Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zpravodajství

 

 

 

M.I.A, Born Free on Vimeo


 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Příspěvky

Донбасс. Оперативная лента военных событий 18.04. 2018 ..

20. 4. 2018

Sergey Lavrov's interview

20. 4. 2018

Česká vláda, Babiš, Kalousek i Stropnický naletěli už druhému hoaxu z americko-britské produkce!

20. 4. 2018

Místopředseda Josef Skála

20. 4. 2018

Sergey Lavrov's interview with BBC

20. 4. 2018

Yakov Kedmi varuje, že Rusko se stalo boxovacím pytlem pro západ

20. 4. 2018

 

 

Stálí členové Rady bezpečnosti OSN se po útoku rozdělili na dva tábory

20. 4. 2018

 

Chlapec, který se zúčastnil natáčení chemického útoku v Dúmě, popsal všechny podrobnosti

20. 4. 2018

Syrský chlapec Hassan Diab, kterého představili ve videu organizace Bílá přilba jako oběť chemického útoku v Dúmě, promluvil o podrobnostech z natáčení.

 

„Byli jsme ve sklepě. Máma mi řekla, že dnes nemáme nic k jídlu a že se najíme až zítra, když jsme uslyšeli křik z ulice. Křičeli tam: Jděte do nemocnice! Tak jsme běželi do nemocnice, a jakmile jsem vstoupil, chytili mě a začali polívat vodou. Potom nás položili na postele s jinými lidmi," řekl chlapec pro televizní kanál Rossia-24.

Korespondent televizního kanálu Evgenij Poddubnyj řekl, že chlapec byl donucen k tomu, aby se objevil na videu.

„Chlapec neměl co jíst, byla mu nabídnuta rýže, datle a sušenky za to, že se objeví na videu," říká korespondent.

Chlapcovy slova potvrdil i jeho otec, který dodal, že ve městě nedošlo k žádnému chemickému útoku.

„Když jsem zjistil, že je syn v nemocnici, vzal jsem si volno z práce a rychle jsem tam běžel. Nebyly tam žádné chemické zbraně. Kouřil jsem na ulici a nic jsem necítil. Šel do nemocnice a viděl svou rodinu. Radikálové mu dali za účast v tomto videu datle, sušenky a rýži a všem dovolili jít domů. Můj syn se cítil skvěle," řekl otec chlapce televiznímu kanálu . . . .

 

https://cz.sputniknews.com/svet/201804187180543-syrie-utok-duma-podrobnosti/

 

Prohlášení Světové rady míru k imperialistické agresi proti Sýrii

20. 4. 2018

Světová rada míru co nejrozhodněji odsuzuje zločinný imperialistický útok Spojených států amerických, Velké Británie a Francie proti Syrské arabské republice. K bombardování syrských cílů, uskutečněného pod záminkou dosud nepotvrzeného použití chemických zbraní ve východní části hlavního města Damašku, došlo pouze několik dnů poté, co Syrská arabská armáda porazila ozbrojené žoldáky v oblasti východní Ghúty, která se tak postupně mohla začít vracet k relativně normálnímu životu. .....................

 

 

Lži a netečnosti

20. 4. 2018

Můžeme se tedy zeptat: "Jak hodnotit ty, co věřili báchorce o chemickém útoku?" [Piotr]

Piotr navazuje na svůj rozbor rozporů mezi velmocemi při oslabování hlavního pólu - USA. Reaguje na sobotní agresi USA, Velké Británie a Francie vůči Syrské arabské republice pod falešnou záminkou chemického útoku v poslední části osvobozované Ghúty. A reaguje také na ty, kdo šíří tato zjevně lživá zdůvodnění. V této zemi jsme byli svědky patolízalských prohlášení ministryně Šlechtové a herce, režiséra a též ministra Stropnického. Ministerský předseda v demisi Andrej Babiš je podpořil vzácně upřímným výrokem: "jednou jsme v NATO a EU, tak jsme reagovali" - což ilustruje vztahy podřízenosti v těchto imperialistických strukturách a to, jak činí Českou republiku spoluzodpovědnou za válečné zločiny se všemi jejich důsledky. O důvod víc, proč v těchto strukturách nebýt...............

Piotr

Zdroj: http://megachip.globalist.it/guerra-e-verita/articolo/2018/04/16/le-menzogne-e-gli-ignavi-2022741.html

 

Na pomoc sjezdu Komunistický svaz mládeže.

19. 4. 2018

Komunistický svaz mládeže byl osloven nejmenovanou novinářkou s konkrétními dotazy, mířícími na osobu Kateřiny Konečné a případnou podporu KSM v její kandidatuře. Na základě zkušeností s novináři, kterým se záhadným způsobem vytrácí důležitý kontext našich odpovědí a konečné verze rozhovorů, jsou ohýbány do podoby, která účelově posouvá význam sdělení, jsme se rozhodli vyjádřit svůj postoj prostřednictvím tohoto stanoviska. Kvalitní novinář si text vyhledá a rozhodně nebráníme žádnému z médií prohlášení v plném znění a s odkazem na zdroj publikovat.

Komunistická strana Čech a Moravy je vnímána veřejností jako hlavní subjekt, který reprezentuje "komunistickou myšlenku" a cílí směrem k systémové změně. Bez ohledu na kritický postoj Svazu vůči KSČM, vnímáme i my tuto stranu jako hlavní subjekt komunistického a dělnického hnutí v České republice. ..............................

Vyjádření Předsednictva Ústřední rady KSM k parlamentním volbám 2017 ze dne 22.10. 2017

Potřeba otevřené diskuze

Na pomoc sjezdu (1)

 

 

http://www.ksm.cz/nazory-polemika/na-pomoc-sjezdu-2.html

 

Prohlášení Odborového sdružení Čech, Moravy, Slezska k útoku na Syrskou arabskou republiku

19. 4. 2018

Syrský lid, světová veřejnost byli v uplynulých hodinách svědky bezprecedentního brutálního vojenského útoku Spojených států amerických se svými věrnými lokaji Velkou Británií a Francií.

Odborové sdružení Čech, Moravy, Slezska jednoznačně nekompromisně odsuzuje toto hrubé porušení mezinárodního práva, stability a míru ve Světě, regionu Blízkého východu a Sýrii, kterého se dopustili prezidenti D. Trump, E. Macron a premiérka T. Mayová.

 

Není možné uplatňovat v mezinárodním právu politiku nadřazenosti, neokolonialismu, vlastních mocenských zájmů zahraničních kapitálových uskupení, politiku cukru a biče pod heslem rozděl a panuj.

Agresí USA, Velké Británie a Francie trpí obyčejní lidé, ale je pošlapána i legitimita vlády Syrské arabské republiky a suverenita tohoto státu. Odborové sdružení Čech, Moravy, Slezska má velice dobře v paměti obdobný agresivní útok USA a NATO vůči bývalé Jugoslávii a srbskému lidu. Tyto scénáře a tato bolest, jíž trpí v zájmu mocných elit nevinní, se nesmí nikdy opakovat.

S hlubokou úctou stojíme na straně syrského lidu, bratři, pravda je na vaší straně a mír zvítězí.

Stanislav Grospič
předseda Odborového sdružení Čech, Moravy, Slezska
předseda parlamentní skupiny přátel Sýrie
V Praze 14. dubna 2018.

https://www.facebook.com/SMKCkomsomolcz/

http://www.komsomol.cz/

 

Rozhovor Haló novin s ředitelkou Nadace Rosy Luxemburgové v Praze Joannou Gwiazdeckou

19. 4. 2018

Rozhovor Haló novin s ředitelkou Nadace Rosy Luxemburgové v Praze Joannou Gwiazdeckou

Zasazujeme se o posílení levicových hodnot ve společnosti

V České republice se objevilo mnoho neziskových organizací, a ne všechny sledují ušlechtilé cíle. Občané na neziskovky nepohlížejí vždy dobře, protože vědí, že některé ovlivňují vnitropolitický vývoj v ČR. Ovšem jméno tak mimořádné ženy a političky, jakou byla Rosa Luxemburgová, v názvu levicové nadace jistě zavazuje. Čím se Nadace Rosy Luxemburgové odlišuje od ostatních?

K realitě demokratických zemí patří nejrůznější nevládní organizace. Někdy se můžeme podivovat, s jakými různými tématy a s jakými dopady se tyto organizace snaží působit. Někdy mohou mnoha lidem jít na nervy.

 

 

Čech, který se setkal s Asadem:

19. 4. 2018

K nedávné válečné agresi USA, Francie a Velké Británie proti suverénní Syrské arabské republice se v rozhovoru vyjádřil i Prostějovan Martin Peč, člen zahraniční komise Odborového sdružení Čech, Moravy a Slezska, české členské organizace Světové odborové federace.

Jaký je Váš postoj k nedávnému ostřelování syrského území trojicí členských zamí paktu NATO?

Můj postoj je samozřejmě negativní. Pan Trump si zřejmě realizuje sen o nadvládě amerického hitlerovského nadčlověka na Blízkém východě, nagelovanému Macronovi klesá popularita, jistě by si ji rád zvedl připomínkou francouzské koloniální slávy na hromadě mrtvol a Mayová neví kudy kam a zřejmě by také ráda ukázala svaly, když už nedokáže řešit domácí situaci. Soucítím jak s americkým, tak francouzským a britským lidem, protože mít takové reprezentanty, to je kudla do zad a neštěstí v jednom. Pokud má lidstvo nepřátele, pak je po útoku na suverénní Sýrii můžeme bezpečně jmenovat. Politika paktu NATO je politika nadvlády, agrese a neokolonialismu. To nemá nic společného ani s mírem, ani se spravedlností.  Ale mohou být desítky takových akcí a ani tak nebude vůle Syřanů po konečném vítězství zlomena........................

http://pvpravda.cz/

 

Вести в 20:00 от 18.04.18

19. 4. 2018

 

Odpověď V.V. Pjakina ze dne 09.04.2018 Titulky CZ

19. 4. 2018

 

Prima / NÁZORY BEZ CENZURY: Spojenecký úder na Sýrii

17. 4. 2018

O důvodech a následcích útoku na Sýrii přišli v sobotu do našeho studia diskutovat bývalý ministr zahraničí Cyril Svoboda a vojenský analytik Martin Koller.

https://prima.iprima.cz/zpravodajstvi/nazory-bez-cenzury-spojenecky-uder-na-syrii

 

«Вопрос — Ответ» от 16 апреля 2018 г. Youtube

17. 4. 2018

Донбасс. Оперативная лента военных событий 17.04. 2018

17. 4. 2018

Američané lžou světu do očí, ruská televize usvědčila Pentagon z šíření dezinformací

17. 4. 2018

Američané lžou světu do očí, ruská televize usvědčila Pentagon z šíření dezinformací. Washington tvrdí, že všechny rakety zasáhly cíle, ale syrské letiště Dumer je nedotčené! Zastaralá syrská PVO čarovala, až bude disponovat komplexem S-300, západ a Izrael trefí šlak! Stropnický varoval před dezinformacemi, jenže jediné dezinformace přichází od amerických “partnerů” a z Kavčích hor!  . . . . . .

 

https://aeronet.cz/news/americane-lzou-svetu-do-oci-ruska-televize-usvedcila-pentagon-z-sireni-dezinformaci-washington-tvrdi-ze-vsechny-rakety-zasahly-cile-ale-syrske-letiste-dumer-je-nedotcene-zastarala-syrska-pvo/

 

 

Vitásková..

17. 4. 2018

Znovu si představme Ing. Alenu Vitáskovou, která poskytla internetovým novinám další rozhovor. Vystudovala fakultu pozemních staveb VUT v Brně. Od roku 1974 pracovala na různých pozicích v Severomoravské plynárenské, a.s., Ostrava, naposledy ve funkci generální ředitelky a místopředsedkyně představenstva. V letech 2001–2003 působila ve společnosti Transgas, a.s. a RWE Transgas, a.s., ve funkci předsedkyně představenstva a generální ředitelky  . . . . .

http://www.rukojmi.cz/clanky/6029-alena-vitaskova-statni-vyznamenani-za-boj-se-solarnimi-barony-za-1-831-probdelych-noci-pro-ocekavani-8-5-roku-vezeni-policejni-ochrana-a-nakonec-osvobozeni-kdo-zaplati-psychicke-zdravotni-i-spolecenske-ujmy

 

Místopředseda ÚV KSČM Josef Skála

17. 4. 2018

Místopředseda ÚV KSČM Josef Skála bude 17. 04. hostem české rádiové stanice Svobodné rádio. Tématem bude situace KSČM před nadcházejícím X. sjezdem.

 

Pořad vysílá alternativní rádiová stanice Svobodné rádio od 19.00 hodin.

 

Vysílání můžete naladit také zde: www.svobodne-radio.cz

 

Telefonické dotazy můžete klást v druhé hodině vysílání na telefonu: +420 731 720 756

 

Česko zatahují do vojenské konfrontace s Ruskem

17. 4. 2018

Jana Petrova

Patriotická platforma Aliance národních sil, která se aktivně účastnila posledních parlamentních voleb, učinila prohlášení kvůli poslednímu raketovému útoku USA a jejich spojenců na Sýrii. Útok na Sýrii vyvolal protiřečící si hodnocení, a to nejen ve společnosti, ale i u zástupců různých částí české vlády. ..........................

https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/

 

Martin Koller : Chaosem k válce

17. 4. 2018

Jsme na krok od války. Neustále se zhoršující bezpečnostní situace v Evropě a přilehlých regionech má jeden základní společný faktor, a to chaos. Především se jedná o chaos z hlediska myšlení většiny občanů ovládaných médii. Důvodem chaosu je nestabilita prakticky ve všech základních faktorech ovlivňujících život. Přitom se nelze zbavit dojmu, že chaos je vytvářen dlouhodobě a cíleně. Konec konců, už naše babičky, či prababičky pamatující císaře pána říkaly, že v chaosu a nepořádku se nejlépe krade a ve špinavé vodě nejlépe loví.

http://www.novarepublika.cz/2018/04/chaosem-k-valce.html

 

Propagační agrese Západu proti Sýrii

17. 4. 2018

Hloupou a nesmyslnou agresí v Sýrii Západ znovu prokázal morální nezpůsobilost a nekompetentnost určovat budoucí směřování světa. Přitakávání slabomyslných západních politiků Trumpově „exhibici rozhodnosti“ hanebně terorizovat libovolnou zemi světa na základě vykonstruované záminky neomylně dokládá, jak hluboko klesla mentální úroveň a inteligence současných vůdců Západu. Z toho nutně vyplývá, že tito „představitelé demokratických států“ nemají nejmenší zájem ani schopnosti dělat smysluplnou a suverénní politiku a vést svoje země k přijatelné budoucnosti, pouze panáčkují před globální stínovou oligarchií jako mopslíci před svými paninkami, aniž by chápali, kdo a za jakými cíli ve skutečnosti stojí, a zřejmě ani netuší, co se s nimi, i se západními národy, děje.

 

Вести недели с Дмитрием Киселевым от 15.04.18

17. 4. 2018

 

Skandál: Česká televize odvysílala falešné obrazové zpravodajství ze Sýrie

17. 4. 2018

Skandál: Česká televize odvysílala falešné obrazové zpravodajství ze Sýrie, divákům na obrazovkách ukazovala místo Damašku noční útok ukrajinské armády na město Luhansk z roku 2015, aby byla zakryta skutečnost selhání amerického úderu na Sýrii! Stížnost za lživé obrazové materiály už míří k Radě ČT a také na RRTV! Rozpusťte už ten spolek manipulátorů z Kavčích hor!  . . . . . . .

 

https://aeronet.cz/news/skandal-ceska-televize-odvysilala-falesne-obrazove-zpravodajstvi-ze-syrie-divakum-na-obrazovkach-ukazovala-misto-damasku-nocni-utok-ukrajinske-armady-na-mesto-luhansk-z-roku-2015/

 

Útok na Sýrii ukázal hloupost Západu, prohlásil Zeman

17. 4. 2018

Raketový útok Velké Británie, USA a Francie na Sýrii ukázal jen hloupost, prezident Miloš Zeman prohlásil to v neděli v Pressklubu na Frekvenci 1.

„Zastávám jednoznačný názor, že ozbrojený útok na jakoukoli zemi může být proveden pouze s mandátem, nebo souhlasem Rady bezpečnosti OSN. Jediná výjimka je, když se jedná o islámské teroristy, jako je tomu například v Afghánistánu  . . . . 

 

http://ac24.cz/

 

Naše nebohá vládo

17. 4. 2018

Spojené státy ti ústy svého zahraničního ministra poděkovaly za podporu, kterou jsi jim vyjádřila za jejich zločinný raketový útok na Sýrii. Ani se tomu nedivím. Ať už je doba, v níž žijeme, jakkoli vymknuta z kloubů, přece jen zloduch stále ještě za svůj zločin očekává spíš odsouzení a výčitku. A když se tedy namísto nich dočká pravého opaku, to je, že je z mnoha stran za zlo, které spáchal, plácán pochvalně po zádech, jak jsi to ve svém otrockém hlubosklonu učinila i ty, naše vládo, ví jedno: že teď je mu svět pro jeho paličské jednání otevřen naplno . . . . . . .

http://www.nwoo.org/

 

Sýrie odsoudila útok USA, Francie a Britů v Radě bezpečnosti OSN

17. 4. 2018

Před týdnem použil Asad chemické zbraně k vraždění nevinného civilního obyvatelstva v Dúmě u Damašku. To znamená zásadní eskalaci užití chemických zbraní tímto strašlivým režimem. Účelem našich akcí je odstrašit od dalšího užívání a šíření chemických zbraní..“

http://www.rukojmi.cz/clanky/6024-syrie-odsoudila-utok-usa-francie-a-britu-v-rade-bezpecnosti-osn

 

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17

následující »