Jdi na obsah Jdi na menu
 


Spíše zemřete při autonehodě, než rukou teroristy... Petr Žantovský se zhrozil

17. 6. 2017

Spíše zemřete při autonehodě, než rukou teroristy... Petr Žantovský se zhrozil nad tím, co předložil web bojující s dezinformacemi.

Tradiční polemika souhlasících se odehrávala v České televizi nad rozhodnutím Bohuslava Sobotky opustit funkci předsedy ČSSD i pozici volebního lídra. Petr Žantovský se pozastavuje nad tím, že navzdory projevům neschopnosti a amatérismu je premiér v médiích prezentován jako oběť svého okolí. Analytika rovněž zaujalo, jak se vykrucoval Marek Benda, když mu moderátor připomněl, že také hlasoval pro přijetí Lisabonské smlouvy. Má co říci i k článku, který srovnával nebezpečí teroristického útoku a kouření.

Změně na místě předsedy i volebního lídra ČSSD patří úvod přehledu mediálních zajímavostí. „To je ten odchod-neodchod Bohuslava Sobotky, protože zůstává premiérem a z té funkce nikam neodchází. S tím odcházením a neodcházením má v posledních týdnech a měsících nějaký vážný problém, jako by se stále nemohl rozhodnout, jestli je, nebo není politik, jestli je, nebo není sociální demokrat, jestli je, nebo není předseda vlády, nebo co je vlastně zač. Ten problém s identitou má delší dobu. Zaujalo mě, jak na to zareagovala média, zvláště veřejnoprávní, zejména tedy Česká televize. A opakuji po stopadesáté, že o České televizi mluvím tolik, protože si ji všichni platíme, tak bychom si jí měli také nejvíce všímat. Nu a ve čtvrtečních Událostech, komentářích se na to téma sešli tři opravdu velmi zajímaví diskutéři,“ uvádí pro ParlamentníListy.cz.

Byli jimi Václav Dolejší ze Seznamu, Petr Honzejk z Hospodářských novin a Petr Kamberský z Lidových novin. „Ovšem pan Kamberský, i když lidovky patří Mafře, rozhodně není Babišův fanoušek. Stačí si přečíst jakýkoli jeho článek a poslechnout si jakékoli jeho veřejné vystoupení, například to zmiňované. Ale hlavně to byl opravdu neuvěřitelný výběr diskutérů. O České televizi často říkáme, že si vybírá k polemice ty souhlasící. Tentokrát se jim to opravdu velmi podařilo, protože Honzejk a Dolejší, to je jako kdyby byli z jedné party. Koneckonců na Seznamu exceluje Jindřich Šídlo z Hospodářských novin a podobně. Nevím, z jakého důvodu došlo k otevření zpravodajské sekce vyhledávače Seznam, je to v podstatě duplicita toho, co dělá podnik Economia. Názory lidí, kteří působí v obou médiích, se velmi přibližují, až shodují,“ upozorňuje mediální analytik.

 

Sobotkova kariéra je přehlídkou neschopnosti a amatérismu . . . . . . . . . .

 

Spíše zemřete při autonehodě, než rukou teroristy... Petr Žantovský se ...

www.parlamentnilisty.cz