Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zpravodajství

Společný rozhovor prezidenta republiky a předsedy vlády ČR u příležitosti oslav státního svátku České republiky pro Českou televizi  28. října 2018

Světlana Witowská: Vy sám říkáte, že to je velké jubileum, sto let od založení samostatné Československé republiky. Neuvažovali jste o nějakém výjimečném gestu, akci, něčem, co by slušelo takovému významnému jubileu, pane prezidente?

Miloš Zeman: Naopak, já si myslím, že my, paní Witowská, děláme jednu základní chybu, a sice že se soustřeďujeme na nějaké výročí, na jeden jediný den, a zapomínáme na to, co bylo po něm. Jinými slovy, já vyznávám pojímání historie jako intervalu, nikoli jako bodu. Příklad, po sovětské okupaci následovala kapitulace našeho vedení v Moskvě, pan premiér se mnou nesouhlasil, když jsem použil drsný výraz, že se tam to vedení podělalo, ale nezapomeňte, že ta kapitulace pokračovala i tehdy, když se to vedení vrátilo z Moskvy. Nebo jiný příklad, po Mnichovské dohodě byla takzvaná druhá republika a tam vyvřela ta největší špína z této společnosti, antisemitismus, uštvání Karla Čapka a mohl bych pokračovat dál a dál, kolaborace stručně řečeno. A poslední příklad, abych nebyl příliš dlouhý, víte, já jsem komunistům na jejich sjezdu říkal, váš Vítězný únor byl ve skutečnosti prohraný únor, a oni se netvářili příliš nadšeně. Ale víte, proč byl prohraný? No protože komunisté získali monopol moci a každý monopol vede k degeneraci, v byznysu stejně tak jako v politice. A ten nejhorší okamžik byl, když komunisté krátce po únoru zrušili svobodné volby a zavedli jednotnou kandidátku Národní fronty.....

Světlana Witowská: Po tomhle projevu nastalo čtyřicet let komunistické zvůle, kdy lidé končili na popravištích, v lágrech, nesměli studovat, cestovat, přišli o majetek. Pane prezidente, jak je možné, že někteří lidé na tuhle dobu ještě pořád vzpomínají s nostalgií?

Miloš Zeman: Já se tomu sice občas taky divím, protože jsem sám dvacet let nemohl ani publikovat ani pracovat ve svém oboru, a nestěžuju si, nejsem lítostivý. Jsem rád, že je tady svoboda, a jsem spokojený. Ale pokusím se to lidsky pochopit. A teď Vám nabídnu vysvětlení, se kterým možná nebudete souhlasit. V podstatě počet voličů komunistické stany klesá, to všichni víme, a většinou jsou to starší až staří lidé. A teď si uvědomte, že v podstatě tito lidé žili v tom režimu, a teď je nutíte, aby se vlastně vzdali svého minulého života, aby ho popřeli. A vy už nemáte sílu, protože nejste mladý, nebo alespoň ve středním věku, vy už nemáte sílu se adaptovat. A tak, to je nostalgie. A to je odpověď na Vaši otázku, nostalgie. Chcete-li, sentimentalita.....

Světlana Witowská: Pane premiére, Váš pohled na to, jak je to možné, že někteří lidé na tu dobu, kdy Češi dělali Čechům šílené a kruté věci, vzpomínají s nostalgií.

Andrej Babiš: Tak já bych to viděl, že tam byly dvě období. To období do roku, do pražského jara bylo skutečně kruté. To bylo strašné, vraždili se lidi, absolutně nepřijatelné, mučili odpůrce režimu. Potom přišlo pražské jaro, byla nějaká naděje, potom zase přišly ruské tanky, které to rozbily. No ale já taky jako souhlasím s panem prezidentem, že asi to má nějakou souvislost s mládím, nějaké vzpomínky na některé věci, na které možná někteří lidé vzpomínají v dobrém. Možná, že to byla jiná doba, kdy vlastně všichni víceméně měli podobný nějaký životní standard. Takže, bylo tam samozřejmě strašně moc negativ a ta doba nás poznamenala velice negativně z hlediska ekonomiky a hospodářství a malých firem.....

Světlana Witowská: Pane premiére, Vy jste teď v září v Německu prohlásil, tak měli komunistickou stranu po revoluci zakázat, když Vám kritici vyčítali, že se teď Vaše vláda o hlasy komunistů opírá. Kdybyste byl tehdy politikem, po revoluci a měl šanci hlasovat pro postavení KSČ mimo zákon, udělal byste to?

Andrej Babiš: Naštěstí jsem nebyl politikem, dokonce jsem tady ani nebyl. No, já to těžko můžu posoudit, byla to nějaká doba.

Světlana Witowská: Tak zažil jste tu dobu sám.

Andrej Babiš: Já myslím, že Václav Havel k tomu přistupoval tak, že nejsme jako oni, takže byl to nějaký kompromis. Mě samozřejmě štve to, že mně vyčítají, vždycky je to první otázka ze zahraničí, že my máme nějakou vládu s komunisty. Nemáme žádnou vládu s komunisty. Dnešní KSČM je úplně jiná, než ta KSČM předrevoluční, takže to je normální…


Světlana Witowská: A kdyby dnes někdo přišel s návrhem postavit KSČM mimo zákon?

Andrej Babiš: Ale dneska je to nesmysl přece. To je úplně něco, to se nedá porovnat ty strany, předrevoluční komunistická strana a dnešní. To je něco úplně jiného. Volí si předsedu, není tam žádná diktatura nebo jenom úzká skupinka, chovají se jako standardní politická strana, mají svoje voliče. A samozřejmě nám se vyčítá, že jsme, a já myslím, že my jsme měli termín od pana prezidenta. Já jsem měl termín sestavit vládu do konce června, a pokud ostatní nechtěli, no tak my jsme nakonec rádi, že nás jednorázově vlastně komunistická strana podpořila, ale nemají na tu vládu žádný vliv a nejsou s námi ve vládě. A my jsme jim ani nevyhověli, různé ty vlastně názory…

Světlana Witowská: Ale hlasují s vámi.

Andrej Babiš: Prosím?

Světlana Witowská:
Hlasují s vámi.

Andrej Babiš: Ale s námi hlasují Piráti i ostatní.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Příspěvky

Otázka - Odpověď V.V. Pjakina ze dne 21.05.2018 Titulky CZ

28. 5. 2018

 

Je možné, že kdyby Beneš přijal pomoc SSSR, nebylo by ani mnichovské zrady, Protektorátu Böhmen und Mähren

28. 5. 2018

Rozhovor: Odmořování novičoku bylo jen divadlo, říká chemický expert

28. 5. 2018

Kauzu Skripal znovu oživilo vystoupení exagentovy dcery Julije, propuštěné po uzdravení z nemocnice v Salisbury. Kvůli celé kauze se v uplynulých týdnech naplno znovu vynořilo i téma chemických zbraní. V minulosti různé země včetně Ruska oznamovaly, že své zásoby těchto jedů zničily.

Zbývá ještě někdo, kdo to neudělal?

Držení chemických zbraní deklarovalo do současnosti osm smluvních států Úmluvy o zákazu chemických zbraní (dále Úmluva) – Albánie, Indie, Irák, Jižní Korea, Libye, Ruská federace, Spojené státy americké a Sýrie. Kromě USA všechny státy své chemické zbraně již zničily. USA jich ještě vlastní přes 2000 tun, jejich úplné zničení předpokládají v roce 2023.

Lze říci něco určitého o novičoku A-234, který byl proti exagentovi Skripalovi a jeho dceři údajně použit?

. . . . . . . . . . .
 
 

Je známa příčina vraždy příslušníků SBU vojáky VSU v zóně operace spojených sil (OOS

28. 5. 2018

Dva pracovníci SBU (Státní bezpečnosti Ukrajiny) byli zabiti v zóně ATO v důsledku rozdělení sfér vlivu s vojáky ukroparmy. Informoval o tom dnes Andrej Maročko (LNR).
„Podle našich informací pracovníci SBU zemřeli v důsledku dalšího z konfliktů s vojáky VSU v průběhu rozdělování sfér vlivu v zóně OOS“, - řekl.

Maročko poznamenal, že SBU přiznala smrt svých příslušníků, avšak prohlásila, že se stali obětí dělostřeleckého ostřelování, které bylo údajně vedeno z pozic jednotek Národní milice LNR. „Chceme připomenout, že těžká výzbroj Národní milice je odsunuto od linie dotyku, což je potvrzeno ve zprávách OBSE“, - řekl Maročko.

zdroj-odkaz od Omas:
 
 

Dmitrij Rogozin: Sankcie proti Rusku zostanú naveky

28. 5. 2018

- Dokedy budú sankcie?

- Navždy. Oživenie ruského národného uvedomenia zvyčajne vedie k rýchlemu rastu fyzickej sily Ruska. Ak na to pozeráme z hľadiska politického inštinktu na Západe sa to nikdy nikomu nepáčilo. Sankcie sú reakciou starého, arogantného nepriateľa na naše zosilnenie. A budú zrušené, iba ak budeme znova slabí. Preto sú pre nás sankcie príležitosťou preukázať najlepšie črty nášho národného charaktera . . . . . . . . .
 

https://slobodnyvyber.sk/dmitrij-rogozin-sankcie-proti-rusku-zostanu-naveky/

 

Donbas: oběť velitele Mamieva, hrdiny boje proti ukrajinsko-nacistické agresi

28. 5. 2018

Večer 17. května v blízkosti Doněcka nalezl svou smrt Oleg Mamiev (bojové jméno Mamay) velitel praporu Pjatnaška ministerstva obrany Doněcké lidové republiky.
 
 

Mamiev přijel na Donbas z Osetie chvíli po státním převratu v Kyjevě v roce 2014. Zpočátku bojoval v divizi "Vostok", když se podílel na jejich vojenských operacích. Následně přešel do brigády "Pjatnaška", kde se stal brzo jejím velitelem.

Bojovníci brigády "Pjatnaška" bránili jednu z horkých oblastí fronty Doněcké lidové republiky - mezi Jasynuvata a Avdějevka. Tato oblast je trvale vystavena bombardování ze strany ukrajinské armády, ale obránci republiky jsou vždy připraveni odrazit každý útok.

Rozloučení s velitelem praporu proběhne v sále Divadla opery a baletu Doněcka. Tělo Olega Mamieva bude převezeno do jeho vlasti, Severní Osetie, kde bude pohřben se všemi poctami.

Tajemník ÚV Komunistické strany ruské federace, první místopředseda Svazu komunistických stran - KSSS Kazbek T. Tasajev vydal následující prohlášení:

"V duši cítím cosi, co nelze popsat. Jak je těžké ztratit přátele. Před pár dny jsme šťastni spolu slavili Den vítezství, Den nezávislosti Doněcké lidové republiky, a dnes Oleg už není mezi námi.

Oleg Mamiev byl můj blízký přítel. Poznal jsem ho v roce 2008, když se zúčastnil vojenských operací odehrávajících se v Jižní Osetii, kde se choval jako hrdina.

Byl uznávaným velitelem, na něhož byli všichni hrdí. Vždy byl připraven pomáhat přátelům a soudruhům, vždy připraven obětovat svůj život. Oleg se etabloval jako odvážný soudruh a altruista, kompetentní a odpovědný velitel, který vedl boj proti nespravedlnosti a špatnosti.

Olegu Mamievovi byly uděleny nejvyšší vyznamenání Doněcké lidové republiky a patřil mezi nejvíce vážené Osetince na Donbasu. Vyjadřují nejhlubší soustrast rodině, blízkým a přátelům padlého hrdiny, celé Doněcké lidové republice a také Jihoosetinské republice. Jsem přesvědčen, že ideály, za které bojoval a položil život, budou i nadále bráněny jeho soudruhy a přáteli."

Překlad KSM

 

Moskva požaduje omluvu Londýna ve věci Skripal

28. 5. 2018

Ruská diplomatická mise ve Velké Británii požaduje omluvu Londýna ve věci otravy bývalého plukovníka Hlavní správy rozvědky Sergeje Skripala a jeho dcery Julie v Salisbury. Jak vysvětlil mluvčí ruského velvyslanectví, v této záležitosti byla proti Rusku vznesena vážná obvinění. Přičemž nebyly předloženy žádné důkazy o tom, že by se ruská strana účastnila daného incidentu.

Podle jeho vyjádření bylo také zjištěno, že toxická látka A-234 podle britské klasifikace byla vyráběna desítkou západních zemí.

"Život samotný ukazuje, že britská obvinění jsou založena na ničem, kromě jakýchsi výzvědných informací, které nelze ověřit", dodal.

Zástupce ruského velvyslanectví také vyzval Londýn, aby odpověděl na všechny otázky, které mu položila Moskva, aby zahájil spolupráci s ruskými justičními orgány a aby ukončil izolaci Julie a Sergeje Skripalových.
 

https://www.pravda.ru/news/world/25-05-2018/1384838-skripal-0/?from=email_subscribe

 

Пятый год от конца мира. Специальный репортаж

28. 5. 2018

Специальный репортаж посвящён последним событиям на Украине и развитию ситуации в Донбассе. Стоит ли верить слухам о досрочных выборах в Верховную Раду, и насколько такие выборы были бы выгодны Петру Порошенко? Как подготовились украинские националисты к празднованию очередной годовщины победы советского народа в Великой Отечественной войне?

 

 

Zacharčenko – o choutkách ukrajinských generálů

28. 5. 2018

Gorlovka je považována velením okupačních sil za nejvhodnější směr ve strategickém plánu pro tzv. utahování smyčky kolem Doněcka.

V Kyjevě jsou přesvědčeni, že vezmou útokem strategická návrší kolem Gorlovky a že vojáci DNR se sami rozeběhnou.

„To jsou zachtivé představy vysokých generálů z Ukrajiny, kteří křičí, že nás mohou zlikvidovat za dvě hodiny“, - řekl Zacharčenko.

„Kupředu s písní, chlapi, útočte, dostanete, co zasloužíte, abyste si nezvykali!

 

http://svodki24.ru/2111-zaharchenko.html

 

200 rokov od narodenia: Karol Marx — skutočný bojovník za slobodu alebo nepriateľ Ľudstva?

24. 5. 2018

5. mája 2018 bolo presne 200 rokov od narodenia Karola Marxa, nemeckého filozofa, sociológa, ekonóma, novinára a významného spoločenského činiteľa.

Jubileum sa chystajú osláviť v mnohých krajinách sveta, vrátane Nemecka, Číny, Veľkej Británie, Rusku.

Potom ako v roku 2008 «vypukla» ďalšia finančno-ekonomická kríza, ktorá zasiahla ekonomiky prakticky všetkých krajín sveta, sa opäť v rôznych kútoch planéty aktivovali stúpenci marxizmu, vyhlasujúc, že «Marx mal pravdu a nastúpil «koniec kapitalizmu»....................

 

Валерий Пякин. Вопрос-Ответ от 21 мая 2018 г.

24. 5. 2018

 

Před 100 lety proběhla Rumburská vzpoura

24. 5. 2018

Před 100 lety, 21. května 1918, se v Rumburku vzepřel rozkazům pěší pluk rakousko-uherské armády. Tento pluk, složený převážně z navrátilců z ruského zajetí, kteří byli očitými svědky a často i nadšenými stoupenci revoluce, byl koncem války centrem nepokojů a protiválečných nálad, které vyvrcholily vojenskou vzpourou. Mezi navrátilci, kteří pocítili osvobozující roli Říjnové revoluce, byl František Noha - budoucí vůdce vzpoury. ...............

 

Vlajka USA se objevila nad pozicemi trestných jednotek VSU na Donbase

24. 5. 2018

Telegram-kanal WarGonzo informuje, že nad pozicemi VSU na Donbase byla vztyčena vlajka USA. Autor kanálu tvrdí, že to ukazuje na přítomnost vojenských amerických instruktorů na pozicích ukrajinské armády.

Válečný korespondent Semen Petrov má pravdu. Nyní na Ukrajině velí američtí instruktoři NATO. Psali o tom v dubnu:

„Dne 16. dubna 2018 do Javorovského mezinárodního výcvikově- bojového centra Ukrajiny (JMTG-U) přijela další skupina vojáků VSU, která tam absolvuje trénink a výcvik v rámci standardů, procedur a systému velení, které jsou v souladu se standardy NATO“.

„V současnosti jsou vojáci Národní gardy New Yorku rozmístěni na Ukrajině v Javorovském centru bojové přípravy, které spolupracuje s Ozbrojenými silami Ukrajiny.

Celkem 250 vojáků 27. pěchotní brigády OS USA od 22. listopadu 2017 do srpna 2018 uskutečňuje zavádění standardů, procedur a systému velení do struktur Ozbrojených sil Ukrajiny, které jsou v souladu se standardy NATO.

 

https://vk.com/strelkov_info?w=wall-57424472_187267

 

 

18 More Ukrainian Soldiers Killed In Clashes Near Gorlovka: DPR Defense Minister

24. 5. 2018

18 Ukrainain servicemen have been killed and 20 others have been injured in the recent clashes in the area of Chigari near the city of Gorlovka in eastern Ukraine, Deputy Defense Minister of the Donetsk People’s Republic (DPR) Eduard Basurin said on May 22. Basurin added that 5 Ukrainian soldiers had been killed in the area of Gomovsky, also near Gorlovka.

Accordign to the DPR deputy defense minister, DPR forces destroyed a Ukrainian battle tank, a BMP armoured vehicle and a US-made counter-battery radar ANTPQ-48.

Basurin also said that 4 civilians had been injured, one DPR serviceman had been killed and two other had been injured as a result of the recent artillery strikes by the Ukrainian side. In the period from May 13 to 21, 4 four civilians were killed and eleven others were injured as a result of artillery strikes by pro-Kiev forces . . . .

 

https://southfront.org/18-more-ukrainian-soldiers-killed-in-clashes-near-gorlovka-dpr-defense-minister/

 

MIMORIADNA SPRÁVA: Objavilo sa video Júlie Skripaľ!

24. 5. 2018

 

 

Odpověď OS DNR za velitele brigády Mamaje

24. 5. 2018

 

Putin při jednání s Merkel souhlasil s rozmístěním mírotvorců na Donbase

24. 5. 2018

Putin při jednání s Merkel souhlasil s rozmístěním mírotvorců na Donbase.

Putin s Merkel v průběhu jednání v Soči posoudili otázku rozmístění mírotvorců na Donbase. Jak prohlásil vedoucí redaktor rádia Echo Moskvy, známý liberál Alexej Venediktov, podmínkou Moskvy byl kategorický zákaz účasti zástupců všech zemí NATO v rámci mírové mise.

Podle jeho slov byla projednávána otázka o rozmístění mírové mise na CELÉM ÚZEMÍ DONBASU, nejen na čáře dotyku.

„Mírotvorci nesmějí být vojáky NATO. Ani z jedné zemí NATO. To je podmínka Ruska a byla přijata. Ale z druhé strany tam mohou být Švédi, Arméni atd. Je to složitý konstrukt, který bude realizován současně s odsunem ruských poradců – nazvěme to takto – a nezákonných ozbrojených formací, včetně ukrajinské armády“, - prohlásil Venediktov.

Reakce Merkel na podmínku Putina ohledně rozmístění mírotvorců na Donbase není známa. Bylo jen upřesněno, že podmínka ruského prezidenta byla přijata a bude se projednávat na dalších setkáních.
 
 

Донбасс. Оперативная лента военных событий 23.05.2018

24. 5. 2018

Jaderné fórum ATOMEXPO 2018 v Putinově Soči

24. 5. 2018

Na jubilejní X. ročník fóra ATOMEXPO, které proběhlo minulý týden v Hlavním mediálním centru v Soči (resp. v Adleru nedaleko olympijského parku), dorazilo rekordních více než 3000 účastníků z 68 zemí, přičemž dohromady za 10 let šlo už o 40 000 aktérů. Heslem slavícího Fóra bylo »Globální partnerství - základ úspěchu«. Také zástupci českých firem v Soči představili nejpočetnější národní delegaci, v tříčlenném novinářském týmu z ČR nechyběl ani zvláštní zpravodaj Haló novin.
Fórum v olympijské metropoli Ruska zahájili generální ředitel Mezinárodní agentury pro atomovou energii (MAAE) Jukija Amano, generální ředitel Rosatomu Alexej Lichačov, generální ředitelka Světové jaderné asociace (WNA) Agneta Risingová, generální ředitel Agentury pro jadernou energii (NEA) OECD William D. Magwood IV. a předseda Mezinárodní asociace provozovatelů jaderných zařízení (WANO) Jacques Regaldo...........

 

Komunista Luzar se v ČT střetl s Kalouskem: Novičok?

23. 5. 2018

Ještě v úterý dopoledne to vypadalo, že hlavním bodem dnešního jednání Sněmovny bude kauza novičok, konkrétně výroky prezidenta Miloše Zemana o výrobě a skladování této jedovaté látky v Česku. Ale nestalo se tak, jelikož komunisté navrhli tento bod vyřadit. Přidali se k nim i členové hnutí ANO, SPD a jediný člen ČSSD Jaroslav Foldyna. Podle opozice se tak ukázala skutečná koalice – tedy bez sociální demokracie. V duelu k tomuto tématu se v pořadu Události, komentáře proti sobě postavili Miroslav Kalousek (TOP 09) a Leo Luzar (KSČM). ...............https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Komunista-Luzar-se-v-CT-stretl-s-Kalouskem-Novicok-Ve-Snemovne-by-se-odehrala-jen-politicka-deklarace-utocici-na-prezidenta-536996

 

Wagenknechtová: Německo se musí distancovat od politiky změn režimů

22. 5. 2018

 VSa Publikujeme část projevu Sahry Wagenknechtové (Die Linke), který se týká německé a evropské zahraniční politiky a jaderné dohody s Íránem.
Celý projev v německém Bundestagu zazněl 16. května v debatě o rozpočtu. Originál je k dispozici zde.
Násilí na Blízkém východě eskaluje. Pokud Evropa nedokáže zachránit jadernou dohodu s Íránem, hrozí požár. Paní kancléřko, vítáme, že jste se od této Trumpovy nebezpečné politiky distancovala. Dlouho jsme požadovali nezávislou a sebejistou evropskou zahraniční politiku a jsme rádi, že už v této pozici nejsme sami.
Když už i spolková vláda nyní uznává, že americká politika odporuje našim bezpečnostním zájmům a že by bylo fatální se takové politice podřídit, musíte nyní podniknout nezbytné kroky.
Vy, paní Merkelová, jste mezi prvními veřejně kritizovala rozbití íránské jaderné dohody s tím, že to „narušuje důvěru v mezinárodní pořádek“. To je správné, ale tato důvěra je už narušována celé roky.

Mezinárodní právo je porušováno všude tam, kde se angažují velké vojenské mocnosti, především USA. Ničí země, jejichž vlády  . . . . . . . .
 
 
 

Kalergiho plán..

22. 5. 2018

Kalergiho plán

 

Mnoho lidí je obeznámeno s cílem Kalergiho plánu. Tyto znalosti můžeme za správných okolností dobře použít. Aby se nám to podařilo, musíme si nejprve názorně prezentovat tři věci. Za prvé jde o obecný koncept samotného plánu. Za druhé jde o skutečnost, že plán získal velkou finanční a politickou podporu - nebyl to jen něčí plán. Za třetí se doporučení plánu začala realizovat krátce po 2. světové válce a pokračuje to dodnes. Všechny tři komponenty jsou v našem případě důležité . . . . . . .

 

http://www.zvedavec.org/komentare/2018/05/7593-kalergiho-plan.htm

 

Je Izrael psychopatický stát?

22. 5. 2018

Laurent Guyénot
 

Úvod

V současné době se vede hodně diskusí na téma psychopati vládnoucí světu. Studie týkající se osob ve vedoucích pozicích ve velkých společnostech, publikovaná pod názvem Hadi v oblecích, ukazuje, že u těchto lidí jsou velmi rozšířené psychopatické rysy. [1] To se přirozeně odráží v kolektivní formě psychopatie: V bestselleru Korporace: Patologická honba za ziskem a mocí Joel Bakan poznamenal, že „korporační chování se velmi podobá chování psychopatů“. [2]

Některé státy se také chovají jako psychopati. USA jsou právě takovým státem - s „patologií moci“ (tj. název knihy Normana Cousinse z roku 1987), pravděpodobně související s mírou psychopatie mužů ve vedoucích pozicích. Za maskou zdravého rozumu a morálky, kterou USA ukazují na světové scéně, se schovává „deep state“, hnán nenasytnou touhou po moci, který je navíc bez zábran, pokud jde o jakékoli morální svědomí nebo empatii; tento patologický „deep state“ dnes téměř naprosto ovládá americkou zahraniční politiku.

Izrael je další psychopatický stát. Vztahy mezi USA a Izraelem jsou zvláštní, názory na povahu těchto vztahů se liší. Kdo z těch dvou je hnací silou? Infiltrovali se američtí špioni do izraelské zahraniční politiky a ovládli ji, nebo je tomu naopak? Domnívám se, že tuto otázku vyřešili profesoři Mearsheimer a Walt v knize Izraelská lobby a americká zahraniční politika, která vyšla v roce 2008 (předtím se touto otázkou zabýval Pat Buchanan v článku „Čí válka?“, publikovaném v roce 2003 [3]):  . . . . . . .
 
 

9. DEN ČESKÉ DELEGACE V LLR: BESEDY S LUGANSKOU GARDOU, KOMSOMOLCI A KOMUNISTY

22. 5. 2018

Také poslední den pobytu české delegace v LLR byl nabitý. Nejprve jsme šli procházkou od Luganského akademického ukrajinského hudebně-dramatického divadla kolem stadionu Avangard na tržiště v centru města. Tržiště je opravdu ohromné. V uzounkých uličkách je možné se i ztratit. Prohlédli jsme si pouze malou část tržiště. Od 10 hodin bylo naplánováno setkání se členy Luganské gardy v jejím sídle na Sovětské ulici. Luganská garda je společenské hnutí, které stálo na počátku lidového povstání v roce 2014 v Lugansku. Předsedkyně Luganské gardy Nasťa Pjatěrikovová a další členové nám vyprávěli, jak to všechno na jaře roku 2014 probíhalo. ..........................

 

8. DEN ČESKÉ DELEGACE V LLR: 2. PROHLÍDKA FRONTOVÉ VESNICE DONĚCKOJE

22. 5. 2018

Do vesnice Doněckoje jsme jeli autem, které slouží k převozu raněných. Kromě Alexeje, který s námi jel z Lugansku, s námi jeli dva bojovníci se samopaly. Jedeme do zóny bojových operací, tak jsme dostali pokyny, jak se chovat, co dělat v případě ostřelování, kam nesmíme vstupovat. Jestli chceme něco nebo někoho fotografovat, vždy se musíme předem zeptat. Jeli jsme na sever směrem k „linii příměří“. Přijeli jsme do Doněckého, který leží 1 km od linie. Doněckij měl před válkou 4 000 obyvatel, nyní jen 700. Část vesnice je úplně zničena. ...................................

 

7. DEN ČESKÉ DELEGACE V LLR: KRASNODON A ROVEŇKY-MĚSTA MLADÉ GARDY

22. 5. 2018

V pátek 11.5.2018 se naše česká delegace vypravila do měst, spojených s hrdinnou Mladou gardou. Já jsem tato města již dříve několikrát navštívil, ostatní tam jeli poprvé. V Krasnodonu jsme se nejprve poklonili památce mladogvardějců u památníku Nepokoření. Zde ve dnech 15., 16. a 31.1.1943 fašisté shodili do šachty č.4 71 lidí, z toho 49 mladogvardějců. Cestou zpět jsme obdivovali bysty členů Mladé gardy-členů štábu, zastavili jsme se i u domku, kde bydlel Oleg Koševoj.

 

Na náměstí Mladé gardy jsme se zastavili u památníku Mladé gardy Přísaha, u hrobů mladogvardějců a u památníku Truchlící matka. Poté jsme si prohlédli Muzeum Mladé gardy, kde jsme se dozvěděli všechno o školních letech mladogvardějců, jejich zájmech, o založení a činnosti organizace Mladá garda, o jejich hrdinných činech i o zradě, jejich věznění a popravě.

Autobusem jsme se přesunuli do Roveněk, kde jsme si chtěli prohlédnout Muzeum Mladé gardy. V Roveňkách bylo vězněno a popraveno pět mladogvardějců. Bohužel muzeum bylo zavřeno. Na náměstí jsme zavzpomínali na těchto pět mladogvardějců u památníku Sláva a u jejich hrobů.

 

 

http://www.nwoo.org/2018/05/16/7-den-ceske-delegace-v-llr-krasnodon-a-rovenky-mesta-mlade-gardy/

 

Ramadán: Stará německá tradice? Podlézání muslimům je směšné

22. 5. 2018

Ramadán: Stará německá tradice? Podlézání muslimům je směšné. Kdy nás přejde humor? Nazývat věci pravým jménem je tabu. Také slavíte Festival zimního světla? Kterak si Turek ochočil Germána . . . . . .

 
 
 
 

Izrael, 200 jaderných zbraní namířených na Írán

22. 5. 2018

Přepis videa Manlia Dinucciho: Umění války: Izrael, 200 jaderných zbraní namířených na Írán

 

https://youtu.be/Rh6OBut_bHk

 

  "Íránský režim je předním státním sponzorem terorismu ... Žádný čin režimu není nebezpečnější než jeho úsilí o jaderné zbraně... Dnes máme konečný důkaz, že íránský slib byl lží. Minulý týden Izrael zveřejnil zpravodajské dokumenty - dlouho skrývané Íránem - přesvědčivě ukazující íránský režim a jeho historii usilování o jaderné zbraně." - Donald Trump, 8. května 2018

Rozhodnutí Spojených států odstoupit od smlouvy s Íránem, podepsané v Teheránu v roce 2015 pěti stálými členy RB OSN a Německem, vyvolává mimořádně nebezpečnou situaci nejen na Středním východě. ........................

 

Život a boj kubánského revolucionáře Fidela Castra

22. 5. 2018

V úterý 15. 5. proběhla další přednáška organizovaná brněnskou pobočkou Společnosti česko-kubánského přátelství, tentokrát na téma "Castro vs. Moncada". Přednášejícím byl pan Milan Carbol. Pan Carbol demonstroval své hluboké znalosti kubánské historie i současnosti.

Ačkoliv bylo téma jasně vymezené, přednáška se rozšířila o další zajímavé momenty hrdinného boje Kubánců proti americkému imperialismu.

V úvodu přednášky nám pan Carbol přiblížil systém kubánských voleb. Systém kubánských voleb je skutečně demokratický, volení zástupci jsou delegování lidem. Z původních 12000 delegátů se volí 605 zástupců. Kubánský "parlament" se nazývá Národní shromáždění lidové moci Kuby. V Národním shromáždění jsou zastoupeny všechny vrstvy obyvatelstva, jelikož jsou určeny kvótami. Z tohoto důvodu najdeme v Národním shromáždění zemědělce, dělníky, učitele a mnoho dalších profesí, zatím co v našem Parlamentě jde většinou o podnikatele, nebo obecně o "vyšší vrstvu".  Není také bez zajímavosti, že z 605 členů Národního shromáždění je 305 žen, tudíž ženy tvoří více než polovinu zástupců. V takovém poměru zastoupení žen je Kuba na 2. místě ve světě. -........................

 

Вести недели с Дмитрием Киселевым(HD) от 20.05.18

21. 5. 2018

 

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25

následující »