Jdi na obsah Jdi na menu
 


Víkendová roztržka mezi Vladimirem Putinem a generálním štábem ruské armády má první oběť

25. 9. 2018

Zemětřesení v Kremlu: Víkendová roztržka mezi Vladimirem Putinem a generálním štábem ruské armády má první oběť, Putinova dohoda s Netanyahuem padá, Rusko dodá Sýrii systém S-300 a Vladimir Putin už nesmí do problematiky obrany v Sýrii mluvit! Aeronet získal výbušné informace z okruhu ruského prezidenta! Došlo na naše slova?

A je to tady. Redakce Aeronetu jako zřejmě jediná v České republice získala exkluzivní informace od našeho exkluzivního zdroje, ruského novináře, který poskytl naší redakci podrobnosti o znepokojivých událostech v Kremlu, ke kterým došlo minulý víkend. Ruský novinář, se kterým naše redakce spolupracuje již od roku 2015, nám pod podmínkou zachování utajení a anonymity poskytl informace o něčem, co by se dalo nazvat jako palácová vzpoura, zlom v systému řízení na horizontále Putin – Ruská armáda, nebo prostě jen přetečení trpělivosti ruské generality, přičemž situaci již Vladimir Putin nemůže řešit dalšími vyhazovy generálů, jako to již učinil několikrát v tomto roce, poprvé to bylo v březnu.

 

Nejprve v březnu vyhodil 10 generálů ze složek ministerstva vnitra [1],  potom v dubnu tohoto roku odstranil dalších 11 generálů [2], v květnu odstranil skupinu dalších 20 generálů [3], a potom koncem srpna odstranil 15 generálů [4] ze systémů národní domobrany, do které patří armáda, letectvo, námořnictvo a útvary ministerstva vnitra, od police až po speciální útvary. Vyhazov tolika desítek generálů spustil v ruských ozbrojených silách obrovské hromobití, podle našeho zdroje, a teď budu citovat: “Mechanické procesy ochrany státu na úrovni vojenského řízení v okamžiku, kdy civilní administrativa Ruské federace hrubě porušuje zásady bezpečnosti ozbrojených sil Ruské federace, je nutné okamžitě změnit”. Tato větná formulace je přesným překladem z ruštiny. Větu si přečtěte dvakrát, protože de facto potvrzuje to, o čem se už více jak rok snažím psát. Tato věta zazněla z úst sboru náčelníků ruské generality v noci z pátku na sobotu v Kremlu. Překlad do srozumitelné civilní řeči je jasný: Ruská armáda se chopila kormidla, zatím jen ve věci Sýrie, zatím.

 

Co řekl jeden generál Putinovi: “Podáš ruku Benjimu a bude tě to stát všechno, co jsi dosud budoval pro Rusko…”  . . . . . . . . .