Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zeman se zařadil po bok světových státníků, které panovnice přijala přímo v Buckinghamském paláci

18. 6. 2017

Stovky vyčerpávajících hodin na cestách po celém světě s náročnými programy a setkáními s předními vůdci planety, tak činný je prezident Miloš Zeman, který nyní absolvoval i audienci u britské královny Alžběty II...

 

V pátek 16. června navštívil Londýn prezident Miloš Zeman, kde mu, jeho manželce a dceři udělila audienci královna Alžběta II. (91). Zeman se tak zařadil po bok světových státníků, které panovnice přijala přímo v Buckinghamském paláci; od papeže Františka až po čínského prezidenta Si Ťin-pchinga...

Britská královna Alžběta II. a princ William se ale napřed v jednom z komunitních center setkali s přeživšími obyvateli londýnského bytového domu, jenž tento týden zničil mohutný požár, poté se uskutečnila plánovaná audience, kterou udělila českému prezidentovi Miloši Zemanovi.

U britské královny jde  o přísně tradiční obřad; uklonit se, počkat na podání ruky, stisknout jen lehce. A hlavně v žádném případě nemluvit o politice. Jen malý zlomek pravidel, které  český prezident Miloš Zeman dodržel i v pátek v odpoledne. V tuto chvíli mu udělí soukromou audienci žena, kterou, byť jen formálně, uznává za hlavu státu pětina světové populace.

Celá řada osobností se však dopustila v Buckinghamském paláci faux pas. Zařadili se mezi ně mimo jinými i oba manželé Obamovi. Přešlapu se dopustil v roce 2007 i prezident USA George W. Bush, který na britskou královnu mrkal . . . . . . . . . . .

 

Stovky vyčerpávajících hodin na cestách po celém světě ... - Rukojmi.cz

www.rukojmi.cz