Jdi na obsah Jdi na menu
 


„VSU budou útočit na LDNR jen v noci“

25. 7. 2018

Současná kyjevská vláda spolu se silovými složkami připravují speciální operaci, která umožní jednotkám operace Spojených sil vést útok na DNR a LNR a dodržet přitom body Komplexu opatření pro mírové urovnání situace na Donbase.

Nedávno prezident Petr Porošenko prohlásil, že hlavní úkol současné kyjevské vlády je rozvoj Ozbrojených sil Ukrajiny, aby bylo možno obnovit teritoriální celistvost země. Šíří se informace, že Kyjev vsadil na vojenské řešení konfliktu na čáře dotyku na Donbase, pročež byla také zahájena nová, tzv. Operace spojených sil. Ale pro nanesení úderu na Doněckou a Luhanskou republiku je nutno připravit obyvatelstvo země, protože budou mrtví a zranění.

Kyjevský týdeník, Zrcadlo týdne, dnes začal psát o tom, že VSU mohou vést bojové akce na Donbase a přitom neporušit Komplex opatření pro mírové urvnání situace v regionu.
Podle údajů týdeníku je hlavním cílem operace Spojených sil likvidace sil opolčení LDNR na stanovených směrech fronty.
„Velení OSS klade důraz na vedení nočního boje malými skupinami VSU, které budou vybaveny vším potřebným. Velení OSS bude také aktivně využívat na frontě sniperské skupiny a řízené rakety pro přesné nanesení úderu“, - píše se ve zprávě.

Autoři článku na stránkách týdeníku Zrcadlo týdne vyzývají veřejnost, blogery, média a dobrovolníky, aby neupozorňovali na novou strategii vedení války pracovníky Monitorovací mise OBSE, protože nejspíš chápou, že vést útok na LDNR a neporušit minské dohody se nepodaří.

V článku se také píše o tom, že aby bylo možno se naučit útočit velkou silou, musejí se jednotky VSU nutně naučit podrobně opěrné body opolčení Donbasu a také likvidovat obranu protivníka na celém směru fronty. Podle týdeníku tato opatření umožní demoralizovat armády LDNR a dodají sebedůvěru vojákům Operace spojených sil.

Alojz Polák: "Na hranici s LDNR je připravena v plné pohotovosti Osmá armáda . Ty samé divize co druhé světové vedly útok na nacisty. Podle oficiálních údajů byly jednotlivé divize postaveny přesně jako v roce 1944.
Pokud se Ukrop pokusí jakkoli napadnout naše republiky , bude ukraina smetena z mapy a zanikne . ."

 

https://nahnews.org/1005495-vsu-budut-nastupat-na-ldnr-tolko-nochyu-ukrainskie-smi-gotovyat-naselenie-k-voine-v-donbasse?from=push&utm_source=push