Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zpravodajství

Společný rozhovor prezidenta republiky a předsedy vlády ČR u příležitosti oslav státního svátku České republiky pro Českou televizi  28. října 2018

Světlana Witowská: Vy sám říkáte, že to je velké jubileum, sto let od založení samostatné Československé republiky. Neuvažovali jste o nějakém výjimečném gestu, akci, něčem, co by slušelo takovému významnému jubileu, pane prezidente?

Miloš Zeman: Naopak, já si myslím, že my, paní Witowská, děláme jednu základní chybu, a sice že se soustřeďujeme na nějaké výročí, na jeden jediný den, a zapomínáme na to, co bylo po něm. Jinými slovy, já vyznávám pojímání historie jako intervalu, nikoli jako bodu. Příklad, po sovětské okupaci následovala kapitulace našeho vedení v Moskvě, pan premiér se mnou nesouhlasil, když jsem použil drsný výraz, že se tam to vedení podělalo, ale nezapomeňte, že ta kapitulace pokračovala i tehdy, když se to vedení vrátilo z Moskvy. Nebo jiný příklad, po Mnichovské dohodě byla takzvaná druhá republika a tam vyvřela ta největší špína z této společnosti, antisemitismus, uštvání Karla Čapka a mohl bych pokračovat dál a dál, kolaborace stručně řečeno. A poslední příklad, abych nebyl příliš dlouhý, víte, já jsem komunistům na jejich sjezdu říkal, váš Vítězný únor byl ve skutečnosti prohraný únor, a oni se netvářili příliš nadšeně. Ale víte, proč byl prohraný? No protože komunisté získali monopol moci a každý monopol vede k degeneraci, v byznysu stejně tak jako v politice. A ten nejhorší okamžik byl, když komunisté krátce po únoru zrušili svobodné volby a zavedli jednotnou kandidátku Národní fronty.....

Světlana Witowská: Po tomhle projevu nastalo čtyřicet let komunistické zvůle, kdy lidé končili na popravištích, v lágrech, nesměli studovat, cestovat, přišli o majetek. Pane prezidente, jak je možné, že někteří lidé na tuhle dobu ještě pořád vzpomínají s nostalgií?

Miloš Zeman: Já se tomu sice občas taky divím, protože jsem sám dvacet let nemohl ani publikovat ani pracovat ve svém oboru, a nestěžuju si, nejsem lítostivý. Jsem rád, že je tady svoboda, a jsem spokojený. Ale pokusím se to lidsky pochopit. A teď Vám nabídnu vysvětlení, se kterým možná nebudete souhlasit. V podstatě počet voličů komunistické stany klesá, to všichni víme, a většinou jsou to starší až staří lidé. A teď si uvědomte, že v podstatě tito lidé žili v tom režimu, a teď je nutíte, aby se vlastně vzdali svého minulého života, aby ho popřeli. A vy už nemáte sílu, protože nejste mladý, nebo alespoň ve středním věku, vy už nemáte sílu se adaptovat. A tak, to je nostalgie. A to je odpověď na Vaši otázku, nostalgie. Chcete-li, sentimentalita.....

Světlana Witowská: Pane premiére, Váš pohled na to, jak je to možné, že někteří lidé na tu dobu, kdy Češi dělali Čechům šílené a kruté věci, vzpomínají s nostalgií.

Andrej Babiš: Tak já bych to viděl, že tam byly dvě období. To období do roku, do pražského jara bylo skutečně kruté. To bylo strašné, vraždili se lidi, absolutně nepřijatelné, mučili odpůrce režimu. Potom přišlo pražské jaro, byla nějaká naděje, potom zase přišly ruské tanky, které to rozbily. No ale já taky jako souhlasím s panem prezidentem, že asi to má nějakou souvislost s mládím, nějaké vzpomínky na některé věci, na které možná někteří lidé vzpomínají v dobrém. Možná, že to byla jiná doba, kdy vlastně všichni víceméně měli podobný nějaký životní standard. Takže, bylo tam samozřejmě strašně moc negativ a ta doba nás poznamenala velice negativně z hlediska ekonomiky a hospodářství a malých firem.....

Světlana Witowská: Pane premiére, Vy jste teď v září v Německu prohlásil, tak měli komunistickou stranu po revoluci zakázat, když Vám kritici vyčítali, že se teď Vaše vláda o hlasy komunistů opírá. Kdybyste byl tehdy politikem, po revoluci a měl šanci hlasovat pro postavení KSČ mimo zákon, udělal byste to?

Andrej Babiš: Naštěstí jsem nebyl politikem, dokonce jsem tady ani nebyl. No, já to těžko můžu posoudit, byla to nějaká doba.

Světlana Witowská: Tak zažil jste tu dobu sám.

Andrej Babiš: Já myslím, že Václav Havel k tomu přistupoval tak, že nejsme jako oni, takže byl to nějaký kompromis. Mě samozřejmě štve to, že mně vyčítají, vždycky je to první otázka ze zahraničí, že my máme nějakou vládu s komunisty. Nemáme žádnou vládu s komunisty. Dnešní KSČM je úplně jiná, než ta KSČM předrevoluční, takže to je normální…


Světlana Witowská: A kdyby dnes někdo přišel s návrhem postavit KSČM mimo zákon?

Andrej Babiš: Ale dneska je to nesmysl přece. To je úplně něco, to se nedá porovnat ty strany, předrevoluční komunistická strana a dnešní. To je něco úplně jiného. Volí si předsedu, není tam žádná diktatura nebo jenom úzká skupinka, chovají se jako standardní politická strana, mají svoje voliče. A samozřejmě nám se vyčítá, že jsme, a já myslím, že my jsme měli termín od pana prezidenta. Já jsem měl termín sestavit vládu do konce června, a pokud ostatní nechtěli, no tak my jsme nakonec rádi, že nás jednorázově vlastně komunistická strana podpořila, ale nemají na tu vládu žádný vliv a nejsou s námi ve vládě. A my jsme jim ani nevyhověli, různé ty vlastně názory…

Světlana Witowská: Ale hlasují s vámi.

Andrej Babiš: Prosím?

Světlana Witowská:
Hlasují s vámi.

Andrej Babiš: Ale s námi hlasují Piráti i ostatní.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Příspěvky

Dokučajevsk po sobotním ostřelování ukropy:

3. 5. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

Dokučajevsk po sobotním ostřelování ukropy: dva mrtví, jedna zraněná, 11 zničených domů. Záběry z podniku Prométeus (dvě oběti ukropských zločinů).

https://dnr-hotline.ru/dokuchaevsk-posle-obstrela-vsu-2-trupa-1-ranennaya-11-domov-povrezhdeno-video/

 

Mladí komunisté varují k 1. Máji: Nenechte se obalamutit, přijde krize, omezení práv a možná i válka!

3. 5. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

Občanské sdružení mladých komunistů (SMKČ) na svém webu publikovalo text, ve kterém vyzývá občany k zamyšlení se nad současnou situací a stavem společnosti nejen u nás, ale i ve světě. Ve svém prohlášení se obracejí na „všechny pracující, ženy, mládež a seniory v naší zemi, na všechny, jejichž životy závisejí na vlastní poctivé práci, na všechny, kteří na vlastní kůži prožívají barbarství současného světa.“

„My společně s dělníky celého světa chápeme tento svátek jako příležitost vyjádřit úctu všem obětem v boji za spravedlivou společnost a přesvědčení ve vítězství pracujících, jejich demokracie, skutečného socialismu. Svoje přesvědčení a optimismus čerpáme z historické zkušenosti dělnické třídy“..........

Celý text najdete zde

 

http://pvpravda.cz/

 

Sjezd oživlých mrtvol: V Nymburku se natáčel nový díl Resident Evil!

3. 5. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

O tom, že filmy podle počítačových her nemají valnou kvalitu, se není třeba dlouze rozepisovat. Téměř vždy to dopadne špatně. A sjezd KSČM toto pravidlo jen potvrdil. Po vynikající hře Resident Evil VII: Biohazard přichází drsný pád v podobě něčeho, co mělo být navždy zakopáno v zemi.

Oživlé apatické mrtvoly se dobelhaly na sjezd, nejen proto, aby svá nekrotická břicha nacpaly okoralými chlebíčky, ale hlavně potvrdily svůj hnijící kurz. Zasněženo bylo nejen lupy, ale i bílými hlavami polorozpadlých inkontinentních a vyloužilých (nikdy nesloužících) nostalgiků, ve kterých krom fekálií nic kloudného nebylo.

Maskéři odvedli mizernou práci a za špatný vzhled jednotlivých postav by se nemusel stydět nejeden céčkový režisér. Nechyběly drzé až typicky odpudivé praso-normalizační tváře, jejich „ká eš čé ém“ mladí působící jako kariéristická selátka a móda horší jak z Dachau:  nepadnoucí obleky, smíchané s košilemi a kravatami všech barev, nasunuté na podivně pokroucená a ohyzdná těla.  Psychologie postav nelogická a chování  jak z hospicu. Bezcharakternost byla i přes zatuchlinu cítit.

Srovnej s vyjádřením předsedy: „jsme radikální strana“. Hovno, leda tak věkovým průměrem 75 let. Pro srovnání: Korejská strana práce – 35 let.

Kdo naivní za to vyplázl love, musel být totálně zklamán a nebo ultramasochista.

Kdo by snad omylem očekával drive a zážitek, ten musel vyzvracet nejen obsah žaludku, ale i vnitřnosti.

RECENZE: Odpad!!! Za logo strany, které je v souladu s odpudivostí členské základny a potlesk Zemanovi jako reakci na antikomunistický a osmašedesátnický projev dávám 1 z 5 hvězdiček.

ART: 0

NAPĚTÍ: 0

AKCE: 0

BEZCHARAKTERNOST: 100%

ŠARM: 0

 

Ladislav Spáčil, deziluzionista

 

http://pvpravda.cz/sjezd-ozivlych-mrtvol-v-nymburku-se-natacel-novy-dil-resident-evil/

 

Z návštěvy naší delegace v KLDR v dubnu čučche 107 (2018)

2. 5. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

O návštěvě delegace Společnosti česko-korejského přátelství Pektusan a České skupiny pro studium a uskutečnění myšlenky čučche v KLDR v dubnu čučche 107 (2018) jsme informovali článkem z 22. dubna.

Postupně přidáváme fotografie a informace o navštívených místech.

Pchjongjangský pedagogický institut – nová stránka

Palác slunce Kumsusan – nová stránka

20. festival kimirsenií – nová stránka

Pchjongjangský cirkus – nová stránka

Mangjongde (rodiště velkého vůdce soudruha Kim Ir Sena) – aktualizace stránky

Věž čučche – aktualizace stránky

 

Z návštěvy naší delegace v KLDR v dubnu čučche 107 (2018) – 2. část

Z návštěvy naší delegace v KLDR v dubnu čučche 107 (2018) – 3. část

Z návštěvy naší delegace v KLDR v dubnu čučche 107 (2018) – 4. část

 

http://www.kldr.info/

 

 

Dne 2. května 2014 zahynulo v oděském Domě odborů 48 lidí

2. 5. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

Dne 2. května 2014 zahynulo v oděském Domě odborů 48 lidí; 9 z nich se otrávilo oxidem uhelnatým, 13 se udusilo kouřem, 12 zemřelo v důsledku popálení dýchacích cest, 8 po pádu z výšky, 6 bylo zastřeleno.

Je to zhůvěřilé, když se najdou lidské zrůdy, co i po čtyřech letech slaví masakr v Oděse jako "bleskovou protiteroristickou operaci“. Kromě majdanských fašistů se k nim možná přidá i Václav Bartuška, velvyslanec České republiky pro energetickou bezpečnost.

 

Jistě by byl uvítán místní zločineckou sebrankou ovacemi, odpověděl totiž takto na dotaz, jak se zbavit ruských vojáků v Pobaltí:

 

“Pokud se jim postavíte rychle čelem, jako to udělali třeba v Oděse, kde je prostě upálili, nebo v Dněpropetrovsku, kde je prostě zabili a pohřbili u silnice, tak máte klid. Když to neuděláte, tak máte válku. To je celé,” řekl  ještě víc stupidněji v rozhovoru idiot  Bartuška. Zrůdný postoj českého fašisty – diplomata; upálit, za bít, pohřbít u silnice a máte klid…

Pochod 2. března 2018 v Oděse, který uskuteční ukrajinští pravicoví radikálové, bude oslavou masakru v Domě odborových svazů jakožto "bleskové protiteroristické operace". Právě tak nazvali události na jaře roku 2014 zástupci nacionalistických skupin na tiskové konferenci v Oděse, informoval korespondent PolitNavigatora. Průvod se bude konat pod hesly "Ne kolaborantství", "Ne terorismu", "Oděsa - Ukrajina", "Pro pořádek"…

http://www.rukojmi.cz/clanky/6093-dne-2-kvetna-2014-zahynulo-v-odeskem-dome-odboru-48-lidi-9-z-nich-se-otravilo-oxidem-uhelnatym-13-se-udusilo-kourem-12-zemrelo-v-dusledku-popaleni-dychacich-cest-8-po-padu-z-vysky-6-bylo-zastreleno

 

Od pádu socializmu sa na Slovensku nepostavila žiadna nová železničná trať

2. 5. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

Nie že sa len nepostavila od pádu socializmu za 29 rokov žiadna nová železničná trať a pritom ide o najekologickejšiu hromadnú dopravu, ešte k tomu Dzurindová vláda nechala zlikvidovať 22 lokálnych tratí s celkovou dĺžkou 511 km (14,3 % siete), prepustila tisíce železničiarov, celonárodný štrajk železničiarov bol napadnutý na súde a bol vyhlásený za nelegálny, čím bolo tvrdo potreté aj štrajkové právo a železnice boli umelo, veľmi hlúpo a zámerne rozdelné na 3 železničné spoločnosti.

Vzdor-strana práce jasne hovorí, že železnice musí spravovať jeden národný podnik, nie model troch spoločností, ako to funguje teraz, plus bojujeme za obnovenie a modernizáciu lokálnych železničných tratí na Slovensku, či projekt na stálu vlakovú linku medzi Slovenskom a Poľskom na severe, ktorá napomôže cestovnému ruchu a rozvoju týchto oblastí. Železnice sú podfinancované, preto voláme po zvýšení financovania železníc, aby sa zmodernizovala železničná sieť a prebehla rozsiahla modernizácia vlakov a služieb.

Chceme tlačiť na obmedzovanie kamiónovej prepravy tovarov a surovín a preferovať železničnú prepravu, k čomu samozrejme patrí aj rozširovanie železničných tratí. Hovoríme, že sme proti miliardovým investíciám do armády, ktoré oznámilo ministerstvo obrany, ktoré žiada na prezbrojenie cez 7 miliárd EUR, do čoho nás tlačí NATO, prezident Kiska, viacerí členovia vlády, či rôzni pochybní “analytici” z bezpečnostných thin-thankov, ktorých ideologické pozadie je veľmi dobre známe, ktorých financovanie je viac ako pochybné a tieto peniaze treba využit aj na modernizáciu železníc.

Vzdor-strana práce

 

http://vzdor.org/

 

Bugr na akci KSČM: Už víme více. Ozval se nám svědek

2. 5. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

Oni si nadělají do bot. A je to jejich problém.“ Že si sami jen udělali ostudu, když demonstranti přinesli na komunistickou oslavu transparent se srpem, kladivem a hákovým křížem, si myslí vysokoškolský pedagog, publicista, docent Radim Valenčík. Není si ale jist, zda trestní oznámení, o kterém na místě hovořila Marta Semelová, je nejvhodnější řešení: „Spíš je potřeba tohle odsoudit jako projev nevkusu, neznalosti, ignorace faktu.“ Na samotné oslavě bylo podle Valenčíka cítit znepokojení a obavy členů strany: „Domnívám se, že KSČM trpí ideovou sterilitou a to ji ohrožuje nejvíc.“ ......

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Bugr-na-akci-KSCM-Uz-vime-vice-Ozval-se-nam-svedek-534240

 

Otázka - Odpověď V.V. Pjakina ze dne 23.04.2018 Titulky CZ

1. 5. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

 

Jan Petránek. Jasné argumenty a objektivní fakta o ruských mýtech

1. 5. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

 

Česká televize opět nedala prostor k vyjádření poškozeným stranám v kauze zahazovaných emailů

1. 5. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

VIDEO: Česká televize opět nedala prostor k vyjádření poškozeným stranám v kauze zahazovaných emailů v České republice. Zástupce Tiscali v pořadu Newsroom nestoudně lhal, šéfredaktora NWOO moderátorka onálepkovala jako konspirátora, odnesla to i Asociace nezávislých médií. Odborníci ji prý spojují s dezinformačními weby. Kteří odborníci?

Redakce AE News byla upozorněna na včerejší pořad České televize Newsroom, kde se mj. zabývali i jednáním podvýboru poslanecké sněmovny pro svobodu slova a média, který se minulý týden zabýval kauzou, o které v polovině února tohoto roku jsme jako první server v ČR přinesli podrobné informace [1]. Provozovatelé freemailových služeb v ČR totiž koncem minulého roku během prezidentské kampaně začali zahazovat a nedoručovat emaily, pokud obsahovaly zmínky a odkazy na domény tzv. alternativních zpravodajských serverů. Teprve poté, co náš server na kauzu upozornil v polovině února, se začalo o této praktice veřejně mluvit, a to hlavně s ohledem na to, že naše redakce rozeslala podklady a materiály vybraným poslancům v českém parlamentu a podařilo se nám zjistit, že servery Centrum.cz, Atlas.cz, Volny,cz a Tiscali.cz zahodili emaily i několika desítkám poslanců parlamentu, kteří také zjistili, že jejich známým a kamarádům nepřicházeli emaily, které jim poslanci posílali během prezidentské kampaně s odkazy na články na alternativních webech . . . . . .

 

https://aeronet.cz/news/video-ceska-televize-opet-nedala-prostor-k-vyjadreni-poskozenym-stranam-v-kauze-zahazovanych-emailu-v-ceske-republice-zastupce-tiscali-v-poradu-newsroom-nestoudne-lhal-sefredaktora-nwoo/

 

Proč děsivou americko-korejskou válku pojal režisér Altman jako humorný sitcom

1. 5. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

Proč děsivou americko-korejskou válku pojal režisér Altman jako humorný sitcom, zatímco režisér Stone, nositel čtyř Oscarů, se nesnížil k tomu, aby vyrýžoval miliardy na vietnamské tragédii.

 

Dnes se naskýtá jako nikdy předtím otázka, proč nejsou Američané všichni z jednoho těsta, byť si soudný našinec jen stěží dokáže tento příměr představit. Snad proto děsivou americko-korejskou válku pojal režisér Altman jako situační komedii - sitcom, zatímco režisér Stone, nositel čtyř Oscarů, se nesnížil k tomu, aby vyrýžoval miliardy na vietnamské tragédii dokonalým filmem Četa, co měl sakramentsky daleko k situační komedii....

Je nezbytné na tomto místě dodat, že oba filmoví tvůrci jsou Američané ze země neomezených možností, která však zmasakrovala nejen Koreu, ale také Vietnam a desítky dalších států… A ještě, že Altman a Stone jsou jako laciný bavič proti jedinečnému mistru skutečného filmařského kumštu...

Ale po pořádku. Předlohou pro film, na který později navázal na seriál vysílaný v letech 1972–1983 na stanici CBS, je kniha o třech doktorech, sloužících u smyšlené jednotky Mobilní armádní chirurgická nemocnice MASH 4077. Její autor Richard Hornberger sloužil v období korejské války v MASH 8055. Knihu později koupilo studio 20th Century Fox. To nabídlo scénář postupně 15 režisérům, ale všichni odmítli.

Nabídku přijal až Robert Altman, který udělal ze sticomu MASH světový fenomén. Na filmu studio vydělalo kolem 36 miliónů dolarů, protože do kin na něj přišlo jen v USA 14 miliónů diváků. Díky tomu se píseň z filmu (a později znělka seriálu) Suicide is painless (Sebevražda nebolí) proslavila a autor, Altmanův syn, na ni vydělal víc než jeho otec na filmu  . . . . . . .

 

http://www.rukojmi.cz/clanky/6087-proc-desivou-americko-korejskou-valku-pojal-reziser-altman-jako-humorny-sitcom-zatimco-reziser-stone-nositel-ctyr-oscaru-se-nesnizil-k-tomu-aby-vyryzoval-miliardy-na-vietnamske-tragedii

 

 

Капиталистическая УТОПИЯ

1. 5. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

 

Tři lidé byli zraněni dne 29.04.18, když spadli pod tank na festivalu "Bojová ocel" v Primorském okrese Petrohradu

1. 5. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

Dnes večer 30.04.18 byly ostřelovány:

1. 5. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

Gorlovka z minometů ráže 120 mm, vystřeleno 10 min.
Na jihu fronty Krásný Partyzán – požár.
Dokučajevsk, Doněck-Volvocentrum, Kominternovo, Spartak, Dokučajevsk.

Zpráva od válečného zpravodaje Mariny Charkové.
Ukrům do Avdějevské průmyslové zóny vozí náklaďáky BK (ruční palné zbraně). Velmi mnoho. Připravují se.

Z noční svodky:
22:11 msk. Kromě palných zbraní přitahují ukrové z Avdějevky ve směru na průmyslovou zónu také Grady, Uragány a kolony tanků! Možnost ostřelování, zvláště Jasinovatá a okolí.
22:26 msk. Trudovské pod ostřelem ukropdělostřelectva a minometů. Střílejí silně, třesou se okna i celé domy.
22:37 msk. Ukrové střílejí po Petrovce (Doněck).
23:31 msk. Trudovské – ostřel stále pokračuje

 

http://svodki24.ru/1995-dnr.html?utm_source=push-notification&utm_medium=push-world&utm_campaign=push

 

https://novorosinform.org/718764?utm_source=push-notification&utm_medium=push-world&utm_campaign=push

 

USA předaly Kyjevu Javelliny

1. 5. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

Informaci o dodávce protitankovýc komplexů na Ukrajinu potvrdilo několik zdrojů.
Americké protitankové raketové komplexy Javellin byly dodány na Ukrajinu. Tuto informaci potvrdilo Rádio Svoboda v zahraničně-politických zprávách USA, informoval Ruský dialog.

Dříve informovali o dodávce Javellin na Ukrajinu ještě dva zdroje: jeden z Ukrajiny a jeden z USA. Tyto osoby požádaly, aby nebyla zveřejněna jejich jména, protože nebyly zplnomocněny zveřejňovat komentáře na toto téma.
Oficiální informace o dodávce protitankových raketových komplexů v současném okamžiku chybí.

V únoru tohoto roku ministr obrany Stěpan Poltorak prohlásil, že rozhodnutí o zahájení dodávek zbraní bude přijato „ve stanovené lhůtě“ a časová hranice nehraje žádnou roli.
V březnu dala státní správa USA souhlas s dodávkami protitankových komplexů Kyjevu za 47 milionů dolarů. Odpovídající následný projekt byl předložen ke schválení Kongresu.
Připomeňme, že v médiích se objevila informace, že Javelliny, dodané na Ukrajinu nebudou použity v zóně silové operace na Donbase.

https://liganews.net/war/9003_15251144454

https://ria.ru/world/20180430/1519712988.html?utm_source=push&utm_medium=browser_notification&utm_campaign=ria.ru

 

Dnes Kyjev zavádí na Donbase „zvláštní režim“, který vystřídá režim ATO

1. 5. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

Dnes kyjevský režim namísto tzv. ATO zahajuje tzv. „operaci spojených sil“. V rámci ní budou už oficiálně působit VSU a další vojenské formace a také Ministerstvo vnitra a Nazipolicie.

Příslušný příkaz podepsal prezident Ukrajiny Petr Porošenko.

V souladu s nařízením prezidenta, od dnešního dne bude na východě Ukrajiny zaveden zvláštní režim.

Velet OSS (operaci spojených sil) nyní bude Sjednocený operativní štáb VSU. Pod jeho velením se ocitnou síly a prostředky VSU, další vojenské formace, Ministerstvo vnitra a Nazipolicie, které se zapojí do „zadržování a odporu vůči ruské agresi v Doněcké a Luhanské oblasti“.

Zaměstnanci bezpečnostních orgánů, vojáci a všichni, kdo jsou zařazeni do operace, jsou podřízeni veliteli Sjednoceného operativního štábu VSU....................

http://antifashist.com/item/segodnya-kiev-vvodit-na-donbasse-v-osobyj-poryadok-kotoryj-zamenit-rezhim-ato.html

 

Донбасс. Оперативная лента военных событий 30. 04. 2018

1. 5. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

Вести недели с Дмитрием Киселевым(HD) от 29.04.18

30. 4. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

 

Severní a Jižní Koreu nedělí na cestě ke sjednocení demilitarizovaná zóna, ale americká armáda, její základny

30. 4. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

Severní a Jižní Koreu nedělí na cestě ke sjednocení demilitarizovaná zóna, ale americká armáda, její základny a strach Pentagonu ze ztráty strategických pozic v Jihovýchodní Asii. Hrobové mlčení Pentagonu na právě probíhající mírový proces bez asistence USA. Trumpovi zůstane nevděčná role, buď posvětí Kimův triumf cesty míru, nebo Pentagon proces zmaří a USA se spolu s Trumpem stanou vyvrhelem, jako po blamáži v Sýrii!.............................

 

 

https://aeronet.cz/news/severni-a-jizni-koreu-nedeli-na-ceste-ke-sjednoceni-demilitarizovana-zona-ale-americka-armada-jeji-zakladny-a-strach-pentagonu-ze-ztraty-strategickych-pozic-v-jihovychodni-asii-hrobove-mlceni/

 

Veľvyslanec Ruska v SR: Hegemónia Anglosasov končí. Obviňujú z toho Rusko a Čínu

30. 4. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

12. marca obvinila britská premiérka Theresa Mayová Rusko z otravy Sergeja Skripaľa a jeho dcéry na území Veľkej Británie, čo odštartovalo vzájomné obvinenia na oboch stranách. O tom, ako vníma Rusko kauzu po mesiaci, hovorí v exkluzívnom rozhovore pre Sputnik mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec Ruskej federácie na Slovensku Alexej Fedotov
Na snímke vľavo ruský prezident Vladimir Putin a čínsky prezident Si Ťin-pching

Prešiel už viac ako mesiac odvtedy, čo britská premiérka Mayová obvinila Ruskú federáciu z otravy Sergeja Skripaľa a jeho dcéry. Ako hodnotíte vývoj udalostí v tejto kauze po mesiaci?

 

https://cz.sputniknews.com/slovensko/201804297243995-skripal-fedotov-slovensko-rusko/

 

Můžeme se tedy zeptat: "Jak hodnotit ty, co věřili báchorce o chemickém útoku?"

30. 4. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

Piotr navazuje na svůj rozbor rozporů mezi velmocemi při oslabování hlavního pólu - USA. Reaguje na sobotní agresi USA, Velké Británie a Francie vůči Syrské arabské republice pod falešnou záminkou chemického útoku v poslední části osvobozované Ghúty. A reaguje také na ty, kdo šíří tato zjevně lživá zdůvodnění. V této zemi jsme byli svědky patolízalských prohlášení ministryně Šlechtové a herce, režiséra a též ministra Stropnického. Ministerský předseda v demisi Andrej Babiš je podpořil vzácně upřímným výrokem: "jednou jsme v NATO a EU, tak jsme reagovali" - což ilustruje vztahy podřízenosti v těchto imperialistických strukturách a to, jak činí Českou republiku spoluzodpovědnou za válečné zločiny se všemi jejich důsledky. O důvod víc, proč v těchto strukturách nebýt...

  Piotr

Zdroj: http://megachip.globalist.it/guerra-e-verita/articolo/2018/04/16/le-menzogne-e-gli-ignavi-2022741.html

Překlad KSM

 

Předchozí články z diskuze na našem webu:

Putin a problém tří těles

 

Mooooc důležité !!Svědci chemického NEÚTOKU vypovídají v Haagu - přímý přenos

29. 4. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

Svědci chemického NEÚTOKU vypovídají v Haagu - přímý přenos

P. Ďoubalík

RF přivezla do Haagu svědky ze Sýrie, kteří byli v nemocnici a na záběrech videa "Bílých přileb", všichni vypovídají, že to byl podvod "Bílých přileb" a chemický útok žádný nebyl
živě:

http://www.novarepublika.cz/2018/04/svedci-chemickeho-neutoku-vypovidaji-v.html
 

 

Ruské Su-30 zničilo u syrských břehů válečnou loď (VIDEO)

29. 4. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

Ruské Su-30 zničilo ve Středozemním moři válečnou loď a varovalo tak flotilu USA a NATO.
Vojenské cvičení leteckých sil a ruského námořnictva se konalo 15.dubna u pobřeží Sýrie v době zhoršování vztahů mezi Ruskem a USA.

Víceúčelový stíhací letoun Su-30 vystřelil proti lodi raketu Ch-35 a zničil syrský hlídkový člun třídy 159, který během manévrů fungoval jako cvičný cíl.

Vojenské cvičení, během něhož ruské letectvo potopilo válečnou loď, se stalo jasným signálem pro loďstvo USA a NATO, a také pravděpodobnému protivníkovi, jaké mohou být možné důsledky střetu s ruským vojenským letectvem.

Video ukazuje okamžik, kdy ruská podzvuková protilodní střela s plochou dráhou letu Ch-35 narazila na pravou stranu vyřazené lodi syrského námořnictva. Po silném výbuchu stoupá do nebe sloupec ohně a kouře a rozprskla se spousta úlomků do všech směrů. Druhá raketa se vrhá proti válečné lodi, a konečně potopí cíl.

 

 

Částečná pravda o částečném osvobození Československa a boj o víru blbce

29. 4. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

Ve válce byl napaden hlavně Sovětský svaz. Šlo stejně jako dnes o ukradení nerostného bohatství na jeho území a zničení síly snažící se (doposud úspěšně) vzdorovat dobyvatelům. Ostatní země měly dočasně sloužit zásobování německých "nadlidí". Hitlerovské Německo chtělo svůj "životní prostor" na západě Ruska. USA čekaly za bukem na maximální vykrvácení Sovětského svazu. Jenže krvácející "Rus" stačil obsadit východní Evropu. USA okupují Německo dodnes a v dalších zemích mají své vazaly. Churchill neuspěl ve snaze pokračovat novou válkou a Rusko dobít (dobýt). Prohrál volby. Anglický lid měl války dost. Nad Spojeným královstvím začalo slunce zapadat.

http://www.novarepublika.cz/2018/04/castecna-pravda-o-castecnem-osvobozeni.html

 

Fico: Prezident ma oklamal niekoľkokrát

29. 4. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

Fico odmietol slová prezidenta Andreja Kisku, že členovia vlády roky ignorovali varovanie SIS o pôsobení osôb prepojených na mafiu na východe Slovenska. „To nie je pravda. Ako predseda vlády som nedostal žiadnu správu, ktorá by hovorila o mafii či prepojeniach na mafiu,“ povedal Fico v rozhovore pre denník Pravda.

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/467839-fico-prezident-ma-oklamal-niekolkokrat/

 

Fakta proti eurohujerství Prouzy a Špidly.

29. 4. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

ROZHOVOR Bývalý předseda vlády Vladimír Špidla se ve svém horování pro společnou evropskou měnu nechal unést k tvrzení, že bez eura hrozí Evropě chaos nebo dokonce občanské války. Podle Ilony Švihlíkové jde o pozoruhodný výrok, který ukazuje, že ideologické brýle jasně převládají nad makroekonomickou analýzou. Jako dlouholetou odpůrkyni eura by ji ale docela potěšilo, kdyby alespoň tu a tam slyšela od zastánců nějaké inteligentní ekonomické argumenty. Ekonomka při připomenutí desátého výročí Velké recese upozorňuje na velký problém nynějšího ekonomického růstu, který je tažen nejen veřejným dluhem, ale především velmi silně soukromým.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Fakta-proti-eurohujerstvi-Prouzy-a-Spidly-Ilona-Svihlikova-sepsala-brutalni-analyzu-fungovani-eurozony-533871

 

Bílé přilby" vykrmuje Británie

29. 4. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

"Bílé přilby" vykrmuje Británie. Jejich provokace v Sýrii se podobá té, která rozpoutala 2. světovou válku.

Na TK vystoupilo 17 přímých svědků chemického "neútoku", včetně malého chlapce Hassana, který hraje ve videu "Bílých přileb" téměř hlavní roli, ač se o ni neprosil. Všichni potvrdili, že žádný chemický útok nebyl. Jejich svědectví je zásadním obviněním těch, kdo pomocí fejkových zpráv a útoků pod falešnou vlajkou ohrožují svět. Video "Bílých přileb" s falešným chemickým útokem se stalo důvodem k raketovému útoku na Sýrii, ke kterému jsme se prostřednictvím našich podržtašků připojili, bohužel, i my. A naše státní televize horlivě napomáhala v šíření té klevety. Pokusí se teď stejně horlivě ukázat výpovědi 17 svědků? Budiž to testem ČT . . . .

http://www.novarepublika.cz/2018/04/bile-prilby-vykrmuje-britanie-jejich.html?m=1

 

KSČM a ČSSD bez programu?

29. 4. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

Proběhl mimořádný sjezd KSČM, který měl být sjezdem "nápravným". Místo toho však proběhl v sobotkovském stylu (podobně jako ten loňský v případě ČSSD). Obávám se, že se i KSČM vydala na cestu bezprogramovosti, což by pro tuto – ze své podstaty programovou – stranu znamenalo konečnou.

http://www.novarepublika.cz/2018/04/kscm-cssd-bez-programu-konecna-1.html?m=1

http://www.novarepublika.cz/2018/04/kscm-cssd-bez-programu-konecna-2.html?m=1

 

Karadžić nyní žádá zrušení rozsudku a nový proces

28. 4. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

Škoda, že se Prof. MUDr. Rajko Doleček, DrSc, nedožil faktu, že v Haagu začalo 23. dubna 2018 odvolací řízení v procesu s bývalým předákem bosenských Srbů Radovanem Karadžičem, kterého Mezinárodní trestní tribunál pro bývalou Jugoslávii (ICTY) před dvěma roky poslal na 40 let do vězení za údajné válečné zločiny, včetně vymyšlené genocidy ve Srebrenici.

Karadžić nyní žádá zrušení rozsudku a nový proces, zatímco žalobci, kteří se rovněž odvolali, navrhují doživotní trest. Očekává se, že pravomocný verdikt bude oznámen do konce roku. ICTY vynesl prvoinstanční rozsudek 24. března 2016 a bývalého prezidenta bosenské Republiky srbské (RS) jím uznal vinným v deseti z jedenácti bodů obžaloby.

 

Týkají se genocidy, zločinů proti lidskosti a porušení válečného práva a zvyklostí vedení války spáchaných srbskými silami během ozbrojeného konfliktu v Bosně a Hercegovině v letech 1992 až 1995. Odvolací řízení se koná u Mechanismu OSN pro mezinárodní trestní tribunály (MICT), který z rozhodnutí Rady bezpečnosti OSN převzal agendu neschopné ICTY.

 

Dva z hrdinů mého příběhu :

 

 

http://www.rukojmi.cz/clanky/6065-skoda-ze-se-prof-dolecek-nedockal-karadzicova-odvolaciho-rizeni-ktere-zacalo-23-dubna-2018-u-mechanismu-osn-pro-mezinarodni-trestni-tribunaly-mict-z-pokynu-rb-osn-prevzaly-agendu-za-neschopne-icty-v-haagu

 

 

Žoldák bude vypovídat o účasti NATO v trestné operaci

28. 4. 2018

| Rubrika: Zpravodajství

Voják „gruzínské legie“ VSU se vzdal vojákům OS DNR. Informoval o tom plk. Basurin.

Podle slov zástupce Ministerstva obrany DNR je žoldák připraven vypovídat proti instruktorům NATO o jejich účasti v tzv. ATO.

„Blízko čáry dotyku byl zadržen muž středních let. V průběhu provedení předběžných opatření bylo zjištěno, že zadržený je občanem Gruzie, jmenuje se Timur K. a slouží v řadách tzv. „gruzínské legie“. V současné době nezveřejníme jeho příjmení kvůli bezpečnosti jeho příbuzných, kteří žijí na území Ukrajiny a také v Gruzii“, - řekl Basurin.

Upřesnil, že „za podmínky zmírnění trestu je zadržený připraven uvést nevyvratitelné důkazy o přímém zapojení soukromých vojenských skupin evropských zemí do bojové činnosti na Donbase a také o vojácích armád zemí bloku NATO, kteří jsou rovněž aktivně činní v bojích na Donbase“. „Kromě toho má důkazy o faktických dodávkách zahraničních smrtících zbraní pro VSU“, - shrnul Basurin.

http://wbnews.ru/173-plennik.html