Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zpravodajství

Společný rozhovor prezidenta republiky a předsedy vlády ČR u příležitosti oslav státního svátku České republiky pro Českou televizi  28. října 2018

Světlana Witowská: Vy sám říkáte, že to je velké jubileum, sto let od založení samostatné Československé republiky. Neuvažovali jste o nějakém výjimečném gestu, akci, něčem, co by slušelo takovému významnému jubileu, pane prezidente?

Miloš Zeman: Naopak, já si myslím, že my, paní Witowská, děláme jednu základní chybu, a sice že se soustřeďujeme na nějaké výročí, na jeden jediný den, a zapomínáme na to, co bylo po něm. Jinými slovy, já vyznávám pojímání historie jako intervalu, nikoli jako bodu. Příklad, po sovětské okupaci následovala kapitulace našeho vedení v Moskvě, pan premiér se mnou nesouhlasil, když jsem použil drsný výraz, že se tam to vedení podělalo, ale nezapomeňte, že ta kapitulace pokračovala i tehdy, když se to vedení vrátilo z Moskvy. Nebo jiný příklad, po Mnichovské dohodě byla takzvaná druhá republika a tam vyvřela ta největší špína z této společnosti, antisemitismus, uštvání Karla Čapka a mohl bych pokračovat dál a dál, kolaborace stručně řečeno. A poslední příklad, abych nebyl příliš dlouhý, víte, já jsem komunistům na jejich sjezdu říkal, váš Vítězný únor byl ve skutečnosti prohraný únor, a oni se netvářili příliš nadšeně. Ale víte, proč byl prohraný? No protože komunisté získali monopol moci a každý monopol vede k degeneraci, v byznysu stejně tak jako v politice. A ten nejhorší okamžik byl, když komunisté krátce po únoru zrušili svobodné volby a zavedli jednotnou kandidátku Národní fronty.....

Světlana Witowská: Po tomhle projevu nastalo čtyřicet let komunistické zvůle, kdy lidé končili na popravištích, v lágrech, nesměli studovat, cestovat, přišli o majetek. Pane prezidente, jak je možné, že někteří lidé na tuhle dobu ještě pořád vzpomínají s nostalgií?

Miloš Zeman: Já se tomu sice občas taky divím, protože jsem sám dvacet let nemohl ani publikovat ani pracovat ve svém oboru, a nestěžuju si, nejsem lítostivý. Jsem rád, že je tady svoboda, a jsem spokojený. Ale pokusím se to lidsky pochopit. A teď Vám nabídnu vysvětlení, se kterým možná nebudete souhlasit. V podstatě počet voličů komunistické stany klesá, to všichni víme, a většinou jsou to starší až staří lidé. A teď si uvědomte, že v podstatě tito lidé žili v tom režimu, a teď je nutíte, aby se vlastně vzdali svého minulého života, aby ho popřeli. A vy už nemáte sílu, protože nejste mladý, nebo alespoň ve středním věku, vy už nemáte sílu se adaptovat. A tak, to je nostalgie. A to je odpověď na Vaši otázku, nostalgie. Chcete-li, sentimentalita.....

Světlana Witowská: Pane premiére, Váš pohled na to, jak je to možné, že někteří lidé na tu dobu, kdy Češi dělali Čechům šílené a kruté věci, vzpomínají s nostalgií.

Andrej Babiš: Tak já bych to viděl, že tam byly dvě období. To období do roku, do pražského jara bylo skutečně kruté. To bylo strašné, vraždili se lidi, absolutně nepřijatelné, mučili odpůrce režimu. Potom přišlo pražské jaro, byla nějaká naděje, potom zase přišly ruské tanky, které to rozbily. No ale já taky jako souhlasím s panem prezidentem, že asi to má nějakou souvislost s mládím, nějaké vzpomínky na některé věci, na které možná někteří lidé vzpomínají v dobrém. Možná, že to byla jiná doba, kdy vlastně všichni víceméně měli podobný nějaký životní standard. Takže, bylo tam samozřejmě strašně moc negativ a ta doba nás poznamenala velice negativně z hlediska ekonomiky a hospodářství a malých firem.....

Světlana Witowská: Pane premiére, Vy jste teď v září v Německu prohlásil, tak měli komunistickou stranu po revoluci zakázat, když Vám kritici vyčítali, že se teď Vaše vláda o hlasy komunistů opírá. Kdybyste byl tehdy politikem, po revoluci a měl šanci hlasovat pro postavení KSČ mimo zákon, udělal byste to?

Andrej Babiš: Naštěstí jsem nebyl politikem, dokonce jsem tady ani nebyl. No, já to těžko můžu posoudit, byla to nějaká doba.

Světlana Witowská: Tak zažil jste tu dobu sám.

Andrej Babiš: Já myslím, že Václav Havel k tomu přistupoval tak, že nejsme jako oni, takže byl to nějaký kompromis. Mě samozřejmě štve to, že mně vyčítají, vždycky je to první otázka ze zahraničí, že my máme nějakou vládu s komunisty. Nemáme žádnou vládu s komunisty. Dnešní KSČM je úplně jiná, než ta KSČM předrevoluční, takže to je normální…


Světlana Witowská: A kdyby dnes někdo přišel s návrhem postavit KSČM mimo zákon?

Andrej Babiš: Ale dneska je to nesmysl přece. To je úplně něco, to se nedá porovnat ty strany, předrevoluční komunistická strana a dnešní. To je něco úplně jiného. Volí si předsedu, není tam žádná diktatura nebo jenom úzká skupinka, chovají se jako standardní politická strana, mají svoje voliče. A samozřejmě nám se vyčítá, že jsme, a já myslím, že my jsme měli termín od pana prezidenta. Já jsem měl termín sestavit vládu do konce června, a pokud ostatní nechtěli, no tak my jsme nakonec rádi, že nás jednorázově vlastně komunistická strana podpořila, ale nemají na tu vládu žádný vliv a nejsou s námi ve vládě. A my jsme jim ani nevyhověli, různé ty vlastně názory…

Světlana Witowská: Ale hlasují s vámi.

Andrej Babiš: Prosím?

Světlana Witowská:
Hlasují s vámi.

Andrej Babiš: Ale s námi hlasují Piráti i ostatní.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Příspěvky

Americký voják vyhodil novinářku z veřejného prostranství na území ČR

3. 6. 2018

Odpověď za smrt velitele praporu Mamaia

3. 6. 2018

 

Миропорядок-2018. Фильм

3. 6. 2018

 

Otázka - Odpověď V.V. Pjakina ze dne 28.05.2018 Titulky CZ

3. 6. 2018

 

Pozorovatelé OBSE informovali o evropanech se zbraní na Donbase

3. 6. 2018

Pozorovatelé OBSE informovali o přítomnosti velkého množství ozbrojených osob, které jsou občany evropských zemí. Informoval o tom v sobotu první zástupce vedoucího OBSE, Alexandr Hug.

Podle jeho slov, odlišit cizí žoldáky je možné podle poznávacích znaků. Hug současně nemůže s naprostou jistotou tvrdit, že tito lidé jsou skutečně občany cizích zemí, protože OBSE není zplnomocněna tuto informaci prověřit. Jejím úkolem je pouze sledovat, jak je dodržováno příměří na Donbase.

„My nejsme vyšetřovací orgán, a nejsme vedeni k tomu, abychom shromažďovali informace z průzkumu. Když vidíme muže nebo ženu v oblečení s poznávacími znaky USA nebo Švýcarska, pak to neznamená, že člověk, který nosí tento kabát, je skutečně z oné země“, - vysvětlil Hug pro RIA Novosti.

Poznamenejme, že k dnešnímu dni bojuje na Donbase velké množství cizích státních příslušníků. V květnu bylo informováno o tom, že polští žoldáci ostřelovali osídlená místa Golmovské a Zajcevo na předměstí Gorlovky v DNR.

 

https://riafan.ru/1063158-nablyudateli-obse-rasskazali-o-evropeicakh-s-oruzhiem-v-donbasse

 

 

Instruktoři NATO připravili ukrajinské agresory k útoku na Donbas – LNR.Luhansk

3. 6. 2018

Velení VSU za účasti instruktorů vojensko-politického bloku NATO připravuje ukrajinské vojáky k útoku na Donbas, prohlásili na ministerstvu obrany LNR.

Rozvědka DNR dne 26. května zadržela vojáka, dříve sloužícího u 14. samostatné mechanizované brigády VSU, Jakoba Veremejčika. Řekl, že v prosinci 2017 ukrajinští vojáci na polygonu ve Lvovské oblasti absolvovali přípravu pod velením instruktorů NATO – američanů, Kanaďanů a Poláků.

„UČILI NÁS ÚTOČIT NA MĚSTA, DOMY, TO ZNAMENÁ, UČILI NÁS AGRESIVNĚJI ÚTOČIT“, - řekl zadržený.

Luhansk nejednou informoval o přesunu nové techniky VSU k frontové čáře na Donbase. Ukrajinští agresoři nepřerušují ostřelování území DNR a LNR. Nejednou se pokoušeli prorazit obranu pod Gorlovkou a obsadit osídlené místo.

 

https://riafan.ru/1063191-instruktory-nato-podgotovili-ukrainskikh-silovikov-k-nastupleniyu-v-donbasse-lnr

 

 

Rostislav Iščenko - Stalinistickým kurzem

3. 6. 2018

Naši západní partneři jsou při svých pokusech o zkrocení ruské vlády, která se stala příliš nezávislou, vynalézaví, ale ne důslední. Ještě před několika lety bojovali proti Kremlu pod heslem "Putin je dnešní Stalin". Ale Obama ještě nebyl "chromou kachnou" a ani nejpokročilejší experti CIA a NSA netušili, že Trump se bude ucházet o post prezidenta, když se počátkem roku 2016 ukázalo, že Putin nejen že není "Stalinem dneška", ale je kritizován, že v domácí a zahraniční politice nepoužívá stalinistické metody. ...Po nástupu k moci v roce 2000 měl Putin horší výchozí situaci, než ji měl Stalin. Ekonomika byla také prakticky zničena. Ozbrojené síly se rozpadly a byly schopny odvrátit vnější hrozby dokonce v menší míře než Rudá armáda ve 20. a 30. letech minulého století . . . . . .
 
 
 

Mladá fronta zatvrzele utajuje nacistickou historii zámku Račice

3. 6. 2018

Opět a opět! Mladá fronta dnes je v popisu zámku Račice prostě nepoučitelná. Hned dvě zprávy o račickém zámku z poslední doby opět utajily před širokou veřejností jeho protektorátní nacistickou minulost. V článku "Račický zámek přestaví na wellnes hotel. Za sto milion", sice najdete odkazy na minulost zámku již od gotiky, a dokonce i správný poukaz na historii generálního štábu čs. armády za mobilizaci proti Hitlerovi, ale důvod, proč se právě tento zámek stal centrem genštábu velitele generála Krejčího, samozřejmě MF zamlčela.............................

 

Zdeněk Bakala prý znovu úřaduje. Přinášíme vám detaily a transakce, ze kterých mrazí

3. 6. 2018

Jeden z akcionářů společnosti Moneta Money Bank vystoupil na valné hromadě společnosti konané dne 25.4. 2018 s upozorněním na skutečnosti nasvědčující možnému účelovému postupu vedoucímu k obohacení managementu na úkor minoritních akcionářů Monety. Model vydávání dluhopisů, který Moneta nyní realizuje, je nápadně podobný nestandardním postupům realizovaným ve firmách Zdeňka Bakaly. Z Bakalovy společnosti NWR, která vlastnila OKD, na dividendách odteklo majitelům více než 65 miliard korun, skoro dvojnásobek, než kolik doly reálně vydělaly. Pro to, aby si majitelé NWR mohli dividendy vůbec vyplatit, vydali dluhopisy. A podobných účelových kroků a personálních propojení se Zdeňkem Bakalou našly ParlamentníListy.cz v rámci historického vývoje společnosti Moneta hned několik.

Postup, kdy Moneta aktuálně vydává dluhopisový program ve výši 50 miliard korun, který nepotřebuje, bez uvedení konkrétních úrokových sazeb a formou údajné neveřejné nabídky, je nápadně obdobný modelu, který běžně užívaly společnosti spojené se Zdeňkem Bakalou, konkrétně RPG Byty a společnosti OKD a NWR  . . . . . . . .
 

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zdenek-Bakala-pry-znovu-uraduje-Prinasime-vam-detaily-a-transakce-ze-kterych-mrazi-538322

 

Neexistuje žádný přesvědčivý důkaz, že je Rusko zodpovědné za pád Boeingu

3. 6. 2018

Sněmovna vyšle do Pobaltí další kontingent českých vojáků

3. 6. 2018

Sněmovna vyšle do Pobaltí další kontingent českých vojáků, který prohloubí napětí a nestabilitu na čáře doteku s Ruskou federací. KSČM má historickou možnost tomuto šílenství zabránit a nevyslovit důvěru Babišově vládě s ČSSD! Pouze dvě strany ve sněmovně nehlasovaly pro zahraniční mise, KSČM a SPD! Sněmovna nechápe, že kamaráčoft s USA v Evropě končí! ....

https://aeronet.cz/news/snemovna-vysle-do-pobalti-dalsi-kontingent-ceskych-vojaku-ktery-prohloubi-napeti-a-nestabilitu-na-care-doteku-s-ruskou-federaci-kscm-ma-historickou-moznost-tomuto-silenstvi-zabranit/

 

Babiš chce vládnout. Je mu jedno s kým a s jakým programem

2. 6. 2018

Babišovi je úplně jedno, jaký program napíše, protože chce vládnout a ve své podstatě je mu jedno s kým, říká v rozhovoru pro Tiscali.cz místopředsedkyně KSČM Kateřina Konečná. Také hovoří o proměně své partaje v moderní levicovou stranu 21. století. .....

https://zpravy.tiscali.cz/babis-chce-vladnout-je-mu-jedno-s-kym-a-s-jakym-programem-313750

 

90 vteřin před koncem světa: Poker o invazi do Ruska se dále stupňuje

2. 6. 2018

90 vteřin před koncem světa: Poker o invazi do Ruska se dále stupňuje. Trump hraje o svůj život. Strategie vzpoury. Bažiny na obou stranách oceánu to chtějí spustit. Lidé jsou již unavení. Až to budeme nejméně čekat.........................................

 

V LNR sestřelili ukrajinské vojenské letadlo An-26

2. 6. 2018

Nad územím LNR byl sestřelen vojenský letecký dopravník An-26, který patří VSU. Informuje o tom CarGrad.

Dříve opolčenci LNR informovali o jimi sestřeleném letadle. Podel jejich informací se letadlo podařilo atakovat u osady Izvarino, píše CarGrad.

V tiskovém centru tzv. OOS (operace spojených sil) potvrdili, že spojení s letadlem An-26 se ztratilo ve 12:30 místního (evropského) času. Letadlo bylo použíbáno v rámci vzdušně-transportního zabezpečení „aktivní fáze“ trestné operace Kyjeva na Donbase. Na jeho palubě se mohlo nacházet kolem 20 osob.

 

http://prodonbass.ru/9366

 

https://mediarepost.ru/online/online-novorossiya/183167-online-lenta-novorossii-svodka-za-25052018-post-obnovlyaetsya.html

 

https://sobesednik.ru/proisshestviya/20180525-okolo-20-chelovek-nahodilis-na-sbitom-an-26-pod-luganskom

 

Děti Donbasu. Speciální reportáž.

2. 6. 2018

Tyto děti žijí prakticky v uzavřených oblastech Donbasu. Aby se sem člověk mohl dostat, musí mít speciální povolení, ale nebezpečí zasažení kulkou nebo střepinou je zde vyšší než na všech blokpostech.

Osady Golmovský, Zajcevo, Komiternovo, město Gorlovka – v těchto šedých zónách se dokonce i ti nejmenší obyvatelé už dávno naučili určit, z jaké zbraně po nich střílí ukrop. Zvykli si usínat za svistu kulek večer, schovávat se před minometnou palbou ve sklepech, chodit do školy po cestách, které jsou každodenně ostřelovány. Jeden den, prožitý s dětmi v přifrontových zónách Donbasu, to je celá věčnost.
O dospělé válce dětskýma očima – ve speciální reportáži „Děti Donbasu“...................................

https://vk.com/strelkov_info?w=wall-57424472_187461

 

 

USA přemisťuje několik tisíc tanků do Polska a Pobaltí.

2. 6. 2018

Přes východní regiony Německa směrem na Polsko a Pobaltí se přesouvají dvě kolony amerických bojových vozidel včetně tanků.

Informoval o tom náčelník štábu amerického vojenského kontingentu v Evropě, britský generál Kai Rohrschneider, informuje Deutsche Welle.

Kolem 2 000 vozidel směřuje na cvičení NATO do pobaltských zemí. Současně je do Polska přesouváno 1400 transportních prostředků, které byly nedávno dopraveny do Anrverp.

Přemisťování techniky probíhá v rámci nedávno zahájené operace Atlantické odhodlání (Atlantic Resolve) :D, prostřednictvím které armáda USA chce posílit spojence v NATO ve východní Evropě.

Dne 14. března bylo zveřejněno, že NATO může navýšit přítomnost amerických vojáků v Polsku.
Připomeňme, že NATO, s SSa včele, shromažďuje v Polsku a Pobaltí úderné uskupení.
Toto řešení bylo přijato na summitu Aliance v červenci 2016.
V současné době na území Polska narůstají bez přestání počty vojáků i techniky NATO.

 

https://novorosinform.org/723108

 

 

Ukrajinský plán Barbarossa: VSU zaujímají výhodné pozice pro útok na Donbas

2. 6. 2018

Naléhavá zpráva od Federální informační agentury.

Ukrajinský plán Barbarossa: VSU zaujímají výhodné pozice pro útok na Donbas.

Kyjevské orgány moci plánují „vyřešit problém“ DNR a LNR útokem a obklíčením nekontrolovaných území a poté likvidací režimů republik Donbasu. Toto sdělil ex-náčelník Hlavního řízení mezinárodní vojenské spolupráce ministerstva obrany RF, generálplukovník Leonid Ivašov.

Expert řekl, že prezident Ukrajiny Porošenko na toto získal zákonné pravomoci.

„Odpovídající příkazy dostaly i Ozbrojené síly Ukrajiny. Podle mých informací existuje příkaz pro VSU na přípravu k útoku. Je možno konstatovat, že toto je ukrajinská varianta plánu Barbarossa“, - dodal .

Ivašov se domnívá, že“ k útoku na Donbas je vše připraveno“ – to vysvětluje situaci na linii dotyku, informuje „Svobodný tisk“.

Odborník zdůraznil, že ukroparmy v této fázi hledá díru v obraně a zaujímá výhodné pozice pro útok.

Rusko je připraveno na jakýkoliv scénář na Donbase před světovým šampionátem ve fotbale a prezidentskými volbami na Ukrajině, prohlásil ve čtvrtek stálý zástupce Ruska v EU Vladimir Čižov.

„Jsme připraveni k jakémukoliv vývoji událostí jak v kontextu Mistrovství světa -2018, tak i v kontextu voleb na Ukrajině“, - řekl pro TASS.

Připomeňme, že v současné době je pozorováno vyostření konfliktu na Donbase. Ukrajinští agresoři atakují pozice DNR u Gorlovky. Dříve bylo informováno, že vojáci republiky zlikvidovali diverzní skupinu, která se pokoušela proniknout na území Doněcka.
 

https://vk.com/strelkov_info?w=wall-57424472_187524

 

Nela Lisková - Opravdoví extrémisté a teroristé jsou ti, kteří nám vládnou!

2. 6. 2018

Přetvářka, lež, faleš, smrt, nebezpečí, nemoci, epidemie, války, zbraně, fanatismus, fašismus, strach, pedofilie, přesně toto způsobují desítky let politické mafie na celém světě. .....................

 

Донбасс. Оперативная лента военных событий 01.06.2018 ..

2. 6. 2018

Americký konvoj měl poruchu, vyvolal komplikace na D5

31. 5. 2018

Porouchané vozidlo z amerického vojenského konvoje komplikovalo dnes ráno dopravu na dálnici D5 nedaleko Ejpovic na Rokycansku, poblíž sjezdu na Plzeň. Na 67. kilometru ve směru na Prahu byl kvůli tomu dočasně uzavřen pravý jízdní pruh, vznikly kolony, informují česká média.

Krajská policejní mluvčí Markéta Fialová tyto informace potvrdila a dodala, že provoz na dálnici je v místě už bez omezení.

Českem od úterý projíždí americký vojenský konvoj, který směřuje na cvičení Saber Strike 2018 v Pobaltí. Přes Česko se má celkem přesunout asi 400 vozidel a 1000 vojáků. Konvoj je rozdělen do dvou částí. První vstoupila do ČR v úterý a v noci na středu, druhá část přijede ve čtvrtek večer.

Vlastimila Cyprisová z Generálního štábu Armády ČR uvedla, že první část konvoje byla rozdělena do sedmi proudů. Zdržení nedaleko Plzně trvalo asi hodinu a týkalo se posledního proudu první části konvoje, dodala.

Rozdílným rysem tohoto průjezdu amerického vojska po českém území je letošní absence přátelského setkání s obyvateli a předvedení bojové techniky.

 

https://cz.sputniknews.com/tags/geo_Ceska_republika/

 

«Вопрос — Ответ» от 28 мая 2018 г.

31. 5. 2018

 

Břetislav Olšer - Jsem v šoku

31. 5. 2018

Jsem v šoku, jak se skvělé brněnské divadlo Husa na provázku s jedinečnou hrou "Naše násilí a vaše násilí" ocitlo na pranýři jen proto, že na jevišti Ježíš znásilňuje muslimku, až divačka v nadšení vytahuj za své pochvy (ženského přirození) na počest svobody projevu a demokracie českou vlajku…

Proto si dovoluji navrhnout chorvatskému režiséru Oliveru Frljićovi, aby se svojí úžasnou hrou "Naše násilí a vaše násilí" zavítal do Paříže, kde by v klubu Bataclan na Boulevard Voltaire nebo na prostranství na ulici Nicolase Apperta před budovou karikaturistů Charlie Hebdo - Týdeníku Karlík předvedl, jak místo Ježíše, co znásilňuje muslimku, Prorok Mohamed znásilní Pannu Marii. A možná by mohl jednu hereckou alternaci v této části hry svěřit senátorce Wagnerové…
 

www.rukojmi.cz

 

Prohlášení KSČM k dalším přejezdům Armády USA přes ČR

31. 5. 2018

Ve dnech 29. až 31. května 2018 projíždí Českou republikou další konvoj Armády USA. Tyto jednotky mají posílit již dislokovaný vojenský kontingent vojsk USA v Pobaltí. KSČM je znepokojena touto americkou demonstrací vojenské síly, která ohrožuje bezprostředně bezpečnost občanů naší země. Vyjadřuje proto rozhodný protest proti zneužívání území České republiky pro zastrašující demonstrativní přejezdy cizích armád, zejména Armády USA. Požaduje, aby vláda nadále tyto přejezdy neumožňovala.

Ani členství v Severoatlantické alianci, do níž byla České republika zatažena bez rozhodnutí občanů, nevyžaduje tuto demonstraci síly. Na hranicích Ruské federace jsou neustále ze strany NATO zvyšovány stavy vojenských jednotek v nebývalé míře od ukončení 2. světové války. KSČM se ptá, v zájmu koho k tomu dochází a proč má být Česká republika zatahována do záměrné eskalace nenávisti a napětí s Ruskou federací? Nevidíme žádný důvod, aby naše země byla polokolonií, poslušným vazalem amerických vládnoucích kruhů. USA zvyšují záměrně napětí ve světě. Proto KSČM trvale odmítá vojenské mise bez mandátu OSN. Proto chceme, aby občané v referendu mohli rozhodnout o dalším setrvání ČR v NATO.

 

KSČM

 

Americký ministr obrany vyzval americké piloty k přípravě na blížící se válku

31. 5. 2018

Portál USA Press informuje o slovách amerického ministra obrany Jamesa Mattisa, ktorý počas slávnostného prijatia 984 kurzantov Akadémie vojenských vzdušných síl USA v Colorado Springs do radov americkej armády.
 

Dňa 23. 5. 2018  vyzval nových amerických pilotov, aby sa pripravili na možnosť bojového nasadenia.

Americký minister obrany James Mattis vyzval amerických pilotov aby vyvinuli maximálne úsilie a pomohli zachovať americkú vzdušnú nadvládu nad americkými konkurentmi (najmä Rusko a Čína) v prípade možnej rýchlo sa približujúcej vojny. 40% poručíkov, ktorí ukončili štúdium v roku 2018 si čoskoro sadne do kokpitov lietadiel a vrtuľníkov ako piloti, 70 dôstojníkov sú špecialisti, ktorí budú pracovať s lietajúcimi dronmi........................

 

Izrael: Jednapadesátý stát USA? Bilióny dolarů mizí beze stopy

31. 5. 2018

Izrael: Jednapadesátý stát USA? Bilióny dolarů mizí beze stopy. V Deep State se vládne lobbingem. Symbióza mocností je realitou. Mladý národ upraven do potřebné formy. Pošlete ještě více zbraní pro útočníka.............................

 

Донбасс. Оперативная лента военных событий 30.05.2018

31. 5. 2018

 

SPD je extrémistické hnutí s nálepkou jako kdysi Dělnická strana?

31. 5. 2018

SPD je extrémistické hnutí s nálepkou jako kdysi Dělnická strana? Bakalův server v předstihu leaknul zprávu ministerstva vnitra o extrémismu. Okamurovo hnutí prý je radikálnější než krajně pravicoví aktivisté. Ministr vnitra tím zřejmě vrací úder SPD za Marakéšskou deklaraci. Budou následovat kroky až k soudnímu rozpuštění SPD?.........................

 

O čem mlčí vyšetřování sestřelení MH17!

30. 5. 2018

Mezinárodní vyšetřovací tým (JIT) vyšetřující havárii letu MH17 na východní Ukrajině uvedl, že protiletadlový raketový systém „Buk“, který sestřelil letadlo, měl patřit ruské armádě.

Tvrzení JIT je však ruskými odborníky podrobeno tvrdé kritice. Označili její výsledky za naprosto nedůvěryhodné.

 

Podle některých náznaků skupina stanovila, že „Buk“ patřil 53. protiletadlové raketové brigádě z Kursku. Nic nového odborníci JIT nesdělili - před tím stejnou verzi s „Buk“ od Kurska předložili takzvaní nezávislí vyšetřovatelé Bellingcatu - a opět přechází mlčením nejkontroverznější výroky o „ruskou stopě“.
 
 

„Jedinečné znaky"......................................................

 

Je Karel Marx stará vykopávka?

30. 5. 2018

Příspěvek Věry Klontza-Jaklové pro 43. pražskou teoreticko-politickou konferenci "Karel Marx k dnešku"

 

Karel Marx byl, je a bude velmi inspirativní osobností.

Hovoří se o něm přes 150 let.

Století a půl vzbuzuje vášně.

Stal se jednoznačným vítězem ankety BBC v roce 1999, když byl zvolen myslitelem tisíciletí. "Převálcoval" takové velikány jakými byliza ním následující Albert Einstein, Isaac Newton, Charles Darwin, Tomáš Akvinský, Stephen Hawking...

Marxův způsob myšlení a práce, propojení teorie a praxe, šťastné přátelství s Friedrichem Engelsem byly základem jeho zásahu do dějin lidského myšlení a poznávání světa. ..........................

 

Вести недели с Дмитрием Киселевым от 27.05.18

29. 5. 2018

 

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25

následující »