Jdi na obsah Jdi na menu
 


V roce 1938 byli všichni signatáři budoucí Mnichovské dohody včetně ČSR, též členy Briand-Kelloggova paktu

1. 10. 2018

V roce 1938 byli všichni signatáři budoucí Mnichovské dohody včetně ČSR, též členy Briand-Kelloggova paktu, dle něhož byla válka odsouzena jako prostředek pro řešení mezinárodních sporů; přesto přišla 29. září tragédie.

Mnichovská dohoda byla dojednána 29. září 1938, ve všech jazykových verzích pak byla podepsána po půlnoci, tj. 30. září 1938… Historické paradoxy; v tomto tragickém roce byli všichni signatáři budoucí Mnichovské dohody, a také Československo, o němž se v Mnichově jednalo o něm a bez něj, též signatáři pařížského Briand-Kelloggova paktu z roku 1928. V něm však byla válka jako prostředek pro řešení mezinárodních sporů a neshod odsouzena.

 

Na základě jeho článku 2 se totiž mají řešit neshody jakékoliv povahy jen pokojnými prostředky; další prázdná proklamace; signatáři slibují, blázni se radují  . . . . . . . .

 

http://www.rukojmi.cz/clanky/6867-v-roce-1938-byli-vsichni-signatari-budouci-mnichovske-dohody-vcetne-csr-tez-cleny-briand-kelloggova-paktu-dle-nehoz-byla-valka-odsouzena-jako-prostredek-pro-reseni-mezinarodnich-sporu-presto-prisla-29-zari-tragedie