Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zpravodajství

Společný rozhovor prezidenta republiky a předsedy vlády ČR u příležitosti oslav státního svátku České republiky pro Českou televizi  28. října 2018

Světlana Witowská: Vy sám říkáte, že to je velké jubileum, sto let od založení samostatné Československé republiky. Neuvažovali jste o nějakém výjimečném gestu, akci, něčem, co by slušelo takovému významnému jubileu, pane prezidente?

Miloš Zeman: Naopak, já si myslím, že my, paní Witowská, děláme jednu základní chybu, a sice že se soustřeďujeme na nějaké výročí, na jeden jediný den, a zapomínáme na to, co bylo po něm. Jinými slovy, já vyznávám pojímání historie jako intervalu, nikoli jako bodu. Příklad, po sovětské okupaci následovala kapitulace našeho vedení v Moskvě, pan premiér se mnou nesouhlasil, když jsem použil drsný výraz, že se tam to vedení podělalo, ale nezapomeňte, že ta kapitulace pokračovala i tehdy, když se to vedení vrátilo z Moskvy. Nebo jiný příklad, po Mnichovské dohodě byla takzvaná druhá republika a tam vyvřela ta největší špína z této společnosti, antisemitismus, uštvání Karla Čapka a mohl bych pokračovat dál a dál, kolaborace stručně řečeno. A poslední příklad, abych nebyl příliš dlouhý, víte, já jsem komunistům na jejich sjezdu říkal, váš Vítězný únor byl ve skutečnosti prohraný únor, a oni se netvářili příliš nadšeně. Ale víte, proč byl prohraný? No protože komunisté získali monopol moci a každý monopol vede k degeneraci, v byznysu stejně tak jako v politice. A ten nejhorší okamžik byl, když komunisté krátce po únoru zrušili svobodné volby a zavedli jednotnou kandidátku Národní fronty.....

Světlana Witowská: Po tomhle projevu nastalo čtyřicet let komunistické zvůle, kdy lidé končili na popravištích, v lágrech, nesměli studovat, cestovat, přišli o majetek. Pane prezidente, jak je možné, že někteří lidé na tuhle dobu ještě pořád vzpomínají s nostalgií?

Miloš Zeman: Já se tomu sice občas taky divím, protože jsem sám dvacet let nemohl ani publikovat ani pracovat ve svém oboru, a nestěžuju si, nejsem lítostivý. Jsem rád, že je tady svoboda, a jsem spokojený. Ale pokusím se to lidsky pochopit. A teď Vám nabídnu vysvětlení, se kterým možná nebudete souhlasit. V podstatě počet voličů komunistické stany klesá, to všichni víme, a většinou jsou to starší až staří lidé. A teď si uvědomte, že v podstatě tito lidé žili v tom režimu, a teď je nutíte, aby se vlastně vzdali svého minulého života, aby ho popřeli. A vy už nemáte sílu, protože nejste mladý, nebo alespoň ve středním věku, vy už nemáte sílu se adaptovat. A tak, to je nostalgie. A to je odpověď na Vaši otázku, nostalgie. Chcete-li, sentimentalita.....

Světlana Witowská: Pane premiére, Váš pohled na to, jak je to možné, že někteří lidé na tu dobu, kdy Češi dělali Čechům šílené a kruté věci, vzpomínají s nostalgií.

Andrej Babiš: Tak já bych to viděl, že tam byly dvě období. To období do roku, do pražského jara bylo skutečně kruté. To bylo strašné, vraždili se lidi, absolutně nepřijatelné, mučili odpůrce režimu. Potom přišlo pražské jaro, byla nějaká naděje, potom zase přišly ruské tanky, které to rozbily. No ale já taky jako souhlasím s panem prezidentem, že asi to má nějakou souvislost s mládím, nějaké vzpomínky na některé věci, na které možná někteří lidé vzpomínají v dobrém. Možná, že to byla jiná doba, kdy vlastně všichni víceméně měli podobný nějaký životní standard. Takže, bylo tam samozřejmě strašně moc negativ a ta doba nás poznamenala velice negativně z hlediska ekonomiky a hospodářství a malých firem.....

Světlana Witowská: Pane premiére, Vy jste teď v září v Německu prohlásil, tak měli komunistickou stranu po revoluci zakázat, když Vám kritici vyčítali, že se teď Vaše vláda o hlasy komunistů opírá. Kdybyste byl tehdy politikem, po revoluci a měl šanci hlasovat pro postavení KSČ mimo zákon, udělal byste to?

Andrej Babiš: Naštěstí jsem nebyl politikem, dokonce jsem tady ani nebyl. No, já to těžko můžu posoudit, byla to nějaká doba.

Světlana Witowská: Tak zažil jste tu dobu sám.

Andrej Babiš: Já myslím, že Václav Havel k tomu přistupoval tak, že nejsme jako oni, takže byl to nějaký kompromis. Mě samozřejmě štve to, že mně vyčítají, vždycky je to první otázka ze zahraničí, že my máme nějakou vládu s komunisty. Nemáme žádnou vládu s komunisty. Dnešní KSČM je úplně jiná, než ta KSČM předrevoluční, takže to je normální…


Světlana Witowská: A kdyby dnes někdo přišel s návrhem postavit KSČM mimo zákon?

Andrej Babiš: Ale dneska je to nesmysl přece. To je úplně něco, to se nedá porovnat ty strany, předrevoluční komunistická strana a dnešní. To je něco úplně jiného. Volí si předsedu, není tam žádná diktatura nebo jenom úzká skupinka, chovají se jako standardní politická strana, mají svoje voliče. A samozřejmě nám se vyčítá, že jsme, a já myslím, že my jsme měli termín od pana prezidenta. Já jsem měl termín sestavit vládu do konce června, a pokud ostatní nechtěli, no tak my jsme nakonec rádi, že nás jednorázově vlastně komunistická strana podpořila, ale nemají na tu vládu žádný vliv a nejsou s námi ve vládě. A my jsme jim ani nevyhověli, různé ty vlastně názory…

Světlana Witowská: Ale hlasují s vámi.

Andrej Babiš: Prosím?

Světlana Witowská:
Hlasují s vámi.

Andrej Babiš: Ale s námi hlasují Piráti i ostatní.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Příspěvky

Vyhlásenie Vzdoru-strany práce ku otrave agenta Skripaľa a vyhosťovaniu ruských diplomatov:

13. 4. 2018

Vyhlásenie Vzdoru-strany práce ku otrave agenta Skripaľa a vyhosťovaniu ruských diplomatov: Neriaďme sa emóciami, nátlakom, ale dôkazmi.

Vzdor-strana práce sleduje s veľkými obavami posledné udalosti okolo otravy bývalého plukovníka vojenskej tajnej služby Ruskej federácie GRU a agenta britskej MI6 Sergeja Skripaľa a jeho dcéry. My ako strana tento útok jednoznačne a rezolútne odsudzujeme. Rovnako však odsudzujeme hystériu okolo Ruska a primitívnu rusofóbiu, ktorá sa na nás spustila z viacerých strán. Veľká Británia bez predloženia dôkazov obvinila Rusko, že za touto akciou stojí samotný ruský štát. Začala sa vlna vyhosťovania ruských diplomatov po celej EÚ, v USA a ďalších krajinách. Veľká Británia tlačila na štáty EÚ, aby začali s vyhosťovaním ruských diplomatov a pritom nepredložila žiadne relevantné dôkazy, ktoré by potvrdzovali teóriu že týmto útokom stojí Rusko.

To, že nejaká krajina oznámi, že má silné indície, že za tým bola tá a tá krajina, to nie je dôkaz, ale dohad, emócie, teória. Veľká Británia tak aj od Slovenska chce, aby sme sa riadili emóciami, konšpiráciami pri tak dôležitom a závažnom rozhodnutí ? Máme sa podriadiť emóciám pred ...................

 

Vzdor-strana práce

 

 

http://vzdor.org/

 

Pokud se dnes zamýšlíme nad tím, proč a jak se děje v dnešním světě, pak nám to pan Dulles sdělil bez servítků.

12. 4. 2018

Pokud se dnes zamýšlíme nad tím, proč a jak se děje v dnešním světě, pak nám to pan Dulles sdělil bez servítků. Direktiva Allana Dullese, ředitele CIA a šéfa poltické rozvědky USA, takzvaná „Doktrína boje proti Rusku a jeho satelitům“, vypracovaná už po roce 1945.

 

Rusové, připravte se.Chystáme si na vás nové, krásné a šikovné rakety.

11. 4. 2018

Napětí mezi Ruskem a Západem dál eskaluje. Britská premiérka Theresa Mayová obvinila Rusko, že má prsty v útoku na bývalého ruského agenta Sergeje Skripala. Spojené státy přijaly další protiruské sankce, které tvrdě dopadly na několik ruských velkopodnikatelů. Prezident Ruské federace Vladimir Putin hledá cesty, jak jim pomoct. Jenže k tomu došlo ještě k použití chemických zbraní v Sýrii. K jejich použití mohla sáhnout vláda syrského prezidenta Bašára Asada, kterého Putin podporuje.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Rusove-pripravte-se-Chystame-si-na-vas-nove-krasne-a-sikovne-rakety-Toto-na-pokraji-valky-vazne-vzkazuje-Donald-Trump-531621

 

Rusko vystríha Američanov pred útokom voči Sýrii

11. 4. 2018

Portál RusVesna informuje o reakcii Ruska na americký pripravovaný útok voči Sýrii. Rusi Američanov sucho informovali, že akýkoľvek útok na Sýriu bude mať vážne dôsledky.
Ilustračné foto: Ruské stíhačky Su-25

Výstraha smerom k Američanom odznela z úst ruského veľvyslanca v OSN Vasilija Nebenzja, ktorý reagoval na hystériu a útoky Nikky Haleyovej na adresu Ruska, Iránu, Sýrie a celého radu štátov, ktorí nie sú americkými vazalmi a neplnia americké príkazy.

“Už sme aj cez vojenské kanály informovali amerických partnerov, že akýkoľvek americký útok v oblastiach, kde sa nachádzajú ruské sily, bude mať vážne dôsledky. (Ruský diplomat sa evidentne nespolieha na zdravý rozum amerických politických elít, Rusi preto komunikujú najmä s americkými vojakmi, ktorí sú odborníkmi a majú informácie o ruskom vojenskom potenciále, takže nevyhľadávajú konflikt s Rusmi) Ruský diplomat uviedol, že neexistujú žiadne dôkazy o útoku chemickými zbraňami v Dume.

Podľa informácii ruského portálu RusVesna ruské letectvo už pritvrdilo a začalo s psychologickými útokmi na americké vojnové lode pri brehoch Sýrie. Informácie o psychologických náletoch ruských lietadiel na USS Donald Cook, ktorý sa priblížil na 100 km od Tartusu potvrdil turecký denník Hurriyet. Na USS Cook sa nachádza 60 okrídlených rakiet Tomahawk , Rusi už pred niekoľkými dňami informovali že v prípade útoku Tomahawkami zničia aj lode, ktoré budú Tomahawky vystreľovať.

Okolo Donalda Cooka lietali ruské Su-24 už v minulosti. V roku 2014 systémom Chibiny eliminovali elektroniku na americkej lodi. Ruské lietadlo potom údajne 12-krát imitovalo nálet na bezbrannú americkú bojovú loď, ktorej námorníci utrpeli duševnú traumu.

Dnes má Donald Cook pravdepodobne novú americkú posádku, Rusi však majú nové zbrane.

https://www.hlavnespravy.sk/

 

Výzva: Pomozte zdokumentovat cenzuru emailových zpráv s odkazy na nezávislé weby

11. 4. 2018

Vážení! 24. 4. 2018 se bude na podvýboru pro svobodu slova probírat kauza naplňování skutkové podstaty § 182 TZ. Jsem tam pozván společně se zástupci centrum.cz a tiscali.cz. Dovoluji si vás proto požádat o všechny důkazy týkající se zásahů do soukromé elektronické pošty.

Orwellova představa našeho světa nesmí zvítězit!

Stanislav Novotný, předseda Asociace nezávislých médií (www.nezavislamedia.cz)

 

Před několika měsíci začaly poskytovatelé emailu společnosti Economia a.s. cenzurovat zprávy, ve kterých byly odkazy na mnoho nezávislých webů, jako např. aeronet.cz, nwoo.org, parlamentnilisty.cz, czechfreepress.cz a další. Mezi tyto poskytovatele patří např. Centrum.cz, Atlas.cz, Volny.cz, Quick.cz a Tiscali.cz

Vzhledem k tomu, že se jedná o porušení zákona § 182 TZ o listovním tajemství a článků 13 a 17 Listiny základních práv a svobod, je na místě trestní oznámení na společnost Economia, a.s.

Tento případ bude projednáván na Podvýboru pro svobodu slova v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR 24.4.2018 od 12:00, Sněmovní 1, místnost 301.

Pokud jste uživateli emailových schránek od uvedených poskytovatelů, nebo jste se setkali s tím, že někdo ve vašem okolí tuto adresu má, prosím prověřte existující cenzuru tím, že zašlete na email u těchto poskytovatelů zprávu, která bude mít v obsahu odkaz na některý z nezávislých webů.

Zásah do listovního tajemství se může projevit i tím, že takováto zpráva bude automaticky přesunuta do složky „Spam“.

Pokud jste se s tím setkali, prosím zašlete o tom informaci na tento email:

info@nezavislamedia.cz

Ve zprávě by mělo být obsaženo: Z jaké a na jakou adresu byl email poslán, datum zaslání zprávy. odkaz, který byl ve zprávě a alespoň jedno jméno – adresát nebo odesílatel zprávy, nejlépe však obě. Je důležité, aby tato informace nebyla anonymní, ale aby svědčili konkrétní lidé.

Děkujeme za spolupráci, bez Vaší pomoci není možné toto závažné téma řešit.

 Související:

https://www.piratskelisty.cz/clanek-1837-antispam-nebo-cenzura

 

http://www.nwoo.org/2018/04/10/novodobi-cenzori-fizluji-hraji-si-na-stb-a-blokuji-lidem-emaily/

Podvýbor:

https://www.psp.cz/sqw/hp.sqw?k=3923

 

 

 

http://www.nwoo.org/

 

Rusko a USA si vyměnily ostré poznámky na zasedání RB OSN

11. 4. 2018

Změní se situace? Ruští vojáci nenalezli žádné zraněné v důsledku chemického útoku .

Skupina odborníků na radiační, chemickou a biologickou ochranu Ministerstva obrany Ruska navštívila zdravotnickou instituci města Dúma.

Skupina odborníků na radiační, chemickou a biologickou ochranu Ministerstva obrany Ruska navštívila zdravotnickou instituci města Dúma, kde nenalezli u pacientů žádné známky chemické otravy nebo vystavení jedovatým látkám typu sarin a chlor, což opět dokazuje, že v syrském městě Dúma nebyla použita žádná chemická zbraň.

 

Stálá zástupkyně USA při OSN Nikki Haleyová prohlásila, že Rusko podkopalo autoritu OSN svými akcemi v Sýrii. Ruský stálý zástupce při OSN Vasilij Něbenzja varoval ze své strany USA před možnými následky použití síly v Sýrii.

„Umožnili jsme Rusku, aby se stali nevinní lidé rukojmími Asadova režimu, umožnili jsme Rusku, aby podkopalo autoritu OSN. Rusko blokuje všechny akce, vetovalo už 5 rezolucí v této otázce (použití chemických zbraní v Sýrii)," prohlásila Haleyová.

„Už jsme informovali patřičnými kanály americkou stranu, že silové akce pod falešnými záminkami proti Sýrii, kde se nacházejí ruští vojáci na žádost zákonné vlády této země, mohou mít ty nejhorší následky," řekl Něbenzja.

 

Валерий Пякин. Вопрос-Ответ от 9 Апреля 2018 г.

11. 4. 2018

 

Ruský velvyslanec v OSN zaútočil na politiku USA v Sýrii

11. 4. 2018

VIDEO: Ruský velvyslanec v OSN zaútočil na politiku USA v Sýrii. Všude, kam přijdete, zanecháváte za sebou chaos, vyčetl americké velvyslankyni. Britská tajná služba zřejmě unesla Julii Skripal z nemocnice, personál potvrdil, že Julia v noci zmizela z pokoje! Ruská diplomacie vyhlásila poplach, Britové odmítají umožnit styk s Julií i příbuzným!

 

https://aeronet.cz/news/video-rusky-velvyslanec-v-osn-zautocil-na-politiku-usa-v-syrii-vsude-kam-prijdete-zanechavate-za-sebou-chaos-vycetl-americke-velvyslankyni-britska-tajna-sluzba-zrejme-unesla-julii-skripal/

 

Euronews: V nemocnici syrské Dúmy nebyly žádné oběti "chemického

11. 4. 2018

Vojenští lékaři z Centra pro usmíření bojujících stran navštívili nemocnici v syrském městě Dúma poblíž Damašku a vyšetřili tam pacienty.

Alexander Rodionov, ruský cojenský lékař
10.duben 2018 - 13:30


Nenašli se však žádné známky „chemické otravy", které by mohly potvrdit zprávy v některých médiích, že „chemické zbraně byly údajně použity v tomto regionu", uvedl Euronews.

Ruští odborníci nenašli stopy používání chemických zbraní v syrském městě Dúma poblíž Damašku. V pondělí navštívili nemocnici v této obci vojenští lékaři z Centra pro usmíření bojujících stran. Podle nich neexistují žádné známky chemické otravy u pacientů, což je v rozporu s tvrzením „bílých přileb“.

Jaroslav Bašta: Chemické Sarajevo?

Alexander Rodionov, vedoucí ruských vojsk skupiny RKHBZ v Sýrii: „Při návštěvě zdravotnického zařízení se zjistilo, že oběti s příznaky toxických látek, jako sarin a chloru do nemocnice nedorazily. Zkoumaní pacienty v nemocnici neměly žádné známky paralytického plynu typu sarinu a otravy chlorem.“
 
Minulý víkend řada nevládních organizací uvedla, že ve městě Dúma v oblasti Východní Ghuty byly použity „chemické zbraně". Podle nepotvrzených zpráv zemřelo desítky lidí, včetně mnoha dětí. A věc se jeví tak, že západní lídři spíše důvěřují organizaci "bílých přileb", zkompromitované spoluprací s teroristy, než ruským zdrojům.

 

Naše české válčení: Vždy na špatné straně, přesto vyhráváme

11. 4. 2018

Naše české válčení: Vždy na špatné straně, přesto vyhráváme. Další průšvih přede dveřmi? Na poslední chvíli šup ke zločincům. Švejkovská strategie na věčné časy? Záminky k vraždění z jedné i druhé kapsy . . . . .

 

http://www.protiproud.cz/politika/3724-nase-ceske-valceni-vzdy-na-spatne-strane-presto-vyhravame-dalsi-prusvih-prede-dvermi-na-posledni-chvili-sup-ke-zlocincum-svejkovska-strategie-na-vecne-casy-zaminky-k-vrazdeni-z-jedne-i-druhe-kapsy.htm

 

Indicie, že v Sýrii byl proveden „obratný kousek“ s chemickými zbraněmi

11. 4. 2018

Údajný útok chemickými zbraněmi, který byl o víkendu proveden proti civilnímu obyvatelstvu v Sýrii, nese všechny typické znaky „propagandistického kousku“, spáchaného pod falešnou vlajkou. Pouze lidé, jejichž kritický smysl je otupen, neboť jsou přesyceni překroucenými informacemi ze strany západních médií, tomu možná nebudou věřit.

http://www.zvedavec.org/komentare_7557.htm

 

СРОЧНО! Россия ГОВОВЬСЯ к ракетному удару: Трамп всерьёз НАПУГАЛ МИР

11. 4. 2018

 

Česko rozhodne o vydání dalšího Rusa. Zadržený bankéř zpronevěřil miliardy, tvrdí Moskva

10. 4. 2018

Praha - Jen co ministerstvo spravedlnosti rozhodlo ve sledovaném případu údajného ruského hackera Jevgenije Nikulina, má na stole žádost o vydání dalšího prominentního Rusa.

Česká policie koncem ledna na základě mezinárodního zatykače zadržela bývalého šéfa zkrachovalé banky Interkommerz Alexandra Bugajevského, kterého Rusové podezírají ze zpronevěry v řádu miliard rublů.

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/cesko-rozhodne-o-vydani-dalsiho-rusa-moskva-zadrzeneho-banke/r~e6b47c583bfb11e89509ac1f6b220ee8/?redirected=1523380133

 

Odborníci o Pelikánovi: Naivní politik, který se snažil

10. 4. 2018

Osmatřicetiletý Pelikán v rozhovoru pro server Aktuálně.cz uvedl, že už nebude v další vládě a chce rovněž odejít ze Sněmovny, kam byl zvolen poslancem. Důvodem je například názorový rozchod s hnutím ANO, zůstane ale jeho členem. Chce přednášet na vysoké škole a vrátit se k advokacii. [celá zpráva]

Ministr uváděl dlouhodobě jako hlavní témata novelu trestního řádu, která měla přinést zrychlení soudních procesů, a problémy kolem insolvencí a exekucí.

https://www.novinky.cz/domaci/468629-odbornici-o-pelikanovi-naivni-politik-ktery-se-snazil.html

 

Česko vědomě jde na zhoršení vztahů s Putinem. Proč?

9. 4. 2018

 

Události posledních dní ukazují, že česká vláda se vydala po cestě vědomého zhoršení vztahů s Moskvou. Po USA a řadě evropských zemí se vláda rozhodla vyhostit tři příslušníky ruské diplomatické mise kvůli případu Skripala. Následně se vláda rozhodla vydat Rusa Nikulina do USA. Díky tomuto kroku se země vydává na cestu konfrontace s Moskvou. Proč?

„Já musím říci, že ta věc (vydání údajného ruského hackera) je velmi, velmi pochybná," řekl v rozhovoru pro Sputnik bývalý senátor a poslanec, náměstek ministra spravedlnosti ČR (2005-2006) Jiří Vyvadil.

Vyvadil: Česká strana naprosto neobvykle umožnila, aby byl Jevgenij Nikulin vyslýchán policejními orgány USA, když již byl ve vazbě. To je naprosto nepřijatelné. Podle toho, jak známe americkou administrativu, tak si dovedu představit, že Američané budou Nikulina tlačit k tomu, aby výměnou za mírnější trest jednoduše lhal o možných hackerských aktivitách Ruska a podobně. Jedná se vyloženě o politickou provokaci a zcela určitě je to chybný krok. 

Česká televize v neděli uvedla, že Nikulinův český advokát se chce znovu obrátit na Ústavní soud ČR a plánuje také podnět k Evropskému soudu pro lidská práva. Myslíte si, že má šanci uspět?

Nemyslím si, že uspěje u Ústavního soudu, protože ústavní stížnost byla již v jedné fázi před třemi dny zamítnuta. Tam si iluze příliš nedělám. Podstatné ale je ten závěrečný krok — o samotném vydání do Ameriky — o tom rozhodoval ministr spravedlnosti. V podstatě je to politické rozhodnutí. Ministr Pelikán je představitelem silné proamerické lobby, z těchto důvodů tak postupoval s plným vědomím o tom, jaké to může vyvolat důsledky. Proto si nedělám příliš iluze o právních cestách a otevřeně řečeno, Nikulina do České republiky už nikdo nikdy nevrátí.

Těsně předtím vyhostilo Česko 3 členy ruského diplomatického personálu v reakci na otravu Skripala. V Moskvě na to hledí tak, že Česká republika se připojila k obecnému procesu konfrontace Západu proti Rusku. V Německu ale byl například velikonoční pochod proti válkám a konfrontaci s Ruskem. Existují v České republice takové zdravé síly, které by chtěly obnovit dobré vztahy s Moskvou?

Já musím začít tím, že mě tento krok Babišovi vlády neskutečně zklamal. I na Facebooku a na internetu si všímám velké kritiky jeho postupu, který je velmi překvapivý a osobně se domnívám, že je to dáno tím, že se chce zalíbit Západu, aby tím nějak zakryl ty své problémy, které má. Já vyloženě nechápu, když Slovensko nevydalo, Rakousko, kde Sebastian Kurz má velice zásadní postoje a chce být mostem mezi Evropou a Ruskem, v takovém případě nechápu, proč jsme my vyhošťovali tři diplomaty. Celá ta akce je navíc naprosto vylhaná. Je to klasický postup Velké Británie, kdy v minulosti vylhala existenci zbraní hromadného ničení v Iráku, kdy se nakonec ukázalo, že to byla prostě lež, která měla za následek miliony mrtvých a uprchlíků. V této fázi alespoň na sociálních sítích je předseda vlády silně kritizován a bude zajímavé, jak se celá věc bude vyvíjet. Mě nesmírně zklamal a já ve svých článcích velmi ostře proti tomu vystoupil. Nejen já, i komunisté, i Okamurova strana. Bohužel celý problém je v tom, že ANO má většinu a z nějakých účelových důvodů se rozhodlo naskočit na vyloženě účelovou euroatlantickou linku.

Souhlasíte s ruským ministerstvem zahraničí, které prohlásilo, že Česká republika jde cestou zhoršení vztahů s Ruskem?

Ano. Já musím říci, že tam je ještě zajímavý rozpor v jednom. Zcela evidentně předseda vlády Babiš, řekl bych, provokuje, protože ví, že prezident Miloš Zeman má velice kladný vztah zejména k Vladimiru Putinovi a velice si přál, aby nás Vladimir Putin navštívil. Já v tom vidím i takovou účelovou snahu zabránit tomu kontaktu, protože celý Západ se teď za každou cenu snaží Rusko co nejvíce zatlačit, jelikož to je velmi úspěšné. Putin je světový hráč číslo jedna. Já s tím plně souhlasím, že tam je nějaká snaha. Babiš se například setkal s americkým předsedou Sněmovny reprezentantů během dne třikrát — to je vyloženě patolízalství, to jsme nedělali ani v dobách, když v Moskvě seděl Brežněv. Souhlasím tedy, že zde dochází k dramatické změně proti Rusku a Andrej Babiš tím zřejmě chce získat na Západě nějaké body. Doufám, že to je jen dočasné, protože každý ví, že to byla vymyšlená historka a troufám si tvrdit, že do několika měsíců se atmosféra opět změní. Takže nějaký optimismus bych tam dal.

 

 

https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/

 

 

USA nevylučují útok proti Sýrii po chemickém útoku. Rusko varuje, že to bude mít těžké následky

9. 4. 2018

Bílý dům nevylučuje možnost vojenské operace proti Sýrii na pozadí informací o chemickém útoku v Dúmě, prohlásil poradce Bílého domu pro bezpečnost a boj s terorismem Tom Bossert. Zeptali se ho, zdali mají očekávat útok USA na Sýrii s použitím raket podobně, jak tomu bylo po předpokládaném útoku v Chán Šajchúnu před rokem  . . . .

http://ac24.cz/

 

Alláhovo kukaččí vejce

9. 4. 2018

Alláhovo kukaččí vejce

 

am-800x445Německo dobrovolně přistoupilo k demografické sebevraždě svého vlastního národa, když do své země přizvalo islám, který v překladu z arabštiny znamená „podrobení“. Ti, kdo skutečně chápou podstatu islámu, se oprávněně ptají: Proč? Je třeba si položit otázku, co může vést německou kancléřku, přezdívanou muslimy mamá Merkel, respektive nikým nevolené potentáty z EU k tomu, že se rozhodli Evropu zaplavit nepřátelskou muslimskou ideologií, která jasně říká: Vše se musí podrobit Alláhovi.

 

http://www.nwoo.org/

 

Jedna lež střídá druhou, bez důkazů, jen s hysterickou snahou zkompromitovat Kreml

9. 4. 2018

Velvyslanectví USA v Praze otevřeně finančně podporuje potlačení svobody slova

8. 4. 2018

Poselství politické vraždy

8. 4. 2018

Martina Luthera Kinga zabili před půl stoletím. Tato vražda symbolizuje temno, které si Amerika nedá za rámeček. Školí-li okolní svět z lidských práv, dotěrný nevkus si dopřává hodokvas. Z indiánů, obývajících její území před invazí »bílého muže«, ji nepřežilo devět desetin. Zbylí dostali americké občanství až roku 1924. V jedné ze 314 rezervací jich žije polovina i dnes. Tělesná konstituce, poptávaná majiteli plantáží, nechyběla africkým otrokům. Prvá loď s nimi přistála v Novém světě už roku 1619. Do poloviny 19. století jich přivezly na 10 milionů. Otrokáři byli i mnozí z Otců Zakladatelů USA. Černoši v majetku mužů, jejichž tváře hledí z dolarových bankovek, na tom byli hůř než nevolníci samoděržaví. Úmorná dřina, brutální tělesné tresty, ústící bezpočtukrát i v zabití, právo na životního partnera jen se svolením »majitele« – to vše i jiné perverze se blížilo poměrům, proti nimž povstal už Spartakus.

http://www.halonoviny.cz/articles/view/47407328

 

Leo Luzar: Ocelové srdce republiky před infarktem?

8. 4. 2018

ArcelorMittal Ostrava a.s. je největším hutním podnikem v České republice. Je také jedním z největších zaměstnavatelů v Ostravě a Moravskoslezském kraji. Je ale také společností, která významnou měrou přispívá k sociálnímu klidu v ostravském regionu. A nyní přichází zpráva, že z důvodu expanze do hutí Ilva v italském městě Taranto je nucena Evropskou komisí, mající strach z ohrožení hospodářské soutěže, předložit kompenzační balíček. A co si pod tím máme představit? Zřejmě to, že aby firma nezískala dominantní postavení na trhu, bude nucena prodat část svých jiných obdobných aktiv. Z prvních zpráv nelze moc spekulovat, ale prosákly informace, že Evropské komisi nabídli jinou kompenzaci než Ostravské hutě, do kterých aktivně investovali miliardy korun za účelem splnění ekologických limitů.

https://www.kscm.cz/cs/aktualne/medialni-vystupy/komentare/leo-luzar-ocelove-srdce-republiky-pred-infarktem

 

KAPITALISMUS STOJÍ NA ZLOČINECH

8. 4. 2018

Vystoupení Mallence Bart Williams na Oxford Africa Conference v Berlíně:
(Věk 39 let, studovala ekonomii a finance v Paříži, Singapuru a Velké Británii. Vystoupila jednoduše ale vkusně oblečená, hovořila plynule.)
O systematickém vykořisťování Afriky Západem.

Dobrý večer. Jmenuji se Mallence a pocházím z nejbohatší země na světě. Nachází se na nejbohatším kontinentu světa, v jeho západní části. Moje země se jmenuje Sierra Leone. (V překladu „Lví Hory". Rozlohou je téměř stejně velká jako ČR, má 72000 km2 a žije tam asi 6,2 milionu obyvatel – pozn. RSP).
Na jejím povrchu jsme požehnaní nekonečnou krásou a bohatstvím flóry a fauny. Produkujeme vynikající odrůdy kávy, kakaa, ovoce, zeleniny a kaučuk. Pojmenujte cokoli a my to máme. Máme pestrou přírodu a nesmírné bohatství darů moře. Také vodopády a řeky, které ústí do moře na těch nejkrásnějších plážích. Písek je tam doslova zlatý. Skutečný ráj, který je obýván těmi nejkrásnějšími dušemi. Máme velmi silné kulturní dědictví. V Sierra Leone byla založena první pod-saharská universita. Před ní byla v této oblasti už jen jedna v království Timbuktu, která byla první universitou na světě a rozvíjela tradici založenou velkými gnostickými školami v Egyptě a Asýrii. Na hlubší úrovni jsme požehnaní poklady, po kterých touží králové a královny tohoto světa. Byl zde nalezen největší aluviální diamant. Měl téměř tisíc karátů – 969, abych byla přesná. (Ukazuje obrázek jiného diamantu) a říká: Tuto krásu našla jedna starší paní na svém dvoře asi před dvěma lety. 125 karátů. Někteří lidé těží na svých dvorech zlato. Je to celkem běžné. Kromě zlata a diamantů máme asi 20 vzácných kovů, které byly dodnes objevené. Před nedávnem jsme začali s těžbou obrovských ropných ložisek, která byla objevena. Máme platinu ilmenit a rutily na výrobu titánu, železnou rudu – největší ložiska železné rudy v Africe, třetí největší na světě. Tantalit nazývaný i koltán, který se používá při výrobě vašich mobilů a počítačů. Bauxit na výrobu hliníku, zinek, chrom, měď, uhlí, fosfáty, potasium, sůl olovo, granáty, azbest nikl, zirkulin a kromě toho máme mnoho stavebního dřeva, jako je mahagon a tík. Máme i nejkrásnější známky na světě (ukazuje na obrázku čtyři známky).
Samozřejmě Západ potřebuje přírodní zdroje Afriky, většinou zoufale, pro pohon svých letadel, mobilů, počítačů a dalších strojů, samozřejmě zlato a diamanty sloužící jako ozdobné symboly vysokého postavení a moci a zároveň jako záruka hodnoty jeho finančních měn. V jedné věci jsem už dlouho bezradná a navzdory tomu, že jsem studovala finance a ekonomii na nejlepších universitách světa následující otázka pro mě zůstává nezodpovězená: jak je možné, že 5000 jednotek naší měny je stejně jako jednotka vaší měny (Měnová jednotka je „sierraleonský leon" a nedělí se na menší jednotky, celkem logicky, když 1 Sl je jedna pětitisícina řekněme dolaru – pozn. RSP), když my jsme ti, kteří reálně disponují zlatými rezervami. Je celkem evidentní, že pomoc ve skutečnosti nepřichází ze Západu do Afriky, ale z Afriky do Západního světa. Západní svět závisí na Africe každým myslitelným způsobem, i když alternativní zdroje jsou tu velmi vzácné.
Takže, jak si Západ zajišťuje to, že tato pomoc zdarma stále přichází? Systematickou destabilizací nejbohatších afrických národů a jejich systémů. To všechno zaštítěné mohutnými PR-kampaněmi, díky kterým má celý svět dojem, že Afrika je chudá, skomírá a s milosrdnou pomocí Západu jen přežívá. Výborná práce OXFAM, UNICEF, Červený kříž, LifeAid a všech ostatních organizací, které neustále spouštějí miliony dolarů stojící reklamní kampaně zobrazující pornocharitu globálně udržující tento obraz Afriky. (Na to si vzpomeňte až vás televize či jiné oblbovalo, bude lákat pod značkou UNICEF, „Lékaři bez hranic" nebo jinou, abyste finančním darem přispěli na vybudování školy, studny, nemocnice nebo pod., v zubožené Africe – pozn. RSP)
Podpůrné kampaně financované nevinnými lidmi, kteří věří, že svými dary skutečně pomáhají. Když jedna ruka dává před světly reflektorů běžících kamer, ta druhá ukrytá ve stínu, bere. Všichni víme, že dolar je bezcenný, zatímco za Eurem je jen německý intelekt a technologie a možná ještě nějaké italské těstoviny. Jak je možné čekat dotace od národů, které mají tak málo. Je od vás úžasně milé, že přicházíte se svými barevnými papírky a vyměňujete je za naše zlato a diamanty. Namísto toho byste měli raději přicházet s prázdnýma rukama plní integrity a cti, s touhou podělit se o své vlastní bohatství, s pozváním ke sdílení s námi. Všeobecným přesvědčením je, že zdravá a prosperující Afrika by své zdroje nedávala tak lehko a lacino, což je logické. Samozřejmě, místo toho by prodávala svoje zdroje za ceny běžné na světových trzích, což by ale vedlo k destabilizaci a oslabení západních ekonomik vystavěných na postkoloniálním systému bezplatného stravování. V následujícím roku IMF hlásilo, že podle měření HDP je 6 z deseti nejrychleji rostoucích ekonomik světa v Africe.
Francouzská pokladna například každoročně přijímá přibližně 500 miliard dolarů – devizové rezervy z afrických zemí založené na koloniálních dluzích, které jsou nucené (ty africké země) platit. Bývalý francouzský rezident Jacques Chirac řekl nedávno v interwiev, že „musíme být upřímní a uznat, že velká část peněz v našich bankách pochází právě z vykořisťování afrického kontinentu." V roce 2008 řekl, že bez Afriky by se Francie propadla na úroveň zemí „třetího světa".
Takto to chodí v našem světě, ve světě, který jsme vytvořili. Zkoumali jste někdy, jak věci fungují v přírodě? Člověk by předpokládal, že v evoluci přežívají ti nejsilnější. V přírodě však platí, že jakýkoliv druh, který nadměrně loví anebo nadměrně využívá zdroje, na kterých je při své obživě závislý, přírodní selekce tohoto predátora dřív či později vyřadí."

(Přepis vystoupení z videozáznamu.)

Dodatek:
Vystoupení přesně vystihuje zločineckou podstatu kapitalismu. Kromě toho potvrzuje virtuální – vymyšlené úrovně ekonomik světa, které nejsou ničím podloženy. Jsou vymyšlené a smyšlenkám jsou potom přizpůsobovány jakési ukazatele, jako třeba téměř nic neříkající HDP. Proto veškeré informace, jak která ekonomika, včetně naší, roste a posiluje, jsou jen tak pro pobavení.
Ekonomicky nevýkonné země dohánějí svou sílu zločinnými způsoby. USA válkami a zvyšováním svého astronomického zadlužení – žijí na dluh, loupí a vraždí. A jiné země, jako třeba Francie nebo Velká Británie, žijí ze svých kolonií, t. j. ze zemí, kterým po zrušení koloniálního systému umožnily získat „samostatnost", ale tyto země za to musely zaplatit a platí za to dodnes. Zmíněných 500 miliard dolarů je slušná podpora pro státní kasu Francie, nebo myslíte, že ne?
A zmiňme i směnné kursy měn, které určují největší loupežníci a zločinci, sloužící několika Harpagonským klanům z pozice síly. Ty nemají s výkonností ekonomiky a produktivitou vůbec nic společného.
Ano, tak nespravedlivý a hloupý svět plný násilí a zločinů jsme vytvořili.
A netvrďte, že my ne, že to oni. Každý na tom máme svůj podíl, stejně jako každý z nás má svůj podíl na tom, že nám vládnou neschopní korupčníci a zlosynové, kteří nás sprostě okrádají. Mohou, protože jsme stále hloupé manipulovatelné stádo ovcí. Budeme dál?
RSP: M. Starý, 6. 4. 2018.

 

http://severoceskapravda.cz/index.php/nazory/1673-kapitalismus-stoj%C3%AD-na-zlo%C4%8Dinech

 

 

Zimola perlil; prý Babiš urazil ČSSD. Čím?

8. 4. 2018

Zimola perlil; prý Babiš urazil ČSSD. Čím? Prostě se ho dotklo, že ANO nabídlo socanům tučné spropitné, když jim chtělo dát pět ministerstev, přičemž ČSSD měla nárok pouze na 2,5…

Co chtěl Jiří Zimola? Pět křesel? Nejen to, jedno musí být ministerstvo vnitra, aby si poradilo s trestně stíhaným Babišem na postu premiéra v demisi. Prý Babiš urazil ČSSD. Čím...?

Zřejmě se poctivce Zimoly dotklo, že ANO nabídlo socanům úplatek v podobě tučného spropitného, když jim chtělo dát hned pět ministerstev, přičemž "neúplatná" ČSSD měla nárok na pouze dvě a půl… Nenechali se prý koupit za pár jidášských stříbrňáků...

V tomto byl Zimola v rozporu se svým bývalým hejtmanským kolegou z Plzeňského kraje Josefem Bernardem, který byl od počátku proti účasti ČSSD v Babišově vládě nejen kvůli jeho stíhání, ale hlavně proto, že volební výsledek sociální demokracie ji neopravňuje k účasti být ve vládě: "Strana se v první řadě musí dát sama dohromady," dodal Bernard.

 


http://www.rukojmi.cz/clanky/5959-zimola-perlil-pry-babis-urazil-cssd-cim-proste-se-ho-dotklo-ze-ano-nabidlo-socanum-tucne-spropitne-kdyz-jim-chtelo-dat-pet-ministerstev-pricemz-cssd-mela-narok-pouze-na-2-5

 

Otázka - Odpověď V.V. Pjakina ze dne 02.04.2018 Titulky CZ

8. 4. 2018

 

V Petrohradu z budovy konzulátu USA odstranili národní vlajky. zpráva z 31.03.18. (video)

6. 4. 2018

Objevily se záběry z 31.března 2018, jak diplomaté USA sundávají státní vlajku z budovy diplomatické instituce.
Historická událost v rámci rusko-amerických vztahů se odehrála v 19:25 moskevského času.

Dne 31. března ve 22:00 msk. konzulát USA v Petrohradu musel ukončit svoji činnost. Podle údajů ze zdrojů Rosbaltu navštívil instituci osobně generální konzul USA Thomas Leary, ale nechtěl odpovídat novinářům na otázku, s jakým pocitem odjíždí z Petrohradu. "Jsme připraveni odjet", - řekl jen lakonicky.

https://www.rusdialog.ru/news/140837_1522522106

 

 

EÚ ako výtvor Hitlerových nacistov

6. 4. 2018

Nemecká ekonomika a vlastne aj celá Európska únia sú produktom nacistického plánovania. Donedávna to možno bola konšpiračná teória, ale odtajnenie amerických spravodajských archívov ju potvrdilo. Súhlasí s tým aj Gerrard Williams, jeden zo spoluautorov knihy a filmu Sivý vlk, kde je na základe dobových novinových článkov, výpovedí svedkov a odtajnených amerických archívov opísaný Hitlerov útek a život v Južnej Amerike. Nemecko sa pokúsilo dobyť Európu v dvoch svetových vojnách, ale neuspelo. Po roku 1945 Nemci pochopili, že skutočnú moc nezískajú pomocou tankov, ale peňazí. Vďaka tomu sú dodnes dominantným hráčom v Európe. Všetko sa začalo v roku 1943 po porážke nemeckej ofenzívy v Rusku.
Šedá eminencia Tretej ríše, minister a vedúci hlavnej kancelárie NSDAP a Hitlerov osobný tajomník Martin Bormann pochopil, že Nemecko onedlho prehrá vojnu. Preto vytvoril záložnú stratégiu, ako udržať nemeckú nadvládu. Zvolal schôdzku čelných predstaviteľov ríšskeho priemyslu a bankárov. Tajné stretnutie s dôstojníkmi SS prebehlo 10. augusta 1944 v hoteli Maison Rouge v Štrasburgu, ktorý existuje dodnes. „Bormann im povedal, že treba presunúť peniaze a priemyselné patenty do zahraničia, aby sa odtiaľ spustila obnova vojnou zničenej krajiny,“ hovorí Gerrard Williams. Americká vojenská spravodajská služba odtajnila dokument, ktorý toto stretnutie popisuje. Jeho účastníci neplánovali ekonomický vývoj po vojne len preto, aby sa obnovilo Nemecko, ale aj tak, aby sa rozšíril nemecký imperializmus. Niekto môže byť skeptický, ale nikto nemôže poprieť fakty. A tie sú jasné.

Autor: Ratko Sudecký

http://zemavek.sk/eu-ako-vytvor-hitlerovych-nacistov/

 

Jaroslav Bašta: Proč Rusko otevřelo Pandořinu skříňku

6. 4. 2018

Do diplomatické války mezi Západem a Ruskou federací Moskva neočekávaně vnesla rázný krok, který může znamenat konec modelu vztahů mezi státy, který se vyvíjel od 18. století. Píše v komentáři pro Prvnizpravy.cz Jaroslav Bašta.

Požadavkem, aby Velká Británie početně zredukovala svůj diplomatický personál v RF na ruskou úroveň ve VB, nastartovala proces, jehož důsledky mohou být pro současnou podobu diplomacie až fatální. Totéž se dá říci také o nové podobě práce tajných služeb.

Důvody, kvůli kterým Kreml k tomuto radikálnímu kroku sáhl, mají své taktické a strategické rozměry. Vývoj událostí totiž ukázal, že vypovídání ruských diplomatů ze západních zemí bude nepochybně mít eskalující charakter . . . . .


http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/jaroslav-basta-proc-rusko-otevrelo-pandorinu-skrinku/

 

 

Zao Ce-tung..

6. 4. 2018

Vláda se odkopala: skutečné referendum nechce

6. 4. 2018

Vláda včera odmítla návrh zákona o obecném referendu z pera KSČM. Komunisté jsou odmítnutím i vládními argumenty šokováni. Mohou ohrozit i jednání o podpoře nově vznikající vládě.
Vládě se nelíbí na návrhu KSČM, že by podle něj šlo hlasovat o vystoupení z NATO či z Evropské unie. »0 složitých otázkách vnitřní i zahraniční politiky rozhodují zvolení zástupci, kteří mají z titulu svých funkcí řadu odborníků schopných posoudit a obhájit kupříkladu zahraničněpolitické zájmy České republiky,« uvádí se ve stanovisku, které k návrhu přičinilo ministerstvo zahraničí.
Další výtkou je údajný nízký počet podpisů nutný pro vyvolání referenda. O vyhlášení referenda by mohla podle návrhu KSČM požádat vláda, nejméně 101 poslanců nebo 41 senátorů a lidé na základě petice s nejméně 100 000 podpisy. »Pouhých 100 000 je podle vlády málo,« řekl po včerejším jednání kabinetu místopředseda vlády v demisi Richard Brabec (ANO).
Třetí hlavní důvod, proč vláda návrh odmítla, je, že v něm chybí stanovení kvora pro platnost rozhodnutí v hlasování, jak je uplatňováno např. v případě krajského či místního referenda. »Pouhá nadpoloviční většina zúčastněných hlasujících se jeví nedostatečná k zajištění legitimity,« uvedlo ministerstvo vnitra.

Návrh KSČM byl propracovaný
Stínový ministr spravedlnosti KSČM a spoluautor návrhu Stanislav Grospič neskrýval z vládních argumentů rozčarování. »Je to příkřejší postoj než u předchozích vlád, což je pozoruhodné. Ve chvíli, kdy nás vláda zároveň žádá o podporuj povzdechl si Grospič. Podle něj argumenty vůči mnohem horšímu návrhu SPD nebyly zdaleka tak tvrdé. »Náš návrh je oproti návrhu SPD mnohem propracovanější a komplexnější. Návrh SPD byl velice špatný, šlo o jakýsi slepenec různých návrhů z minulosti. A přesto vláda dala najevo chuť na něm stavět Pravda, bylo to ještě v době nesmělých námluv ANO s SPD,« podotkl sžíravě Grospič.
Nejnestoudnější je podle Grospiče argumentace k možnosti vypsat referendum o mezinárodních smlouvách, a tedy třeba vystoupení z NATO či EU. »0 vstupu do EU rozhodovalo referendum. Tehdy byli lidé schopní posoudit zahraničněpolitické zájmy ČR. Dnes už nejsou? Ten argument je zcela nerelevantní a jen znovu dokazuje lokajský postoj této vlády k EU a NATO,« nešetřil kritikou Grospič.

Úder vyjednávání o vzniku vlády
Podle něj je včerejší krok vlády tvrdým úderem vyjednávání o vzniku budoucí vlády. »Chápu to jako zprávu, že s námi vláda vyjednávat nechce. Počítá jen s podporou svých vlastních návrhů. To od nás ale dostat nemůže. Já osobně budu nyní hodně zvažovat podporu této vládě,« uvedl Grospič. Nicméně dodal, že komunisté jsou připraveni hledat o referendu kompromis. Jsou připraveni se bavit o otázkách kvora či zvýšení počtu podpisů pod petici. Ale pokud chce vláda stavět na návrhu o referendu z pera ČSSD, s podporou komunistů podle Grospiče počítat nemůže. »Ten návrh nese neblahý rukopis Jiřího Dienstbiera, je špatný a pro nás nepřijatelným zdůraznil stínový ministr KSČM.
Lidé by podle představ poslanců KSČM nemohli v referendu rozhodovat například o základních právech a svobodách, o daních, odvodech a státním rozpočtu, o výkonu soudní moci a o závazcích, které pro ČR vyplývají z mezinárodního práva. Přípustnost otázky by mohl posuzovat Ústavní soud. Referendum by vyhlašoval prezident, přičemž by se mohl za určitých okolností rozhodnout, že jej nevyhlásí. Prezident by ale naopak musel všelidové hlasování vypsat podle předlohy při přijímání nebo změně ústavy a ústavního zákona, při ratifikaci mezinárodní smlouvy, která by převáděla národní pravomoci, při přijetí eura a při vystoupení CR z EU. Učinil by tak i bez návrhu, a to potom, co by dostal příslušnou normu k podpisu.
Komunistický návrh je v pořadí třetí předloženou úpravou všelidového hlasování. Poslanci se už začali zabývat předlohou SPD Tomia Okamury. Přísnější pravidla všelidového hlasování předpokládá ústavní návrh ČSSD. Brabec včera přiznal, že to je návrh, který se hnutí ANO zamlouvá nejvíce.
(ste) , Haló noviny, 5.4. 2018, str. 1

 

Je to k nevíře, ale chytrý pan Murphy snad musel Petru Procházkovou znát, když ji tak trefně definoval:

6. 4. 2018

Půl století po zveřejnění všem známého faktu, že statečný Rudoarmějec byl přistižen na Reichstagu se dvěma hodinkami na rukách, když vztyčovali vlajku SSSR, objevila Ameriku ve svém blábolu presstitutka Procházková . . . . . . .

 

 

http://www.rukojmi.cz/autori/16-bretislav-olser

 

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25

následující »