojových akcí v plném měřítku, které hrozí genocidou civilního obyvatelstva Donbasu, je „červenou čarou“, jejíž překročení přinutí Moskvu přijmout opatření, která zastaví agresi a ochrání životy lidí.

Jaká opatření konkrétně? To byla jedna z hlavních zápletek posledních let. Experti, kteří posuzovali tuto otázku, se shodli na myšlence, že nejpravděpodobněji to bude oficiální uznání suverenity LDNR, předání výzbroje, nutné k jejich sebeobraně a pomoc dobrovolníků.

Jako druhá varianta se ukázalo možné provedení operace zaměřené na donucení k míru podle scénáře Jižní Osetie nebo její odlehčená varianta s použitím pouze VKS (Vzdušných a kosmických sil RF). Cílem všech možných odpovědí bylo vykázání agresora z území Donbasu. Ale po jakou hranici? Většina se shodla na tom, že do administrativních hranic bývalých oblastí Luhanské a Doněcké.

Ale prezident Ruska dost konktérně načrtnul formát a přibližné hranice možné Operace pro přinucení k míru (OPM), jestliže Kyjev donutí Moskvu jej provést. ..............................

 

Vládní úřad USA nazval vylodění spojenců v Normandii v roce 1944 příkladem pevných vztahů s Německem

12. 6. 2018

Tisková mluvčí Heather Nauert nazvala vylodění spojenců v Den D příkladem pevných vztahů s Německem.
Řekla to v rámci prohlášení, který bylo načasováno specielně ku přiležitosti 74. výročí zahájení operace spojeneckých vojsk v Normandii proti nacistickému Německu, píše Independent.

„Ohlížeje se na historii, dnes je výročí proslovu, kterým byl vyhlášen Marshallův plán. Zítra je výročí vylodění v Normandii. Máme velmi dlouhou historii a pevné vztahy s německou vládou“, - řekla Nauert.

Připomeňme, že v minulém roce novinář Andrej Babický odhalil extrémní nevědomost a nekompetentnost zvláštního představitele pro Ukrajinu Kurta Volkera.

Je také nutné zmínit, že negramotnost je charakteristická i pro ukrajinskou vládu, kterou obhospodařuje ve skutečnosti Department USA. V únoru se na internetu rozjela diskuse kvůli informačnímu grafu o růstu ukrajinského exportu v roce 2017, který zveřejnil premiér Ukrajiny Grojsman. Podle informace, kterou uvedl Grojsman, exportuje Ukrajina svoji produkci do 223 zemí světa. Mnoho uživatelů sociálních sítí ale poznamenalo, že dnes ve světě existuje jen 197 zemí.
 
 
 
 

https://twitter.com/aliciafoxrocks/status/1004531802931728384?ref_src=twsrc%5Etfw&ref_url=https%3A%2F%2Fnovorosinform.org%2F725233

 

Zacharčenko : Mírotvorci OSN nevyřeší konflikt na Donbase, rozmístění kontingentu v LDNR povede k okupaci

12. 6. 2018

Mírotvorci OSN nepomůžou vyřešit konflikt na Donbase a vpuštění kontingentu na území DNR a LNR bez souhlasu národa – to je intervence a okupace. To včera prohlásil lídr DNR, Alexandr Zacharčenko.

„Tento konflikt je nemožné řešit vpuštěním mírových vojsk. Zde je každý píď země náš. A my nemáme kam odejít. Dělící čára se nachází u letiště. Po nás požadují zabezpečit tříkilometrovou zónu. A musím do města odsunout své jednotky? Toto se nikdy neuskuteční“, - řekl Zacharčenko.

Připomněl také, že v souladu se stanovy OSN, jestliže nesouhlasí obě spolu bojující strany, pak mírotvorci nemají žádné právo vměšovat se do konfliktu. Podle jeho slov v současnosti vlády Doněcké a Luhanské národní republiky podobné návrhy nedostaly, a jestliže mírovou misi rozmístí o své vůli, pak Donbas bude považovat dané jednání jako okupaci a intervenci.

Dál hlava DNR informoval, že na území DNR zástupce OBSE nic nehohrožuje. Prohlásil, že po záminkou, že Misi cosi ohrožuje na území Donbasu, chce Ukrajina rozmístit na území LDNR 40-tisícový kontingent.

„To jsou čtyři plnohodnotné divize. To je více, než má náš první a druhý armádní sbor. …OSN chtějí rozmístit, aby potlačili jakýkoliv odpor v případě útoku Ukrajiny (na LDNR)“, - uzavřel Zacharčenko.

Je nutno poznamenat, že Kyjev se všemi silami domáhá rozmístění mírotvorců OSN na Donbase. Na Ukrajině jsou přesvědčeni, že mírový sbor musí mít co nejširší mandát a musí být rozmístěn na celém území Donbasu až k hranici s Ruskem. Dříve prezident Ukrajiny Porošenko prohlásil, že minské dohody po stránce bezpečnosti není možné zrealizovat bez rozmístění mírových sborů na Donbase.

 


https://nahnews.org/1004507-priznanie-zakharchenko-mirotvorcy-oon-ne-reshat-konflikt-v-donbasse-vvod-kontingenta-v-ldnr-privedet-k-okkupacii?from=push&utm_source=push

 

Porošenko popřel minské dohody

12. 6. 2018

Porošeno prohlásil, že neexistuje žádný minský formát jednání o uregulování situace na Donbase, kderého by se účastnila OBSE, Rusko, Ukrajina a také DNR a LNR. Informoval o tom v průběhu svého vystoupení před studenty Kyjevské národní univerzity Tarase Ševčenka.
Podle názoru Porocha minský formát jednání neexistuje a exprezident Ukrajiny Leonid Kučma, který je zplnomocněným zástupcem Ukrajiny na jednáních Kontaktní skupiny v Minsku, se neúčastní žádného minského formátu jednání.

„Existuje jeden formát – normandský“, - řekl Porošenko.

Připomeňme, že otázka uregulování občanského konfliktu na Donbase je posuzována na setkáních Kontaktní skupiny v Minsku od září 2014. Za tuto dobu přijala Kontaktní skupina tři dokumenty, které upravují kroky ohledně deeskalace konfliktu na Donbase. Nehledě na dohody o příměří, mezi stranami konfliktu pokračují ozbrojené střety.

 

http://prodonbass.ru/10256?utm_campaign=1283936&utm_source=sendpulse&utm_medium=push

 

Putin: Kiev Forces’ Advance In Donbass Region Would Have “Grave Consequences For Ukrainian Statehood”

12. 6. 2018

On June 7, Russian President Vladimir Putin is participating in the annual Direct Line Q&A session in Moscow. During the session, people have the opportunity to contact him via telephone, text message or social media.

Answering a question about a possible Kiev offensive on the self-proclaimed republics (the DPR and the LPR) in eastern Ukraine while  Russia is hosting the June 14-July 15 soccer World Cup, Putin send a stern warning that any such offensive would have “grave consequences for Ukrainian statehood.”

“I hope that things won’t get to such provocations but if that does happen, I think that it will have very dire consequences for Ukrainian statehood as a whole,” he said.

“What is happening on these territories is, of course, sad. But this, by the way, also says that the current Ukrainian leadership is not able to solve this problem,” Putin said adding that Kiev is trying to solve this problem, “considering these territories its own” and at the same time “organizing a complete blockade of these territories”.

He added that people who are considered as Ukraine’s citizens are subjected to shelling.

“Civilians are suffering – notably, civilians. And now, OSCE representatives record an increase in these attacks by the Ukrainian armed forces. Why do this, when you just need to follow the Minsk agreements? It is simply ridiculous from the point of view of realizing the final result of restoring the territorial integrity of the country. The longer and the further this happens, the worse the situation for Ukraine,” Putin added.

Separately, citing Albert Einstein as saying that the World War IV would be fought with “stones and sticks,” the Russian president said that a World War III would mean the end of civilization and accused the US of undermining the parity that helps avert nuclear conflict.

 

https://southfront.org/putin-kiev-forces-advance-in-donbass-region-would-have-grave-consequences-for-ukrainian-statehood/
 

Egon Erwin Kisch: Kdysi Carskoje Selo

12. 6. 2018

 

Tento rok 31. března uplynulo 70 let od úmrtí spisovatele, novináře a komunisty Egona Erwina Kische. Kisch byl skutečná legenda, "zuřivý reportér", světoběžník, znalec Prahy a Evropy i z jejich temných stránek, ale také bojovník proti fašismu. Pro svou literární práci a poznání života lidí se účastnil prací zemědělských dělníků na žatecku, přespával v londýnské ubytovně pro bezdomovce, plavil se jako námořník na parníku. Známým je jeho zápas za vstup do Austrálie, aby mohl vystoupit na protifašistické konferenci v roce 1934. Vstup mu byl odepřen na základě nesmyslných antiimigračních zákonů, kde mohl být odepřen vstup každému, kdo neprošel diktátem z libovolného evropského jazyka. Kisch zvládl několik jazyků, ale selhal v případě skotské gaelštiny. Na konec vyhrál soudní bitvu a měl v Austrálii několik veřejných vystoupení. Své zážitky popsal v knize "Přistání v Austrálii". ..............................

 

Angela Merkel zakázala Andreji Babišovi koalici s Okamurovou SPD, napsal německý mainstreamový list

12. 6. 2018

Skandál za bílého dne: Angela Merkel zakázala Andreji Babišovi koalici s Okamurovou SPD, napsal německý mainstreamový list a my přinášíme plný překlad článku! Protektorát Böhmen und Mähren je znovu zpátky, brigádě z Žatce opět velí Wehrmacht (Bundeswehr) a Babiš je v roli pouhého zemského zastupitele před německou státní mocí! Jawohl!

Česká republika má další politický skandál. Německý mainstreamový list Die Tageszeitung totiž přinesl výbušný článek od zpravodajky listu z Prahy Alexandry Mostyn, která napsala článek o jmenování Andreje Babiše podruhé premiérem, ke kterému došlo ve středu v symbolické datum 6.6.2018 na Pražském hradě. Jenže v článku uvedla i neuvěřitelnou a zjevně důvěrnou informaci z vládních a poslaneckých kuloárů. Podle těchto informací byl Andrej Babiš připravený v dubnu jednat o koalici s SPD a KSČM, ale německá kancléřka Angela Merkel mu to během soukromého telefonického rozhovoru zakázala, že Okamurovi se musí vyhýbat, protože je to extrémista a odpůrce Evropské unie. Andrej Babiš podle Mostynové byl po telefonátu úplně jako přejetý, kolegové a spolustraníci na něm viděli, že je úplně vyřízený, že musí jít a vyjednat koalici s ČSSD. Andrej Babiš toto popřel, s Merkelovou prý nikdy o Okamurovi netelefonoval. Samotný telefonát s Merkelovou však nepopírá . . . . . . . .
 

https://aeronet.cz/news/skandal-za-bileho-dne-angela-merkel-zakazala-andreji-babisovi-koalici-s-okamurovou-spd-napsal-nemecky-mainstreamovy-list-a-my-prinasime-plny-preklad-clanku-protektorat-bohmen-und-mahren-je-zpet/

 

Islámská nadace v Praze: „Žena která cizoložila musí být zabita“

12. 6. 2018

Takhle prožívají noci děti z Gorlovky

10. 6. 2018

Koupelna je jedno z nejbezpečnějších míst v domě, po protileteckém krytu…
A tak to jde už pátý rok…

 

https://vk.com/strelkov_info?w=wall-57424472_188981

 

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25

následující »